Studia MBA – dla podążających własną drogą

Luty 23 2016 11:14AM

Dziś ukończenie studiów wyższych nie jest już oznaką prestiżu czy wyznacznikiem sukcesu, tak jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Rozwój kariery zawodowej w coraz większym stopniu zależy od doświadczenia i zdobytych umiejętności, a nie od posiadanego dyplomu. Mimo to pracodawcy cenią osoby pracujące w branży i jednocześnie znajdujące czas na zaawansowaną naukę zagadnień ściśle związanych z wykonywanym zawodem. Z tego względu dyplom ukończenia studiów MBA wciąż jest uważany za niezwykle wartościowy. 

Studia MBA nie są dla każdego. Zazwyczaj tę ścieżkę kształcenia wybierają najbardziej ambitne osoby, dla których studia są wartościowe tylko wtedy, gdy mogą podczas nich zdobyć nowe umiejętności i wiedzę, którą wykorzystają w pracy.

Dla posiadających już wykształcenie i doświadczenie

Studia MBA trwają  zazwyczaj 2 lata. W zależności od rodzaju wybranego kursu student musi posiadać wykształcenie wyższe na poziomie licencjackim lub magisterskim i wykazać się odpowiednio dużym doświadczeniem zawodowym (dwa lub trzy lata). W przypadku studiów Executive MBA dodatkowym wymogiem jest zaliczony egzamin językowy.

Dla podążających własną drogą

Niewiele osób decyduje się na podjęcie studiów MBA, dlatego jest to ścieżka dla osób podążających własną drogą. Zazwyczaj są one na tyle zdeterminowane, by łączyć naukę z pracą, a w dodatku dostrzegają potrzebę nieustannego rozwoju. Studia MBA to studia menedżerskie i biznesowe, w związku z czym ich absolwenci są przygotowani do obejmowania stanowisk kierowniczych. Większość pracodawców uważa zresztą, że to właśnie studia MBA w największym stopniu kształcą wykwalifikowaną kadrę kierowniczą.

Korzyści z posiadania dyplomu MBA jest wiele. Wyższe zarobki, szybszy awans, a także poszerzenie wiedzy o zasadach funkcjonowania przedsiębiorstw i poznanie wielu interesujących osób – praktyków w branży – czyni te studia niezwykle atrakcyjnymi.

W przypadku studiów MBA duże znaczenie może mieć wybór uczelni. Naturalną decyzją wydaje się wybór Wyższej Szkoły Bankowej ze względu na profil uczelni i wykwalifikowaną kadrę. WSB zapewnia dodatkowo dobrą organizację zajęć, specjalnie skonstruowaną platformę edukacyjną, a także elastyczny system opłat.

Studia MBA: dla ambitnych indywidualistów

  • – Na studia MBA wciąż decyduje się mało osób. Ze względu na poziom zaawansowania, wymóg posiadania wykształcenia wyższego oraz przynajmniej dwuletniego doświadczenia zawodowego na studia MBA idą osoby ambitne, chcące rozszerzyć swoje kwalifikacje i przyspieszyć rozwój kariery.
  • – Z badań wynika, że osoby, które ukończyły studia MBA, osiągają wyższe zarobki i awansują szybciej niż ich rówieśnicy.
  • – Naturalnym wyborem osób kandydujących na studia MBA jest Wyższa Szkoła Bankowa; głównym atutem uczelni jest jej profil biznesowy, nie bez znaczenia pozostaje również fakt zatrudniania profesjonalnej kadry praktyków oraz program studiów przygotowany specjalnie z uwzględnieniem potrzeb studentów. Więcej informacji można zaczerpnąć ze strony wsb.pl.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.