Dlaczego warto korzystać z giełd długów?

Listopad 23 2020 06:42PM

Giełdy długów to stosunkowo młode zjawisko na polskim rynku. Przedsiębiorcy mają jednak coraz większą wiedzę nie tylko na temat ich istnienia, ale również sposobu, w jaki mogą z nich korzystać. Dlaczego warto korzystać z giełd długów? Okazuje się bowiem, że tego rodzaju platformy mają wiele zalet.

Czym jest giełda długów?

Giełda długów to specjalna platforma internetowa, na której można zamieścić ofertę sprzedaży swojej wierzytelności. Co ważne, aby z niej skorzystać, nie trzeba być przedsiębiorcą, mogą to bowiem zrobić również osoby prywatne.

Giełdy działają na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego, w których uregulowano cesję wierzytelności. Otóż zgodnie z prawem, wierzyciel może przelać swoją wierzytelność na inny podmiot bez zgody dłużnika. Aby jednak skorzystanie z giełdy było możliwe, należy wykazać istnienie zobowiązania. Można to uczynić na przykład za pomocą faktury, umowy o dzieło, umowy zlecenia, umowy pożyczki, nakazu zapłaty, wyroku sądu, umowy najmu albo weksla.

Giełda sposobem na odzyskanie pieniędzy

Dlaczego warto korzystać z giełd długów? Otóż przede wszystkim jest to szybki i zarazem bardzo skuteczny sposób na odzyskanie pieniędzy. Wielu przedsiębiorców nie ma zwyczajnie czasu na polubowną windykację lub postępowanie sądowe. W przypadku tego ostatniego należy również wziąć pod uwagę koszty związane z wynajęciem profesjonalnego pełnomocnika.

Giełdy umożliwiają odzyskanie znacznej części długu. Jej wysokość bywa zwykle porównywalna do całości kwoty po odliczeniu honorarium adwokata albo radcy prawnego.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że na giełdach działają zwykle firmy windykacyjne. Posiadają one środki na zakup wierzytelności w różnych kwotach, nawet bardzo wysokich. Ponadto specjalizują się one w odzyskiwaniu nabytych długów. Transakcje z nimi są więc bezpieczne z punktu widzenia wierzyciela.

Giełda jako straszak na dłużników

Dla wielu nieuczciwych dłużników już samo umieszczenie wierzytelności na giełdzie stanowi poważny straszak i motywację do zaspokojenia wierzyciela. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy zainteresowany może poznać dane podmiotu, który w interesach bywa nieuczciwy.

Z punktu widzenia dłużnika istotne jest to, że każdą wierzytelność można spłacić na dwa sposoby — od razu w całości albo na korzystniejszych warunkach, czyli w ratach. Dzięki temu każdy zadłużony podmiot jest w stanie ostatnie zaspokoić wierzyciela, bez względu na swoją sytuację finansową.

Giełda jako narzędzie weryfikacji kontrahentów

Wielu przedsiębiorców miewa problemy z weryfikacją rzetelności swoich kontrahentów. Tutaj również przydatna może być platforma sprzedaży wierzytelności. Dlaczego warto korzystać z giełd długów w celu sprawdzenia kontrahenta?

Otóż to niezwykle proste narzędzie, które szybko i skutecznie weryfikuje, czy ktoś nie zalega z płatnościami. Pozwoli to uniknąć prawdopodobnych kłopotów z płatnością za wykonane usługi.

Giełdy wierzytelności zyskują na popularności z roku na rok. Ma to związek przede wszystkim ze wzrostem świadomości przedsiębiorców, ale przede wszystkim z pragnieniem jak najszybszego załatwienia swoich spraw. Platformy te sprawdzają się w roli narzędzia umożliwiającego odzyskiwanie długów naprawdę dobrze.

Więcej informacji na https://www.system3000.pl/

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co to jest rumień zakaźny

  Rumień zakaźny to powszechnie znana infekcja, która występuje najczęściej u...

 • Jakie wyposażenie powinna posiadać profesjonalna pieczarkarnia?

  Profesjonalna pieczarkarnia to cały czas jeden z popularnych pomysłów na biznes...

 • Czy stres musi nas paraliżować?

  Czy na stres z dzisiejszych czasach już wszyscy jesteśmy skazani i musimy się...

 • Black Friday – książki okazje i wyprzedaże w 2020 roku

  Wyjątkowy czas listopadowych wyprzedaży na Black Friday, który w roku 2020 przypada...

 • Sprawdzone sposoby na stres

  Jeżeli wydaje ci się, że można uniknąć stresu, to bardzo grubo się mylisz....

 • Dlaczego niektórzy się uzależniają?

  Jednym z większych problemów społecznych są na pewno uzależnienia. Jest to...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.