Gdzie frankowicze znajdą pomoc prawną?

Styczeń 13 2021 03:22PM

Czy frankowicze powinni szukać pomocy u prawników? Jak kancelaria prawna może wesprzeć osoby, które w przeszłości wzięły kredyt we frankach? Jeśli jesteś jednym z frankowiczów i zastanawiasz się, czy zdecydować się na pomoc profesjonalistów, zachęcamy Cię do lektury naszego artykułu. Dowiesz się z niego, czy lepiej zdać się w tym temacie na swoją intuicję czy udać się po poradę do osób z większym doświadczeniem.

Kiedy pomoc frankowiczom?

Czy jesteś osobą, która może nazwać siebie frankowiczem i zastanawiasz się, kiedy dochodzić swoich roszczeń? Odpowiedź brzmi: jak najszybciej. Nie zwlekaj z poszukiwaniem pomocy, ponieważ każdy miesiąc działa na Twoją niekorzyść. Czy warto działać w pojedynkę? A może lepiej szukać pomocy specjalistów? Ponieważ temat kredytów we frankach jest bardzo dynamiczny, najlepszą decyzją będzie podjęcie współpracy z kancelarią specjalizującą się w pomocy frankowiczom. Bez pomocy fachowca trudno będzie o obiektywną ocenę swoich szans i możliwości w sporze z bankiem. I choć w sieci można znaleźć mnóstwo specjalistycznej wiedzy, a także bardzo rozbudowane kalkulatory frankowe, trudno będzie na tej podstawie oszacować wartość roszczeń. Zwłaszcza, jeśli nie ma się w tym doświadczenia. Każda sprawa jest bowiem zupełnie inna i powinno się ją rozpatrywać indywidualnie, w czym może pomóc Ci wyłącznie prawnik, który posiada doświadczenie w sprawach frankowych.

Jaka pomoc frankowiczom?

Jeśli zdecydujesz się na pomoc kancelarii prawnej w kwestii dochodzenia swoich roszczeń w sprawach frankowych, pamiętaj o tym, że wsparcie nie powinno polegać wyłącznie na udzieleniu przez prawnika porady. Bardzo ważne jest, by znaleźć taką kancelarię, która udzieli Ci kompleksowego wsparcia i poprowadzi Twoją sprawę od A do Z.

Co powinna uwzględniać pomoc frankowiczom? Przede wszystkim współpraca powinna rozpocząć się od dogłębnej analizy umowy kredytowej. Na tej podstawie kancelaria może zaproponować konkretne rozwiązanie Twojej sprawy i określić, jak będą wyglądały dalsze kroki. Gdy wspólnie ustalicie model działania, zadaniem prawnika jest złożenie w Twoim imieniu pozwu przeciwko bankowi oraz reprezentowanie Cię w sądzie.

O jakie roszczenia można się ubiegać w sprawach frankowych? Na przykład o wykreślenie z banku hipoteki kredytowanej nieruchomości po unieważnieniu umowy, o zapłatę po wyeliminowaniu klauzul abuzywnych, o unieważnienie umowy kredytowej we frankach, o zapłatę z tytułu nieważności umowy lub o ustalenie, że postanowienia umowy dotyczące waloryzacji są bezskuteczne wobec kredytobiorcy.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co to jest rumień zakaźny

  Rumień zakaźny to powszechnie znana infekcja, która występuje najczęściej u...

 • Jakie wyposażenie powinna posiadać profesjonalna pieczarkarnia?

  Profesjonalna pieczarkarnia to cały czas jeden z popularnych pomysłów na biznes...

 • Czy stres musi nas paraliżować?

  Czy na stres z dzisiejszych czasach już wszyscy jesteśmy skazani i musimy się...

 • Black Friday – książki okazje i wyprzedaże w 2020 roku

  Wyjątkowy czas listopadowych wyprzedaży na Black Friday, który w roku 2020 przypada...

 • Sprawdzone sposoby na stres

  Jeżeli wydaje ci się, że można uniknąć stresu, to bardzo grubo się mylisz....

 • Dlaczego niektórzy się uzależniają?

  Jednym z większych problemów społecznych są na pewno uzależnienia. Jest to...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.