Gdzie mogą dostać pożyczkę osoby ze złą historią kredytową?

Sierpień 16 2019 10:15AM

Dzisiaj osoby potrzebujące pilnie gotówki mogą liczyć nie tylko na pomoc banków. Mogą skorzystać z pożyczek prywatnych, społecznościowych czy starać się o pożyczkę w jednej z wielu działających w Internecie instytucji pozabankowych. Tam też mogą dostać pożyczkę osoby z niejasną historią kredytową.

Kredyt gotówkowy w banku

W trudnej sytuacji finansowej, pierwszym sposobem na jej rozwiązanie, które przychodzi najczęściej na myśl, jest kredyt w banku. I choć banki są dzisiaj bardziej przychylne klientom niż jeszcze kilkanaście lat temu, to nadal stawiają pożyczkobiorcom dość wysokie wymagania. Pierwszym warunkiem, jaki musi spełnić klient, aby otrzymać gotówkę, jest posiadanie zdolności kredytowej. Każdy bank w tym obszarze ma własne kryteria i indywidualnie ocenia zdolność do spłaty. Drugim jest historia kredytowa, czyli historia spłaty zaciągniętych przez klienta w przeszłości zobowiązań. Bank chce wiedzieć, czy klient dotychczas spłacał terminowo raty, czy nie ma jakichś zaległości w tym zakresie. Pozytywna informacja z Biura informacji Kredytowej to dla banku znak, że ma do czynienia z osobą wiarygodną, godną zaufania, której może udzielić kredytu gotówkowego. Warto także pamiętać, że prędzej kredyt otrzyma ktoś bez żadnej historii kredytowej, niż osoba, która w przeszłości nie zawsze terminowo spłacała swoje należności, nie tylko wobec banków. Jednak dzisiaj osoby z niewyjaśnioną historią kredytową, które nie zawsze na czas spłacały raty pożyczki lub, które mają jakieś zaległości, nie są pozbawione szans na otrzymanie wsparcia finansowego. W tym celu mogą skorzystać z alternatywnych form pożyczania pieniędzy. Jedna z nich są pożyczki prywatne.

Pożyczki prywatne

To chyba jedna z najstarszych form pożyczania pieniędzy. Pożyczki prywatne od ręki to rozwiązanie, nierzadko jedyne, dostępne dla osób, które nie przeszły pozytywnej weryfikacji w banku i otrzymały decyzję odmowną w jednej z firm pozabankowych. Pożyczki prywatne udzielane są, jak sama nazwa wskazuje, przez indywidualnych inwestorów. Pożyczkodawcy nie zaglądają do bazy dłużników, kierują się swoimi kryteriami i intuicją biznesową. Pożyczki od ręki najczęściej dotyczą małych kwot. W przypadku pożyczek prywatnych klienci mogą liczyć nie nieco mniejsze oprocentowanie niż w przypadku pożyczek tzw. chwilówek. W tym zakresie bardzo popularną formą, poza zwykłą umową cywilno – prawną i wekslem in blanco, są pożyczki prywatne pod zastaw. Tutaj klienci mogą liczyć już na większe kwoty, pożyczkodawca ma większa pewność spłaty. W przypadku zaprzestania wywiązywania się z należności inwestor może sprzedać zastawioną rzecz i odzyskać swoje środki.

Pożyczki społecznościowe

To stosunkowo nowa opcja na rynku pożyczek. Pożyczki społecznościowe są dzisiaj atrakcyjną alternatywą wobec kredytów bankowych czy pożyczek pozabankowych. Tego rodzaju pożyczkę można dostać na jednym ze społecznościowych portali finansowych, łączących ludzi potrzebujących gotówki z osobami, które mają jej nadmiar i chcą udzielić pożyczki w zamian za niewielkie odsetki (oprocentowanie pożyczki ustalane jest indywidualnie). Transakcja przebiega bez żadnych pośredników, jedynym jest tutaj platforma internetowa. Aby otrzymać pożyczkę, trzeba się zarejestrować na jednym z portali. Po przejściu pozytywnej weryfikacji (podstawowa – obowiązkowa i dodatkowa – na życzenie), pożyczkobiorca składa wniosek o pożyczkę, w którym określa cel wydatkowania środków, a także warunki, na jakich jest skłonny z niej skorzystać. Po zatwierdzeniu wniosku jest on udostępniany inwestorom. Potem wystarczy tylko cierpliwie czekać na zgłoszenie osoby, która będzie skłonna pożyczyć nam pieniądze na proponowanych warunkach. Po otrzymaniu kilku ofert pożyczkobiorca może wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Do niewątpliwych zalet tej formy udzielania pożyczek można zaliczyć ograniczenie formalności do minimum (bez wychodzenia z domu), niskie oprocentowanie, dowolny cel wydatkowania środków oraz dostępność dla osób już zadłużonych. Z uwagi na brak uregulowań prawnych w Polsce w tym zakresie, knieci powinni być czujni i korzystać ze sprawdzonych platform finansowych.

Instytucje pozabankowe

To bardzo popularna forma finansowania różnego rodzaju pilnych wydatków. W tego rodzaju firmach na pomoc mogą liczyć osoby zadłużone z niewyjaśnioną historią kredytową, a nawet takie, które mają już „opiekę” komornika. Pożyczki bez sprawdzania baz z komornikiem to nierzadko dla wielu osób ostatnia deska ratunku. Trzeba pamiętać, że instytucje pozabankowe udzielające pożyczek nie są zobowiązane kierować się informacją uzyskaną z baz dłużników. Oczywiście weryfikują swoich klientów w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG (Biuro informacji Gospodarczej) czy Krajowym Rejestrze Dłużników, ale ostateczną decyzję o przyznaniu pożyczki podejmują na podstawie własnych kryteriów. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju firm jest to, że działają w sieci, a cały proces przebiega online.

Podsumowanie

Osoby z niejasną historią kredytową dzisiaj nie stoją na straconej pozycji, jeśli chodzi o uzyskanie szybkiej pożyczki gotówkowej na dowolny cel. Mogą skorzystać z pożyczek prywatnych, społecznościowych czy w końcu z pomocy jednej z działających w sieci firm pożyczkowych. Te rozwiązania są bardziej przychylne klientom i oferują o wiele bardziej liberalne warunki niż banki.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Obiekt konferencyjny nad morzem

  Wyjazd nad Bałtyk kojarzy nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Coraz...

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Najważniejsze zmiany dla mikroprzedsiębiorstw w 2020 roku

  W Polsce przeważają mikroprzedsiębiorstwa. To właśnie one wytwarzają dużą...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.