Gdzie szukają pomocy ludzie zadłużeni?

Styczeń 30 2019 09:51AM

Bardzo często ludzie zadłużeni, aby spłacić pożyczkę, zaciągają kolejną. W ten sposób można łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Jeśli już zdecydujemy się na wzięcie pożyczki na spłatę poprzednich zobowiązań, to warto sięgnąć po pożyczkę konsolidacyjną. To jedyne rozwiązanie, które uchroni nas przed kłopotami i pomoże uporać się z wszystkimi wierzytelnościami. Co to jest pożyczka konsolidacyjna i jakie ma zalety – podpowiadamy w tekście.

Pożyczka konsolidacyjna na spłatę zobowiązań

Choć to produkt na rynku pożyczkowym znany od dawna, to wciąż mało popularny wśród konsumentów. Pożyczka konsolidacyjna, pomimo skomplikowanej nazwy to bardzo proste i dość korzystne dla wierzycieli rozwiązanie. W niektórych przypadkach pożyczka konsolidacyjna jest jedynym sposobem na pokonanie trudności ze spłatą wszystkich długów. Jak wynika z samej nazwy, celem pożyczki konsolidacyjnej jest „konsolidacja”, czyli połączenie w jedną całość wszystkich zobowiązań klienta. W praktyce wszystkie pożyczki łączone są w jedną i konsument, zamiast spłacać kilka rat, spłaca jedną. Skonsolidowanie kilku rat w jedną, ma wymiar nie tylko psychologiczny, ale także techniczny. Klient może wraz z pożyczkodawcą ustalić nowy harmonogram spłat oraz sumy poszczególnych rat. Istnieje także możliwość ustalenia nowego okresu spłaty całej pożyczki konsolidacyjnej, można go skrócić lub wydłużyć wobec pierwotnych terminów spłaty poszczególnych kredytów. To bardzo dogodna opcja, dzięki temu można zaplanować swoją finansową przyszłość. Pożyczka na spłatę zobowiązań to także wymierne korzyści, ponieważ najczęściej jest ona niżej oprocentowana niż większość konsolidowanych pożyczek. Nierzadko jest tak, że wysokość miesięcznej raty pożyczki konsolidacyjnej jest mniejsza niż suma rat poprzednich zobowiązań. Obecnie pożyczki konsolidacyjne oferują zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe, które mają w ofercie specjalne pożyczki na spłatę poprzednich zobowiązań, nawet dla osób z przydzielonym komornikiem sądowym.

Pożyczka z komornikiem

Spłacanie jednej pożyczki kolejną to rozwiązanie, którego powinniśmy się wystrzegać. Jak wskazuje ekspert Stefan Romański, łatwo w ten sposób wpaść w spiralę zadłużenia. Jednak czasem to jest jedyne wyjście z finansowej opresji. Pożyczka konsolidacyjna to także dostępna opcja dla osób z zadłużeniem i przydzielonym komornikiem. Fakt, że nasze wierzytelności stara się wyegzekwować już komornik, nic w praktyce nie oznacza, nie zostaje to odnotowane w żadnym rejestrze. Oczywiście zaległości w spłacie odnotuje Biuro Informacji Kredytowej, dlatego dłużnicy starający się zaciągnąć pożyczkę na spłatę zobowiązań powinni zgłosić się w pierwszej kolejności do firm, które nie weryfikują dłużników w bazie BIK, lub nawet jeśli sprawdzają ten rejestr, to nie kierują się bezwzględnie w swojej działalności. Wykaz firm udzielających pożyczek z komornikiem zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom znajdziemy pod adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-z-komornikiem-dla-zadluzonych/. Starając się o pożyczkę konsolidacyjną, warto zawczasu pomyśleć o innej formie dostarczenia gotówki niż konto bankowe (np. przekaz pocztowy), te najczęściej jest zajęte przez komornika i jeśli wpłynie na nie jakakolwiek gotówka, zostanie zajęta.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.