Jak korzystać z rankingów kont osobistych?

Grudzień 12 2019 11:36AM

Konto osobiste to popularny produkt chętnie wybierany przez klientów bankowych. W wielu sytuacjach posiadanie konta jest niezbędne, chociażby do otrzymania wynagrodzenia. Jak wybrać najlepsze konto osobiste? Czy rankingi kont są pomocne? A jeśli tak, to jak z nich korzystać?

Konto osobiste to podstawowy rachunek bankowy ułatwiający wiele spraw w codziennym życiu. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze konto osobiste i czy ranking kont może w tym pomóc.

Ranking kont osobistych – co to takiego?

Ranking kont osobistych to skuteczne narzędzie, dzięki któremu można szybko porównać oferty największych polskich banków. Rankingi dostępne są przez internet, a korzystanie z nich jest darmowe. Gromadzą aktualne dane o dostępnych na rynku kontach osobistych oraz w mgnieniu oka porównują je, wybierając najlepsze. Zawsze, gdy zechcemy otworzyć konto osobiste, ranking będzie spełniał funkcję prywatnego doradcy, skracając czas poszukiwań. Do tego umożliwi niezbędne rozeznanie w sytuacji na rynku. Dobre rankingi, oprócz podstawowych informacji na temat kont, zawierają także krótkie charakterystyki banków.

Korzystanie z rankingu kont osobistych – czy to trudne?

Rankingi kont osobistych są proste w obsłudze i przy minimalnej wiedzy może z nich skorzystać każdy. Dobry ranking zawsze będzie dawał możliwość porównania przynajmniej trzech kryteriów:

 • opłata za konto – kwota, którą płaci się co miesiąc za możliwość korzystania z rachunku bankowego. Wiele banków oferuje darmowe konta, o ile spełni się pewne warunki. Zwykle chodzi o określoną w umowie minimalną sumę wpływów na rachunek w miesiącu. W rankingach są też takie konta, które będą darmowe bezwarunkowo;
 • opłata za kartę debetową – karta debetowa to narzędzie umożliwiające bezgotówkowy obrót środkami zgromadzonymi na koncie. Jest bardzo przydatna, więc zwykle klienci chcą ją mieć. Podobnie jak w wypadku opłat za konto, opłata za kartę może zostać anulowana. Warunkiem jest wykonanie określonego przez bank miesięcznego obrotu z jej użyciem. Część banków w ogóle nie pobiera opłaty za kartę, a niektóre nie dają możliwości uniknięcia tego typu opłaty;
 • opłata za wypłatę z bankomatu – jeśli bank posiada sieć własnych bankomatów, wypłaty z nich będą darmowe. Sprawa ma się inaczej, gdy chce się skorzystać z bankomatów konkurencji lub operatorów zewnętrznych. Część banków za wypłatę z nich potrąci z konta dodatkową należność.

Konto osobiste – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rankingi kont osobistych niekiedy udostępniają też ocenę banku lub usługi w formie gwiazdek lub liczby. Warto wziąć ją pod uwagę, gdyż jest ona zwykle odzwierciedleniem jakości obsługi, na jaką możemy liczyć ze strony instytucji bankowej.

Inną istotną sprawą jest funkcjonalność serwisu internetowego. Dobrze działający serwis internetowy o intuicyjnej obsłudze i wysokiej bezawaryjności znacznie upraszcza internetowe zakupy czy dokonanie opłat za rachunki za prąd lub gaz. Można też za jego pomocą ustawić zlecenia stałe, co jest szczególnie przydatne dla zapominalskich.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Co to jest rumień zakaźny

  Rumień zakaźny to powszechnie znana infekcja, która występuje najczęściej u...

 • Jakie wyposażenie powinna posiadać profesjonalna pieczarkarnia?

  Profesjonalna pieczarkarnia to cały czas jeden z popularnych pomysłów na biznes...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.