Kryptowaluty w Polsce i na świecie – jaka przyszłość czeka wirtualne waluty?

Marzec 19 2019 10:11AM

Czy emocje, jakie towarzyszyły wprowadzeniu w 2009 r. bitcoina, są cały czas na równie wysokim poziomie? Jak obecnie wygląda rynek kryptowalut? Zobacz, jakie zmiany przyniesie 2019 rok, i sprawdź jak wpłyną one na atrakcyjność inwestycji w wirtualne waluty w nadchodzącym czasie.

Z artykułu dowiesz się:

-czy warto inwestować w kursy kryptowalut,

-czy rynek kryptowalut czeka większa regulacja,

-jak wygląda rynek kryptowalut w Polsce.

Kryptowaluty są rozproszonym systemem księgowym. W tym systemie znajdują się zapisane informacje o posiadaniu określonej wartości w umownych jednostkach – np. walucie bitcoin, ripple lub ethereum. Podobnie jak waluty każdego kraju, kryptowaluty mogą być środkami płatniczymi. Od pewnego czasu niektóre firmy sprzedają swoje produkty lub usługi w zamian za takie wirtualne pieniądze.

Na terenie całej Unii Europejskiej kryptowaluty:

-mogą być wykorzystywane do zakupu lub sprzedaży towarów i usług,

-nie są opodatkowane.

We współpracy ze specjalistami TMS Brokers przygotowaliśmy listę zjawisk i tendencji, które są widoczne na rynku kryptowalut. Zobacz, jak wpływają one na kursy wirtualnych walut i dowiedz się, z jakimi okazjami inwestycyjnymi mamy do czynienia, w związku ze zmiennością na tym rynku.

 

Kryptowaluty kursy – coraz więcej inwestorów zainteresowanych bitcoinem

 

Liczba traderów inwestujących w najpopularniejszą kryptowalutę stale rośnie. Pod koniec grudnia 2018 r. odnotowano dzienny obrót Bitcoina na poziomie 2 266 735 BTC, co było równoznaczne z wartością 9 mld dolarów! W 2019 kurs bitcoina nadal przyciąga zarówno wielu obserwatorów, jak i rzeczywistych graczy.

Na wzmożoną aktywność inwestorów na rynku kryptowalut ma wpływ obecność bitcoina na platformach do tradingu gdzie, w odróżnieniu od giełd kryptowalut, warto inwestować również, gdy kursy wirtualnych walut spadają. Aby mieć swoje inwestycje zawsze przy sobie, traderzy korzystają  z narzędzi takich jak aplikacja mobilna TMS Brokers, która umożliwia inwestowanie nie tylko w standardowe pary walutowe, ale też w kontrakt CFD oparty o cenę bitcoina  (BTCUSD). Już co drugi klient tego domu maklerskiego korzysta z aplikacji do mobilnego tradingu.

Kryptowaluty są popularne na całym globalnym rynku, w tym także w Polsce. Świadczą o tym chociażby dane z money.pl. Choć cyfrowe górnictwo jest obarczone bardzo dużym ryzykiem, a co za tym idzie – wysokimi stratami – na kopanie kryptowalut zdecydowało się ok. 200 tys. Polaków! Inwestycje w instrumenty pochodne na kryptowaluty poprzez rachunek maklerski jest formą inwestowania jeszcze mniej uzależnioną od koniunktury na tym rynku.

 

Kryptowaluty pod kontrolą?

 

Rynek kryptowalut jest bardzo zróżnicowany i nie podlega globalnej regulacji. Kontrolę nad portfelem zawierającym określoną ilość np. bitcoinów czy ethereum ma jedynie jego właściciel. Posiada on indywidualny klucz, który jest niepowtarzalny.

Ten brak kontroli wirtualnych walut niesie za sobą wiele szans dla inwestorów, dzięki którym mogą oni osiągnąć wysokie stopy wzrostu. Jednak wiąże się to również z wysokim ryzykiem – nie tylko dla samych traderów. Istnieje obawa, że rynek kryptowalut daje szansę na nielegalny handel, który w żaden sposób nie może zostać wykryty. Pojawiają się także obawy, że posługiwaniem się wirtualnymi walutami zajmują lub mogą zajmować się terroryści.

Z tego względu coraz częściej słychać głosy, aby wprowadzić globalne regulacje kryptowalut. Ten pomysł pojawił się w trakcie szczytu G20 w Buenos Aires, który miał miejsce na przełomie listopada i grudnia 2018 r. W tym roku ma to zostać dokładniej omówione w trakcie szczytu w japońskiej Osace w drugiej połowie czerwca. Natomiast w 2020 r. wszystkie zmiany mają zostać wdrożone. Co mają objąć i jakie działania wykluczyć?-

-Regulacja ma wprowadzić opodatkowanie kryptowalut.

-Regulacja będzie niosła za sobą ujednolicenie giełd kryptowalut i zasad inwestowania w wirtualne waluty.

 

Polska giełda kryptowalut – co dzieje się na lokalnym rynku?

 

Na terenie Polski działa obecnie kilka giełd kryptowalut. Jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, BitBay, do niedawna działała z naszego kraju, jednak od maja 2018 roku przeniosła się na Maltę, aby nie ograniczało ją polskie prawodawstwo. Na każdej z kryptogiełd można inwestować w wirtualne waluty za pomocą złotówek, choć niektóre giełdy pozwalają obsługiwać także inne waluty. Przykładowo:

-Coinroom to nowa giełda uruchomiona w 2017 r., która umożliwia inwestowanie w krytpowaluty za pomocą złotówek, dolarów amerykańskich, euro oraz funtów brytyjskich,

-Bitstar to giełda działająca od 2014 r. Można na niej inwestować w Bitcoin przy użyciu złotówek, euro i dolarów amerykańskich

Te dwie wymienione powyżej giełdy są zarejestrowane w Polsce. Warto mieć to na uwadze, bo na naszym rynku działają jeszcze na przykład BitMarket oraz Coindeal. Są one jednak zarejestrowane poza granicami Polski – na Seszelach oraz Cyprze, podobnie jak Bitbay na Malcie. Inwestowanie na tych giełdach jest więc obarczone większym ryzykiem.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje decyzje inwestycyjne są lepiej zabezpieczone, możesz skorzystać z rozwiązań, które oferują polskie domy maklerskie, takie jak TMS Brokers. Za pomocą narzędzi TMS Brokers możesz inwestować w kryptowaluty, niezależnie od koniunktury na tym rynku za pomocą kontraktu terminowego (opartego o cenę kryptowalut) notowanego na giełdzie Chicago Mercantile Exchange/ Dzięki TMS zyskujesz:

-bezpieczeństwo – masz pewność, że działalność domu maklerskiego jest kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego,

-szybkie rozliczenia – od razu po zamknięciu pozycji,

-wygodne założenie rachunku – wszystko trwa zaledwie 10 minut.

 

Inwestycja w kryptowaluty – skutki zmian w 2019 r.

 

Zmiany, które mają zostać wprowadzone w tym roku i najbliższych latach, wywołują duże poruszenie wśród traderów. Już teraz wielu inwestorów zastanawia się, jak wpłyną one na ich portfele i strategie spekulacji. Warto jednak mieć na względzie, że wszystkie decyzje o większej kontroli mają jeden cel – sprawić, że kupowanie kryptowalut będzie jeszcze bezpieczniejsze.

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na rynku kryptowalut? Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w wirtualne waluty, zajrzyj do raportu TMS Brokers o Kryptowalutach. Znajdziesz tam więcej informacji o sytuacji bitcoina, rippla czy ethereum i porady, jak inwestować w ich kursy zarówno w sytuacji wyprzedaży, jak i hossy na rynku

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.