Artykuły biurowe – niezbędne wyposażenie każdej firmy.

Czerwiec 28 2019 09:02AM

Trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie biura bez szeregu akcesoriów, które pozwalają wygodnie pracować nad dokumentami, organizować je i przechowywać. Materiały te określane są wspólnym mianem artykułów biurowych. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w biurze, aby zwiększyć ergonomię pracy, utrzymać porządek na biurkach i zawsze szybko odnajdywać potrzebne dokumenty.

Co powinno znaleźć się w każdym biurze?

Nie ma znaczenia, jakie dokładnie biuro organizujemy. Sekretariat dużego przedsiębiorstwa handlowego, biuro księgowe, dział HR w korporacji, biuro architekta czy firma działająca w branży IT tak naprawdę potrzebują podobnych akcesoriów, aby biuro mogło sprawnie i bezproblemowo funkcjonować. Artykuły biurowe powinny obejmować przede wszystkim materiały papiernicze i piśmiennicze, segregatory na dokumenty, teczki, organizery i przyborniki oraz akcesoria do faksów i drukarek. W niektórych branżach potrzebne są dodatkowe materiały, ale tak naprawdę istnieje zestaw wspólnych artykułów, które są niezbędne w każdym biurze.

Artykuły papierowe to podstawa

Pierwszą grupą materiałów biurowych są artykuły papiernicze. Chodzi tutaj przede wszystkim o papier do drukarki i ksero, notatniki, plannnery, kalendarze, koperty potrzebne do wysyłania firmowej korespondencji. Koperty powinny mieć różne formaty, aby można było szybko pakować biznesowe przesyłki. Wiele firm zamawia specjalne koperty z indywidualnym nadrukiem (np. firmowym logo, adresem i danymi firmy), które prezentują się bardziej profesjonalnie w oczach Klientów, kontrahentów oraz innych osób, do których firma przesyła przesyłki (np. faktury). Przydatne mogą okazać się również koperty bąbelkowe. Kolejnym materiałem papierniczym przydatnym w biurach będzie papier wizytówkowy, który doskonale sprawdzi się na firmową korespondencję.

Codzienną pracę ułatwią notatniki, plannery i kalendarze. Wprawdzie obecnie wielu pracowników korzysta z kalendarzy i plannerów w smartfonie lub komputerze, ale te tradycyjne nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Samoprzylepne karteczki również ułatwią planowanie zadań.

Zobacz jakie artykuły biurowe mogą być naprawdę przydatne dla dzieci – http://galanteria-biurowa.pl/artykuly-szkolne/bllh/artykuly-biurowe-ktore-ulatwia-dzieciom-nauke.html >>

Materiały piśmiennicze

Kolejną grupą artykułów, których nie może zabraknąć w żadnym biurze, są materiały piśmiennicze. Wprawdzie obecnie większość dokumentów jest pisanych na komputerze, ale trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek biuro bez długopisów, ołówków czy zakreślaczy. Pozwalają one nie tylko własnoręcznie podpisywać dokumenty, ale także ułatwiają pracę (pozwalają zaznaczać ważne fragmenty, robić notatki czy zapisywać dane dyktowane przez telefon) i pobudzają kreatywność.

Dobierz przydatne akcesoria

Wyposażenie każdego biura obejmuje szeroki wachlarz drobnych akcesoriów ułatwiających codzienną pracę. Chodzi tutaj o spinacze biurowe, pinezki, dziurkacze, temperówki, gumki do ścierania, identyfikatory, koszulki do segregatorów w różnych formatach, taśmy klejące, klipy biurowe, gumki recepturki, nożyczki itp. To właśnie takie drobne materiały bardzo ułatwiają codzienną pracę. Nie można zapomnieć o segregatorach i teczkach, które pozwolą odpowiednio segregować dokumenty i bezpiecznie je przechowywać we właściwym porządku. Dobrze zorganizowane archiwum firmowe to podstawa sprawnie działającego biura.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

  Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać...

 • Jak zarobić więcej na lokacie?

  Zaledwie 14% Polaków przeznacza swoje środki na inwestowanie w ryzykowne instrumenty...

 • Soki czy kompoty w pracy?

  Przyjęło się, że do obiadów w bardzo wielu domach podawany jest kompot. Wiadomo,...

 • Czyszczenie felg aluminiowych

  Alufelgi mają dużo zwolenników. Są kupowane przede wszystkim przez osoby, które...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.