Bank przyjazny dla firm – konta i kredyty w Nest Banku

Lipiec 19 2018 04:06PM

Wiele banków chwali się tym, że są przyjazne dla firm. Co to tak naprawdę oznacza? Jaki bank można uznać za przyjazny dla przedsiębiorców? Jakie produkty bankowe są dostępne dla przedsiębiorców?

Każdy przedsiębiorca potrzebuje bezpiecznego konta firmowego, a także innych produktów bankowych przeznaczonych dla firm. Co oferują banki w tym zakresie? O tym poniżej.

Bank przyjazny dla firm – czyli jaki?

Banki w reklamach często chwalą się tym, że są przyjazne dla firm. Ale co to tak naprawdę znaczy? Bank dla firm to taki, który ma indywidualne podejście zarówno do klienta korporacyjnego, dużych firm, ale także tych z sektora MŚP. To taki bank, który stosuje nowoczesne rozwiązania, jest wiarygodny, a jego pracownicy są bardzo dobrze przygotowani merytorycznie do współpracy z klientem biznesowym. Obsługa przedsiębiorców jest sprawna, co dotyczy także systemu transakcyjnego, a oferta produktów dla firm jest ciągle ulepszana. Bank przyjazny firmom potrafi dostosować swoją ofertę do konkretnego przedsiębiorcy. Takim bankiem jest np. Nest Bank, z którego ofertą można zapoznać się na stronie: www.nestbank.pl.

Konto firmowe

Podstawowym produktem bankowym dla firm jest oczywiście konto firmowe. Zazwyczaj prowadzenie takiego konta jest darmowe. Dodatkowo banki oferują inne usługi, z których przedsiębiorcy korzystają na co dzień. Firmy nie płacą także za internetowe przelewy krajowe, kartę płatniczą, wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju, wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet oraz za internetowe przelewy europejskie SEPA.  Banki dla firm takie jak Nest Bank mają w swojej ofercie konta firmowe i walutowe, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą wybrać to, które najbardziej odpowiada ich konkretnym potrzebom. Przedsiębiorca może założyć zwykłe konto albo konto walutowe w euro, dolarach czy funtach. W przypadku tego pierwszego może skorzystać z  promocyjnej oferty First Data Polcard i zyskać możliwość korzystania z terminalu płatniczego za 1 zł przez pół roku. Karty płatnicze są objęte usługą 3D Secure, co zwiększa bezpieczeństwo zakupów w internecie. Poza tym dzięki aplikacji Android Pay może dokonywać płatności bezpośrednio za pomocą telefonu.

Jeśli przedsiębiorca prowadzi międzynarodowy biznes i ma zagranicznych kontrahentów, może założyć konto walutowe. Dzięki usłudze korzystnych przewalutowań zyskuje atrakcyjny kurs wymiany walut. Poza tym, że internetowe przelewy europejskie SEPA w euro są darmowe, to inne przelewy zagraniczne są tanie. Dodatkowo wypłata gotówki w bankomatach za granicą jest bezpłatna. Karta płatnicza V PAY wydawana do konta walutowego została stworzona z myślą o krajach, w których popularne są lokalne rozwiązania płatnicze.

Więcej informacji na temat kont firmowych dostępnych w Nest Banku można znaleźć na stronie: https://www.nestbank.pl/biznes/konta.html.

Kredyt dla firm

Przedsiębiorcy często potrzebują wziąć kredyt na rozwój działalności czy też rozpoczęcie jakiegoś nowego biznesu. Oferta kredytów w Nest Banku jest dostosowana do potrzeb konkretnych firm. Wśród produktów tego typu znaleźć można kredyty: dla rodzinnych firm, dla rolników, dla profesjonalistów, kredyt z gwarancją EIF udzielaną w ramach Programu EaSI , kredyt odnawialny krótkoterminowy czy kredyt z gwarancją PLD de minimis udzielaną przez BGK.

Bank dla firm oferuje tak szeroki wachlarz kredytów, by przedsiębiorca sam mógł zdecydować, które warunki kredytowania będą dla niego najkorzystniejsze.

Szczegółowe informacje na temat kredytów dla firm można znaleźć na stronie: https://www.nestbank.pl/biznes/kredyty.html.

 

Artykuł sponsorowany.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Słabnie koniunktura na europejskich rynkach nieruchomości. Wyjątkiem jest Polska

  Aktywność zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości wciąż rośnie....

 • Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

  Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych,...

 • Na popularności zyskuje budownictwo modułowe

  Budownictwo modułowe nie jest już symbolem architektury tymczasowej. Tą metodą...

 • Jak wygląda kontener mieszkalny?

  Czy mieszkanie w kontenerze może być wygodne? Okazuje się, że współczesne kontenery...

 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

  Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach,...

 • Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

  Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.