Dlaczego stawiamy na biura wirtualne, zamiast stacjonarne?

Kwiecień 26 2018 08:23PM

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy stają przed nie lada wyzwaniami. Forma pracy w ramach własnej działalności, także jednoosobowej, wymaga prowadzenia właściwej dokumentacji, księgowości, jak również podania adresu i innych danych firmy. Z tego założenia wychodzą usługi świadczone w ramach biur wirtualnych, które starają się jak najlepiej wspomóc przedsiębiorców w powyższych kwestiach.

Biuro wirtualne to trochę przewrotne określenie, bo wciąż mowa o stacjonarnej siedzibie. Ta siedziba jednak użycza niejako swojego adresu korespondencyjnego innym przedsiębiorcom, a na tym paleta usług zwykle się nie kończy. Po co zatem inwestować w coś, co nie może być na własność i czy taka propozycja jest w ogóle godna rozważenia?

Firmy, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na rynku, nie mogą liczyć na zbyt wysoki kapitał, a i przed nimi całe mnóstwo inwestycji. Z kolei freelancerzy najczęściej pracują z domu, ewentualnie spotykają się, co jakiś czas z klientami, nierzadko podróżują lub pracują w terenie. Rozwiązaniem dla takich osób staje się wirtualne biuro. Możliwość zarejestrowania swojej firmy na adres wirtualnego biura, ale praca wciąż z domowego zacisza lub innego dowolnego miejsca.

Pierwsza korzyść takiego rozwiązania to obniżenie kosztów i to znacząco. Miesięczne abonamenty za korzystanie z usług biur wirtualnych, chociażby na przykładzie, jakim jest Warszawa biuro wirtualne, spokojnie mieszczą się w budżecie średnich, ale i małych firm czy jednoosobowych działalności gospodarczych, a także freelancerów. Wynajem całego lokalu, jego utrzymanie czy też kupno lokalu pod działalność, to wręcz horrendalne koszty, a do tego wysoki poziom nieopłacalności. Płacić bowiem trzeba zawsze, choć przecież wielokrotnie nie korzysta się z części sprzętów czy też bywają tzw. martwe okresy w wielu branżach. Z kolei w biurze wirtualnym cena odnosi się do wybranych usług i mówiąc najprościej, dotyczy tylko tych elementów, z których naprawdę potrzebujemy korzystać.

Obsługa sekretarska, administracja, zatrudnianie i szkolenie pracowników, a do tego wyposażenie lokum. To koszty, które w tym momencie zostają wyeliminowane, bo na to wszystko można liczyć w biurze wirtualnym. Przedsiębiorca zyskuje nie tylko na finansach, ale i na czasie dla spraw, których nie może realizować w formie outsourcingu usług. To także wizytówka firmy, bo prestiżowa lokalizacja, dogodny dojazd, nowoczesny budynek, to elementy działające na każdego. Psychologia, z którą nie można walczyć w żaden sposób, trzeba ją po prostu uwzględnić i działać w zgodzie z jej prawami.

Ofert biur wirtualnych na rynku jest dużo i z powodzeniem można je dopasować do potrzeb branży, rodzaju i miejsca wykonywanej działalności, charakteru czy po prostu indywidualnych wymagań przedsiębiorcy. Udogodnienia takie jak: prestiżowy adres, zaplecze specjalistów składających się na obsługę biura czy możliwość osiągnięcia dużych oszczędności to zalety, które przemawiają na korzyść biur wirtualnych, z których skorzystają liczni właściciele firm czy freelancerzy.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Skup złomu złota

  Biżuteria często traci swój urok. To rzecz nabyta, która z wiekiem podoba się...

 • Popularne stały się inwestycje w dzieła sztuki, alkohole czy zabytkowe auta

  Inwestycje w sztukę, wino, zabytkowe auta czy numizmaty – tego typu alternatywne...

 • Facebook inwestuje w Polsce

  Przestrzeń to nowo otwarte warszawskie centrum Facebooka nastawione na wspieranie...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.