Dlaczego warto zdecydować się na wynajem biura dla swojej firmy?

Grudzień 19 2020 11:11AM

Każda firma, niezależnie od rodzaju swojej działalności, powinna mieć swoją siedzibę, która byłaby nie tylko miejscem wspólnej i twórczej pracy, ale także spotkań z Klientami i partnerami biznesowymi. Biuro będzie więc swoistą wizytówką danego przedsiębiorstwa, dlatego musi być jak najlepiej dopasowana do jego potrzeb i specyfiki. Z pewnością jest to ten obszar związany z jej działalnością, na którym nie powinno się zbytnio oszczędzać. Z drugiej jednak strony każda firma ma określony budżet, w którym muszą zmieścić się jej wydatki. Z tego względu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem biura. Jakie korzyści przyniesie nam takie rozwiązanie? Rozmawiamy z firmą Herbewo, która ma wieloletnie doświadczenie w tej branży, dlatego wynajem powierzchni biurowej nie ma przed nią najmniejszych tajemnic!

Dlaczego wynajem biur cieszy się coraz większą popularnością?

Jedną z ważniejszych zasad, jakiej należy się trzymać, gdy ma się własną firmę jest to, aby w miarę możliwości wydatki były przewidywalne i stałe. Pomaga to w dopinaniu budżetu, rozliczaniu się i planowaniu jakichkolwiek inwestycji, przez zakup ekspresu do kawy po nowy samochód służbowy. Natomiast zakup własnej siedziby, nawet niewielkiej, jest tak ogromnym wydatkiem, że w dzisiejszych czasach mało która firma będzie mogła sobie na to pozwolić. Nie może też ona stracić płynności finansowej.

– Obecnie wynajem biura staje się dla firm coraz bardziej korzystną opcją. Mają wtedy stałą i przewidywalną w miesięcznym rozliczeniu kwotę do zapłaty, dzięki czemu łatwiej jest planować jakiekolwiek wydatki i pilnować budżetu. Ponadto na wynajem powierzchni biurowej w zależności od swoich potrzeb będzie sobie mogła pozwolić każda firma, zarówno na duża z ugruntowaną pozycją na rynku, jak i ta mała zaczynająca dopiero swoją działalność. To właśnie dlatego najem biur jest tak popularny – tłumaczą eksperci z firmy Herbewo, która od lat udostępnia przedsiębiorcom lokale służbowe.

Wynajem powierzchni biurowej – korzyści dla przedsiębiorcy

Jedną z najważniejszych zalet, z jakimi wiąże się wynajem biura jest to, że nie będzie obciążał zdolności kredytowej firmy. Dzięki temu będzie mogła starać się ona o kredyt na wyposażenie siedziby, kupno nowych aut z salonu na raty czy jakąkolwiek pomoc finansową ze strony banku. W przypadku kredytu na zakup własnego lokalu lub budynku dodatkowe prośby mogłyby zostać łatwo odrzucone. Zatem najem biura często jest jedyną szansą na posiadanie własnej siedziby, co jest w takiej sytuacji najważniejsze.

Eksperci z firmy Herbewo słusznie zauważają też, że wynajem powierzchni biurowej umożliwia dostosowanie jej do potrzeb firmy niemal w takim samym stopniu, jak w przypadku lokalu własnościowego. Przy podpisaniu właściwej umowy będzie można zmienić aranżację wnętrz (kolor ścian, wyposażenie, logo we wnętrzach oraz na zewnątrz budynku), dzięki czemu jeszcze lepiej będzie pasowała do potrzeb i wymagań danego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego wynajem biur cieszy się tak dużą popularnością.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.