Idea wirtualnych biur – na co mogą liczyć przedsiębiorcy?

Październik 26 2018 12:24PM

Idea wirtualnych biur zrodziła się ponad 20 lat temu. Jej pomysłodawcą był Ralph Gregory, który, sam będąc przedsiębiorcom, słusznie zauważył, że biuro do prowadzenia biznesu wcale nie jest mu potrzebne. A jeśli jemu nie jest to na pewno wielu innym też nie – nie pomylił się! Jak wygląda obecnie rynek wirtualnych biur? Czy wirtualny adres dla firmy ma wielu zwolenników? Na co może liczyć przedsiębiorca decydujący się na wirtualne biuro w Warszawie?

Wirtualne biuro – powstanie

Pierwsze wirtualne biuro powstało w 1994 roku w Kolorado – firma Intelligent Office Your Business Simplified bardzo szybko zyskała dużą popularność i istnieje do dziś, promując idee wirtualnego biura i pomagając szczególnie młodym przedsiębiorcom. Ale oczywiście wirtualne biuro przydaje się nie tylko osobom, które dopiero startują w biznesie. Z wirtualnych biur korzystają start-upy, a także duże firmy. Ralph Gregory zakładając firmę oferującą wirtualne biura udowodnił, że sprawne i efektywne prowadzenie działalności nie ma nic wspólnego z posiadaniem własnego biura – o wiele ważniejsze jest profesjonalne wsparcie oferowane przedsiębiorcom.

Wirtualne biuro – połączenie elastyczności z odpowiedzialnością biznesową

Wielu przedsiębiorców myśli, że wybierając miejsce swojej pracy ma tylko dwa rozwiązania: albo pracę w swoim mieszkaniu, co wiąże się z wieloma trudnościami, albo prace w wynajętym lub zakupionym biurze stacjonarnym, co generuje duże koszty. Tymczasem przedsiębiorca ma jeszcze do wyboru biura wirtualne oraz biura serwisowe w Warszawie i wielu innych miastach w Polsce.

Decydując się na wirtualny adres pocztowy przedsiębiorca zyskuje wiele korzyści:

 • Oszczędności – brak ponoszenia kosztów czynszu, kaucji, wyposażenia oraz eksploatacji;

 • Prestiżowy adres – pomaga w pozyskiwaniu klientów, zwiększeniu zaufania i budowaniu wizerunku firmy;

 • Szeroka gama usług – wirtualne biuro zapewnia nie tylko prestiżowy adres dla firmy, ale też obsługę sekretariatu, wynajem pomieszczeń, co wpływa na efektywność pracy;

 • Fachowa pomoc – najlepsze biura wirtualne w Warszawie oferują swoim klientom fachowa obsługę ekspertów, dzięki czemu przedsiębiorca może szybko rozwiązać ważny dla niego problem.

Wirtualne biuro w Warszawie – czy najtaniej znaczy najlepiej?

Przedsiębiorcy decydują się na biuro wirtualne przede wszystkim z powodu oszczędności. Ale nie tylko. Niektórzy dochodzą do podobnych wniosków, do jakich doszedł Ralph Gregory, że wirtualne biuro to szereg korzyści wspomagających prowadzenie biznesu.

Zarówno pierwsza grupa klientów, której zależy na jak największych oszczędnościach, jak i przedsiębiorcy, którym zależy na usługach dodatkowych, nie będą mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty – rynek wirtualnych biur wciąż się rozwija, proponując swoim klientom różnorodne oferty. Jedna z firm – Biuro Kamienica, oferująca biura wirtualne na warszawskim śródmieściu, zapewnia możliwość skorzystania z różnych pakietów dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Do wyboru są zarówno pakiety podstawowe, dla osób które potrzebują wyłącznie prestiżowego adresu dla swojej firmy oraz odbioru korespondencji (pakiet na start) i ewentualnie informowania o jej odbiorze (pakiet standard), a także pakiety rozbudowane, zapewniające profesjonalna obsługę, skanowanie korespondencji, dostęp do sal konferencyjnych (pakiet silver) oraz pomoc wielu fachowców, w tym prawników (pakiet gold).

Wirtualne biura popularne są na całym świecie. Znacznie zwiększają możliwości przedsiębiorcy i elastyczność dysponowania funduszami. Ponadto są bardzo wygodne, dopasowane do indywidualnych potrzeb, co przekłada się na zwieszoną produktywność i zysk – zarówno finansowy jak i wizerunkowy.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.