Jak założyć sklep internetowy?

Styczeń 5 2021 09:30AM

Masz pomysł na biznes? Chciałbyś sprzedawać swoje produkty? Marzysz o tym, aby robić to przez Internet, bo wszędzie słyszałeś, że warto. Chciałbyś pracować na swoim, a nie dla kogoś? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na niektóre z powyższych pytań, to na pewno interesuje cię założenie sklepu internetowego. W obecnych czasach nie jest to już tak trudne zadanie, jakim było kiedyś, nadal jednak wiele osób nie do końca wie, jak sobie z tym radzić. W jaki sposób założyć sklep internetowy aby przynosił on zysk i był dla założyciela sukcesem. Jeżeli ty także zastanawiasz się, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na obecnym rynku, to ten tekst jest dla ciebie.

 1. Dlaczego warto założyć sklep internetowy?
 2. Nisza – twoja szansa na sukces
 3. Kto jest twoim klientem?
 4. W jaki sposób można wyróżnić się na rynku?
 5. Domena oraz platforma e-commerce, które będą dobre pod twój sklep

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Własny sklep internetowy to działalność, która pozwoli ci na bycie samemu sobie szefem. Każda osoba, która chce pracować dla siebie, a nie dla kogoś innego marzy o rozwiązaniu, które pomoże jej osiągnąć cel. I takim rozwiązaniem jest sklep e-commerce, działający w Internecie. Ponadto, taki sklep ma także wiele innych zalet. Największą z nich jest to, że dobrze wypozycjonowany, może dotrzeć do naprawdę sporej grupy odbiorców, którzy będą zainteresowani twoim produktem. Dodatkowo, często aby mieć sklep internetowy, nie trzeba wynajmować powierzchni – a jak wiadomo, czynsze są naprawdę wysokie. Jest wiele rozwiązań i udogodnień, które pozwalają na oddelegowanie logistyki. Tak zwany outsourcing logistyki jest dobrym modelem dla tych, którzy nie posiadają własnego zaplecza i nie chcą go wynajmować.

Dużą zaletą posiadania własnego sklepu internetowego, jest możliwość dostosowania go w pełni pod siebie i pod swoich klientów. Możesz sprzedawać w nim nie tylko produkty, które wysyła się za pomocą poczty czy kuriera, ale także produkty cyfrowe takie, jak e-booki, które przychodzą klientowi na maila.

Nisza – twoja szansa na sukces

Jak założyć sklep internetowy, który osiągnie sukces? Przede wszystkim warto jest znaleźć swoją niszę, czyli coś, czego nie ma na rynku, lub jest ograniczone. Albo coś, co uważasz, że jesteś w stanie zrobić lepiej niż to, co obecnie można znaleźć w sklepach. Dobrymi przykładami mogą być własne e-booki na różnorodne tematy, ale także specjalne zeszyty o dobrym papierze i pięknych okładkach. Pamiętaj jednak, że nie możesz sprzedawać wszystkiego tak, jak ma to miejsce w supermarketach. Gdy w sklepie internetowym jest wszystko, to prawdopodobnie nie ma tam nic ciekawego. Warto zatem celowo ograniczyć swój asortyment do konkretów.

Kto jest twoim klientem?

Zanim jednak zabierzesz się za tworzenie własnego sklepu internetowego, powinieneś stworzyć personę klienta, który byłby zainteresowany proponowanymi przez ciebie produktami. Ile twój potencjalny klient ma lat, ile byłby w stanie zapłacić za twoje produkty, dlaczego potrzebuje akurat twoich produktów. To właśnie na bazie persony klienta będziesz budować swój biznesplan i będziesz wykonywał późniejsze plany marketingowe. Będziesz wiedział, gdzie możesz znaleźć swoich klientów, na jakich portalach społecznościowych zakładać konta. Będziesz wiedział w jaki sposób powinieneś się z nimi komunikować, aby do nich trafić. W końcu inaczej pisze się dla nastolatków, inaczej dla młodych dorosłych, a jeszcze inaczej dla ludzi dojrzałych.

W jaki sposób można wyróżnić się na rynku?

Jak założyć sklep internetowy? Przede wszystkim w taki sposób, aby wyróżniał się na tle innych, które oferują podobne produkty. Niestety o to wyróżnienie musisz zadbać samodzielnie – musisz zatem mieć dobry plan. Musisz zastanowić się, jaką wartość proponujesz swoim klientom, jakim sposobem możesz wypromować swój sklep za darmo, albo za niewielkie pieniądze. Czego ci potrzeba, aby dotrzeć do swoich docelowych klientów? Jak twoja oferta może wyróżnić się z innych, które już są dostępne na rynku? Sposobów na wyróżnienie się na rynku jest wiele, praktycznie tak dużo, jak osób stojących za sklepami internetowymi. Dlatego musisz samodzielnie znaleźć rozwiązanie dla swojego biznesu – tylko wtedy będzie on wyjątkowy i niepowtarzalny.

Domena oraz platforma e-commerce, które będą dobre pod twój sklep

Domena, czyli końcówka twojego sklepu jest niezwykle istotna. Im prostsza tym lepiej. Najlepiej, aby twój sklep kończył się za pomocą .pl, .com lub inne, proste końcówki. Także nazwa twojego sklepu nie powinna być zbyt długa. Szacuje się, że powinna mieć najwyżej 20 znaków, tak aby była łatwa nie tylko do znalezienia, ale także do zapamiętania. Ponadto, nie tylko domena się liczy, ale także platforma e-commerce. Ważne jest to, aby była ona responsywna, a więc taka, która dobrze wygląda zarówno na laptopach czy komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych. Pamiętaj także o tym, aby wybrać odpowiednie rodzaje płatności online. W obecnych czasach do wyboru jest naprawdę sporo opcji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.