Jak zarządzać projektami?

Październik 24 2019 11:02AM

Projekty to nieodłączny element pracy w wielu branżach i firmach. To wspólna praca i włożony wysiłek pozwalają przedsiębiorstwom osiągać zadowalające wyniki na krótszym i dłuższym odcinku czasu. Zarządzanie projektami to bardzo istotna umiejętność, którą powinna nabyć każda z osób stojąca na czele zespołu.

Niektóre osoby posiadają wrodzone umiejętności przywódcze i doskonale rozumieją swoich podwładnych, natomiast innym przychodzi to nieco trudniej. Przedstawiamy więc kilka wskazówek, które mogą pomóc w skutecznym zarządzaniu projektami, jeśli zostałeś przydzielony do takiego zadania.

Komunikacja jest najważniejsza

Musisz nauczyć się komunikować w swoim zespole. To najważniejsza rzecz, którą musisz władać, aby odnieść sukces przy każdym projekcie. Podstawową funkcją kierownika projektu jest komunikowanie się i dostosowywane komunikacji do różnych osobowości. Projekty czasem wykonywane są w bardzo stresujących okolicznościach i wymagają wykorzystania wszystkich dostępnych środków i umiejętności członków zespołu. Kiedy mamy do czynienia ze złożonym zadaniem, kluczowe jest podzielenie projektu na pomniejsze elementy i przydzielenie ich pracownikom, którzy posiadają umiejętności i wiedzę potrzebną do wykonania konkretnych działań. Komunikacja jest także bardzo ważna na poziomie planowania projektu.

Nie zapomnij o ludzkim podejściu

Kiedy musisz zarządzać projektem, nie tworzysz jednoosobowego zespołu. Stajesz przed oczekiwaniami swojego szefa i zespołu. Musisz więc współpracować ze swoim zespołem. Czasami jesteśmy kuszeni przez okoliczności, aby kazać wszystkim podwładnym pracować wiele nadgodzin. Nie zawsze jednak jest to najlepsza opcja, ponieważ wielogodzinna praca bez przerwy zazwyczaj nie przynosi lepszych rezultatów. Warto zawsze słuchać zdania swojego zespołu, ponieważ to jego członkowie wykonują największą ilość pracy.

Zawsze zadawaj pytania

Wielu menedżerów, którzy muszą przejść przez projekt, uważa, że nie musi mieć pełnej wiedzy o każdym aspekcie zadania. Niestety możesz przez to wpaść w kłopoty. Częścią dobrego zarządzania projektami jest równowaga między wiedzą z zakresu, w którym potrzebujesz tylko ogólników, a wiedzą, którą musisz poznać dogłębnie. Tak więc zadawaj pytania i staraj się być zorientowany we wszystkim, co związane z projektem. Nie oznacza to jednak, że powinieneś podważać kompetencje pracowników. Pozwól wykonywać im to, w czym czują się najlepiej, ponieważ prawdopodobnie znają się na tym w większym stopniu niż Ty.

Szkolenie zarządzania projektami

Jeżeli napisalibyśmy, że zarządzanie projektem jest proste, to bylibyśmy zdecydowanie zbyt optymistycznie nastawieni do życia. Spełnianie się na takiej funkcji jest naprawdę wymagające. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe do osiągnięcia. Pomocne w nauce może być Szkolenie zarządzania projektami. Uczestnicy uczą się na realistycznych przykładach, jak radzić sobie z trudnościami i mobilizować zespół do skutecznego wykonywania swoich obowiązków. Szkolenie zarządzania projektami pozwala zdobyć doświadczenie, które przyda się zarówno początkującym, jak również zaawansowanym menadżerom.

Więcej informacji znaleźć można na https://leadership-center.pl/fundament-zarzadzania-projektami/

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Najważniejsze zmiany dla mikroprzedsiębiorstw w 2020 roku

  W Polsce przeważają mikroprzedsiębiorstwa. To właśnie one wytwarzają dużą...

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.