Odpowiednia firma transportowa – co stanowi o jej sile?

Luty 16 2018 01:55PM

Kiedy nasza firma zajmuje się produkcją dóbr, to wiemy, że jest to zaledwie początek drogi naszych produktów mających ostatecznie trafić do rąk klienta. Jeżeli nie posiadamy własnych struktur w tym zakresie, nie unikniemy podjęcia współpracy z firmą transportową. Gdy spojrzymy na to, co dzieje się na rynku, znajdziemy ogromną ilość przedsiębiorstw zajmujących się realizacją takich usług. Czym kierować się przy wyborze nowego współpracownika? Co warto wziąć pod uwagę? Dziś postaramy się dać Wam kilka podpowiedzi.

Czy firma działa legalnie?

Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę, to kwestie prawne dotyczącego działalności konkretnego przewoźnika. Każda firma zajmująca się przewozem towarów, taka jak firma transportowa Bitlogistics musi przede wszystkim legitymować się Certyfikatem Kompetencji Zawodowych, a następnie w zależności od specyfiki świadczonych usług odpowiednimi licencjami, uprawniające do transportu dóbr. W dzisiejszych czasach możemy to wszystko sprawdzić, nawet nie wychodząc z domu, przy pomocy Internetu. Kilka kliknięć i możemy szybko sprawdzić wiarygodność każdej firmy!

Skład floty

Następnie warto zainteresować się tym, jak wygląda flota samochodowa przewoźnika. Powinny to być to nie tylko pojazdy renomowanych marek, ale także stosunkowo nowe maszyny. Im młodsze, tym lepsze! Starsze samochody najczęściej muszą być często serwisowane i co za tym idzie – ryzyko ich awarii rośnie. Ciężko w takiej sytuacji być spokojnym i pewnym, że transport przebiegnie szybko i bezproblemowo, czyż nie? Wiekowe pojazdy to problemy, nie tylko dla przewoźnika, lecz także dla nas, zleceniodawców. Skoro wspomnieliśmy już o samochodach, to nie sposób pominąć kwestię naczep. Dobra firma transportowa będzie posiadać wiele możliwości, które pozwolą na realizację praktycznie każdego typu zlecenia, niezależnie od jego masy, ilości czy rozmiarów.

Kierowcy

Musimy także wspomnieć o prawdopodobnie najważniejszym kapitale firmy transportowej, czyli kierowcach. To właśnie od ich doświadczenia i umiejętności zależy nie tylko czas, ale także bezpieczeństwo dostarczenia zamówienia. Powinni oni mieć oczywiście odpowiednie dokumenty dające im prawo do wykonywania zawodu, ale także licencje uprawniające do obsługi urządzeń pokroju dźwigu HDS.

Podsumowanie

Wybór firmy transportowej jest niełatwym zadaniem. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko cenę i renomę firmy, ale także kwestie, takie jak flota samochodowa czy to, jaką opinię mają kierowcy dokonujący faktycznego procesu przewozu naszych towarów. Nie warto podejmować pochopnych decyzji, lecz podejmować je z chłodną głową. W końcu na szali stawiamy nie tylko bezpieczeństwo produktów, ale też niemałe straty finansowe dla naszej firmy!

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 2018 rok będzie kolejnym rokiem hossy w mieszkaniówce

  Na rynku mieszkaniowym hossa trwa trzeci rok z rzędu, a tylko w sześciu największych...

 • Tylko co piąta osoba kupująca mieszkanie pyta dewelopera o czystość ziemi

  Pod zabudowę mieszkaniową coraz częściej wykorzystywane są grunty poprzemysłowe....

 • Coraz większe zainteresowanie nieruchomościami luksusowymi

  Z roku na rok przybywa bogatych Polaków, czyli zarabiających ponad milion złotych...

 • Deweloperzy mieszkaniowi mają za sobą najlepszy rok od dekady

  Polacy chętnie inwestują w zakup mieszkań. Kupują je też na własne potrzeby...

 • Warszawa i Gdańsk z rekordowymi transakcjami na rynku nieruchomości

  123 mln zł – na taką kwotę opiewała rekordowa ubiegłoroczna transakcja na...

 • Polacy coraz chętniej lokują oszczędności w nieruchomości

  Nieco połowa Polaków oszczędza, a 16 proc. robi to regularnie co miesiąc. Na...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.