Outsourcing IT dla małych i średnich przedsiębiorstw – dlaczego warto?

Luty 9 2021 09:23AM

Outsourcing IT do zewnętrznego Data Center jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Pozwala ono znacznie zredukować koszty przechowywania danych we własnej siedzibie. Przy okazji zlecając outsourcing IT, możemy też uzyskać kompleksową opiekę nad siecią komputerową i administrację serwerami, co znacznie zaoszczędzi czas, który dzięki temu możemy przeznaczyć na inne zadania i projekty w firmie.

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to zlecenie części zadań związanych z infrastrukturą IT, przechowywaniem danych i administrowaniem serwerami zewnętrznej firmie świadczącej takie usługi. W ten sposób infrastruktura teleinformatyczna zostaje przeniesiona do zewnętrznego Data Center, które zapewni bezpieczeństwo, a specjaliści – pełną obsługę. Outsourcing IT to dobre rozwiązanie dla małych i średnich firm prywatnych, które nie mogą sobie pozwolić na stworzenie kosztownych serwerowni lub nie chcą zatrudniać osób koniecznych do jej obsługi. Dzięki zewnętrznemu centrum zarządzania danymi można zaoszczędzić czas i finanse.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT?

Małe i średnie firmy zazwyczaj nie mają własnej serwerowni. Nawet gdy ją mają, z biegiem czasu firmowa przestrzeń przestaje być wystarczająco pojemna, by pomieścić wszystkie dane i potrzebne do ich przechowywania urządzenia IT. Rozbudowa serwerowni to kosztowne zadanie – znacznie bardziej opłaca się outsourcing IT, czyli przeniesienie części lub całości serwerowni do zewnętrznej firmy (kolokacja) lub skorzystanie z usług takich jak Cloud lub Backup.

Dobrze jest wybrać firmę zewnętrzną, która zapewni kompleksową usługę na najwyższym poziomie, tak by nasza firma mogła bez zakłóceń skupić się na własnej działalności. Dzięki temu nie musimy zaprzątać sobie głowy kwestiami związanymi z serwerownią i innymi sprawami dotyczącymi obsługi Data Center.

Jakiego dostawcę usług dla firm wybrać?

Dobrym wyborem będzie dostawca usług dla firm INEA. Dla przykładu – Data Center oferowane przez INEA zapewnia 1500 m2 powierzchni na trzech poziomach, kioski po 26 szaf, 48U każda, system UPS w układzie N+1 oraz układ zabudowy w technologii zimnego korytarza. INEA Data Center spełnia standard TIER III, a klient zyskuje całodobowy nadzór Network Operations Center (24/7/365), 1,2 MW łącznej mocy generatorów w układzie N+1 oraz zasilanie i klimatyzację łącz dostępowych. Ponadto centrum outsourcingowe znajduje się w bezpiecznej lokalizacji. poza administracyjnymi granicami Poznania.

INEA ma własne Data Center, w którym można bezpiecznie przechowywać dane firm nieposiadających własnych serwerowni. Wysoko wykwalifikowani inżynierowie zapewniają wsparcie techniczne. W Data Center INEA istnieje również możliwość skorzystania z usługi Zdalnych Rąk i rozwiązań high density. Dane firmy są całkowicie zabezpieczone przed nieupoważnionymi osobami oraz przed ich ewentualną utratą. Można w tym celu zdecydować się na usługę Backup, która chroni dane przed zniszczeniem i utratą, nawet w sytuacji, gdy kopia bezpieczeństwa znajduje się w innej lokalizacji niż siedziba klienta. Do skorzystania z usługi outsourcingu IT w INEA nie jest wymagane posiadanie przez firmę własnej infrastruktury IT, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.