Produkcja towaru pod własną marką w Chinach

Styczeń 8 2020 01:28PM

Jeśli chcesz podjąć się produkcji towaru pod własną marką w Chinach, musisz pamiętać o tym, że wymaga to dopełnienia szeregu formalności. Procedury obowiązujące podczas produkcji są dość skomplikowane. Na szczęście, jeśli potrzebujesz wsparcia, możesz skorzystać z pomocy firm zajmujących się pośrednictwem w kontaktach z chińskimi producentami. Dowiedz się, jak przebiega cały proces. Zapraszamy do lektury!

Poszukiwania producenta towarów w Chinach

Po pierwsze, zanim rozpoczniesz produkcję w Chinach, musisz znaleźć odpowiedniego producenta, który zajmuje się wytwarzaniem interesujących Cię towarów. Na rynku Państwa Środka istnieją bowiem setki, jeśli nie tysiące wytwórców, produkujących te same produkty. Proces wyszukiwania polega więc przede wszystkim na odrzucaniu kolejnych dostawców. Jak to zrobić? Na przykład zamawiając próbki towarów. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie znają jeszcze rynku chińskiego.

Negocjacje z chińskimi producentami

Ostatecznie warto zdecydować się na kilku dostawców i przeprowadzić negocjacje z każdym z nich, by wybrać tego najlepszego. W większości przypadków niezbędna będzie wizytacja fabryki w celu sprawdzenia, jak wygląda towar z Chin wytwarzany przez tego dostawcę. Zanim jednak to zrobisz, zweryfikuj firmy na chińskich stronach rządowych, by upewnić się, że są to pewni kontrahenci. Nie zajmie Ci to wiele czasu, a da pewność, że nie udajesz się na wizytę do Państwa Środka na darmo. Pamiętaj, że każda taka podróż to budowanie relacji i więzi z dostawcami z Chin, które są dla nich niezwykle ważne.

Podpisanie umowy, opłaty i rozpoczęcie produkcji

Jeśli zdecydujesz się na współpracę, przychodzi czas na podpisanie umowy i wpłatę zaliczki. Jej wysokość wynosi zwykle 30%, a niekiedy 50% (w przypadku towarów specjalistycznych wytwarzanych na zamówienie). Pobierana jest ona na wypadek, gdybyś jednak nie odebrał towaru. W trakcie produkcji możesz również nadzorować wytwarzanie towarów, np. prosząc producentów o próbki. Na koniec również przeprowadzana jest kontrola gotowych produktów, która następuje tuż przed załadunkiem. Zanim towary zostaną wysłane do Ciebie, musisz również opłacić resztę kwoty.

Pośrednik w kontaktach z producentami z Chin

Masz wrażenie, że formalności jest bardzo dużo i mogą być one przytłaczające na początku drogi z produkcją towarów? To prawda, jest to proces czasochłonny i wymagający doświadczenia. Jednak na każdym z jego etapów możesz szukać pomocy u firmy, zajmującej się pośrednictwem w kontaktach z producentami z Chin. To na przykład Fullbax, czyli przedsiębiorstwo działające na terenie Chin, które pomaga Polakom, którzy chcą produkować towar pod własną marką w Państwie Środka, czy też importować produkty z Chin do Polski. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie sprawdź ich ofertę.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Płatności odroczone będą zyskiwać na popularności

  Pandemia koronawirusa spowodowała znaczny wzrost obrotów w sklepach internetowych,...

 • Giełdowy debiut Allegro może być największym w historii

  Grupa Allegro, gigant polskiego e-commerce, ogłosiła zamiar przeprowadzenia pierwszej...

 • Jak wybrać biznesowy zegarek damski?

  Spotkania biznesowe to miejsce, gdzie liczą się nie tylko twoje kompetencje, wiedza,...

 • Narzędzia warsztatowe

  Warsztat zarówno domowego, jak i   profesjonalnego majsterkowicza to miejsce, w...

 • Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

  Założenie witryny czy uruchomienie sklepu internetowego to dopiero początek wydatków....

 • Wywóz chemikaliów i wyzwania z tym związane

  Po pierwsze, ważne jest rozróżnienie pomiędzy chemikaliami, które są uważane...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.