System kompletacji głosowej jako element systemu zarządzania magazynem (WMS)

Grudzień 9 2019 12:06PM

Dzisiejsze otoczenie biznesowe charakteryzuje się dużą konkurencyjnością. Podmioty handlowe konkurują oferując podobne, czy wręcz identyczne produkty, w bardzo zbliżonych cenach. Jednym ze sposobów osiągnięcia przewagi konkurencyjnej staje się logistyka. Klienci coraz większą uwagę zwracają na to kiedy zostaną dostarczone zamówione produkty, czy produkty okażą się dokładnie takie jak zamówiono, czy doświadczenie związane z dostawą było na najwyższym poziomie. W tym artykule podpowiemy jak konkurować w obszarze logistyki, mądrze rozwijając ten obszar.

System WMS- jądro współczesnego magazynu.

System zarządzania magazynem (WMS) to jądro dzisiejszej organizacji obszaru logistyki wewnętrznej. Działanie systemu obejmuje swoim zasięgiem trzy podstawowe obszary funkcjonowania magazynu: przyjęcie towaru, składowanie towaru oraz wysyłkę towaru poza magazyn do Klienta. W ramach operacji związanych z przyjęciem towaru do magazynu system WMS, zwany również systemem kodów kreskowych, nadaje unikalny numer rejestracyjny każdej partii towaru, co stanowi swego rodzaju wyróżnik, który towarzyszy towarowi przez całą drogę jego funkcjonowania w magazynie. Podczas składowania system nadzoruje rozmieszczenie towaru w przestrzenie magazynu, wykorzystując ją jak najbardziej optymalnie (szacuje się, że poprzez wykorzystanie WMS możliwe jest osiągnięcie oszczędności w wykorzystaniu przestrzeni sięgające nawet 30%). W procesie wysyłki system zarządzania magazynem wspomaga kompletację towaru pod konkretne zamówienie Klienta, nadzoruje pakowanie towaru oraz wspomaga fizyczną wysyłkę towaru poza magazyn.

Jak wspomóc kompletację towaru- system kompletacji głosowej (voice picking).

W przypadku magazynów, w których obsługuje się towary drobnicowe, w przypadku konieczności tworzenia skomplikowanych miksów, czy też w przypadku obsługi towarów ponadgabarytowych system WMS może być wspomagany przez specjalistyczne urządzenia umożliwiające głosową komunikację na linii pracownik-system. Taki model pracy nazywany jest voice picking, czyli kompletacja wspomagana głosem. W taki trybie operator wysłuchuje komend systemowych na specjalnych słuchawkach, a potwierdzenie wykonania czynności przydzielonych przez system odbywa się poprzez wypowiedzenie innych komend do mikrofonu połączonego z systemem. Wykorzystanie tego typu urządzeń umożliwia osiągnięcie dodatkowych korzyści w postaci wzrostu efektywności pracy o nawet 30% względem systemu klasycznego, bez urządzeń głosowych.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w obszarze komunikacji głosowej i systemów WMS.

Poznański integrator systemów optymalizujących obszar logistyki oraz logistyki produkcji działa na rynku już od ponad 25 lat. Przez ten czas podjęliśmy współpracę z ponad 5000 przedsiębiorstw z Polski i z zagranicy. W naszej strukturze działa również drukarnia etykiet oraz oznaczeń magazynowych.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.