Szkolenia ważne dla każdego przedsiębiorcy

Październik 30 2018 06:37PM

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą powinien mieć świadomość tego, że jego wiedza musi obejmować zarówno tematykę biznesu, jak i prawa. To przede wszystkim on odpowiada prawnie za całe przedsiębiorstwo, szczególnie pod kątem rozliczeń i finansów. Aktualna wiedza to absolutna konieczność, jednak ilość zmian i paragrafów jest niezliczona – dlatego, jeżeli chcemy mieć niezbędną wiedzę, aby prowadzić działalność gospodarczą, najlepiej zainwestować w potrzebne szkolenia.

Szkolenia dotyczące prawa i biznesu

Przede wszystkim, z punktu widzenia nie tylko przedsiębiorcy, ale też i pracownika, ważna jest świadomość tego, że firma jest prowadzona zgodnie z prawem i z systemem compliance. Szkolenie z tego zakresu jest ważne tak dla kadry zarządzającej, jak i dla pracowników niższego szczebla, na przykład osób odpowiedzialnych za finanse i marketing. Z jednej strony jest to polityka, w której duchu powinna być prowadzona każda firma, ale warto jest uświadamiać pracowników o tym, jakie wartości wyznaj przedsiębiorstwo i jak to się przekłada na jego działanie w praktyce. W podobnym duchu można przeprowadzać również szkolenia antykorupcyjne, znacznie ułatwiające problematykę chociażby darmowych gadżetów czy kolacji firmowych. Kursy powinny być również ukierunkowane na podatki, rozliczenia VAT, CIT, a także ceny transferowe. Szkolenie zarówno z zakresu compliance, jak i prawa podatkowego prowadzi Akademia LTCA.

Szkolenia podatkowe? Warszawa, ale nie tylko!

Najczęściej przedsiębiorcy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Szkolenia VAT czy szkolenie CIT to tylko część oferty, która może być interesująca, dla osób, które prowadzą firmę. Najczęściej uczestnikami tego typu spotkań jest zarówno zarząd, który na co dzień jest odpowiedzialny finansowo za funkcjonowanie firmy, jak i pracownicy, do których obowiązków należy wykonywanie rozliczeń. Jest wiele rodzajów szkoleń, w zależności od potrzeb i możliwości klienta. Akademia LTCA oferuje zarówno kursy otwarte, które są skierowane do szerszej publiczności, jak i zamknięte – dostosowane bezpośrednio do danej firmy, jej struktury, branży i specjalizacji. W ofercie znajdują się również szkolenia dla firm, które zatrudniają pracowników w całym kraju – dla takich przedsiębiorstw oferowane są wykłady on-line, w tym szkolenie compliance. Akademia prowadzi między innymi otwarte szkolenia VAT. Warszawa to nie jedyne miasto, w którym odbywają się tego typu spotkania. Eksperci prowadzący wykłady współpracują z firmami w całym kraju. Zajęcia otwarte to często szkolenia podatkowe. Warszawa to najczęstsze miejsce takich spotkań, ponieważ to właśnie w stolicy istnieje największe zapotrzebowanie na tego typu kursy. Istnieje jednak możliwość odbycia szkoleń on-line lub dostosowanych dla danej firmy, organizowanych na miejscu.

Prowadząc przedsiębiorstwo, czasami trudno jest być na bieżąco w zakresie prawa i obowiązujących przepisów, a aktualna wiedza jest niezwykle ważna w biznesie. Dlatego warto poprosić o pomoc ekspertów w tej dziedzinie. Akademia LTCA posiada bardzo szeroką ofertę, ale jest też otwarta na nowe wyzwania i wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Więcej szczegółów można uzyskać na stronie internetowej www.akademialtca.pl.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.