Wpływ zmian w świadomości ekologicznej społeczeństwa na rozwój wybranych gałęzi przemysłu

Grudzień 19 2016 01:06PM

Globalne ocieplenie, zmiany klimatyczne, zatrucie i dewastacja środowiska naturalnego to problemy, które coraz szerzej docierają do świadomości społecznej. I, co ważniejsze, spotykają się z coraz większym zrozumieniem. Chcemy żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, korzystać z urządzeń i technologii mu przyjaznych. W połączeniu z coraz większą zamożnością generuje to popyt na właśnie takie „proekologiczne” dobra. I nie dotyczy to jedynie najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi produkcji.

Ciekawym przykładem mogą być tu zwyczajne, obecne w naszym życiu praktycznie od zawsze, kosze na śmieci. Potrzebę segregacji odpadów, popartą zresztą zarządzeniami administracyjnymi, rozumie dziś praktycznie każdy. A skoro segregujemy, to potrzebny jest do tego celu sprzęt. Wzrost sprzedaży w segmencie koszy do segregacji od pięciu lat dochodzi do 30%, a cały sektor notuje ponad dziesięcioprocentowy progres. Przyjrzyjmy się bliżej problemowi.

Co tydzień jedna osoba wytwarza średnio ok 60 litrów śmieci. Kosze na odpady to więc nieodłączny element każdej kuchni czy łazienki. Jak wybrać model efektowny i nowoczesny, który nie będzie musiał wstydliwie być chowany pod kuchennym zlewem?

Idealnie jeśli kosz posiada uchwyty trzymające worki na śmieci w jednej pozycji. Praktyczna jest też osłona, która sprawia, że odpady i śmieci nie brudzą mebli. Ważną kwestią jest możliwość szybkiego dostępu do takiego pojemnika. Ciekawym rozwiązaniem w takiej sytuacji są kosze z specjalnym pedałem, dzięki którym wystarczy lekki ucisk stopy aby wyrzucić śmieci. Takie kosze nie zajmują także zbyt wiele miejsca.

Również i segregacja odpadów nie musi być problemem. Wystarczy tylko zainwestować w odpowiednie kosze do segregacji śmieci. Ułatwią one zadanie nie burząc przy tym estetyki kuchni i nie tylko. Poza tym segregowanie śmieci jest ekologiczne i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

Pojemniki z przegrodami sprawdzą się w przypadku osób, które posiadają niewielkie kuchnie i nie mają miejsca na kilka osobnych koszy. Najczęściej są one podzielone na trzy komory, ale są dość niewielkie i wymagają regularnego opróżniania. Dzięki kolorowym pokrywkom łatwo można odróżnić rodzaje odpadów. Można też postawić na różnokolorowe kosze z pedałami.

W przypadku małych kuchni dobrym pomysłem są także kosze wysuwane. Trzeba też dbać o ich opróżnianie, aby nie zniszczyć mechanizmu wysuwającego. Dobrze z wystrojem będą komponować się również kolorowe torby z nadrukowanymi obrazkami odpadów. Są wygodne, a poza tym ułatwiają proces segregacji. Co oznaczają poszczególne kolory znajdujące się na koszach do segregacji śmieci?
– kolor biały: szkło bezbarwne,
– kolor żółty – plastik
– kolor czerwony – metal,
– kolor zielony – szkło kolorowe,
– kolor niebieski – papier,
– kolor czarny – odpady organiczne,
– kolor szary – opakowania metalowe.

Kosz na śmieci powinien znajdować się także w każdym ogrodzie. Dzięki temu można w odpowiedni sposób dbać o przestrzeń. W przypadku większych ogrodów wskazana jest nawet większa liczna koszy. Powinny one być wysokiej jakości i prezentować się estetycznie. Służyć mają bowiem przez wiele lat, a przy tym nie szpecić wyglądu ogrodu. W ogrodzie sprawdzi się na pewno elegancki kosz wykonany z metalu lub nowoczesny model ze szkła. Ciekawym rozwiązaniem jest też kosz z wikliny. Wciąż jednak największą popularnością cieszą się pojemniki plastikowe. Są bowiem uniwersalne i łatwe do czyszczenia. W miejscach zadaszonych pokusić się można też o kosz drewniany.

Autor: Sklep internetowy SmartBin.pl

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

  Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.