Wypożyczalnia samochodów – dlaczego wynajem aut to dobry wybór?

Lipiec 23 2019 12:38PM

Samochód w dzisiejszych czasach to bez wątpienia podstawowy środek transportu. Zapewnia tak pożądaną mobilność – dzięki niemu jesteśmy w stanie w szybkim czasie przemieścić się z miejsca na miejsce. Nie da się jednak ukryć, że taki komfort kosztuje i niesie za sobą szereg obowiązków. Zdarzają się jednak sytuacje, w których samochód potrzebny jest nam wyłącznie w jakimś okresie czasie. W takim wypadku najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie wypożyczalnia aut, dzięki której wynajmiemy samochód na ustalony z góry okres czasu.

Na jak długo można wypożyczyć samochód?

W zależności od potrzeb klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, można zdecydować się na wynajem samochodów krótkoterminowy lub długoterminowy. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko czasem ich trwania, ale również zasadami.

Wynajem samochodów krótkoterminowy

 Wypożyczalnia aut zawiera umowę z klientem na określony czas. W przypadku wynajmu krótkoterminowego wynosi on najczęściej od 1 do 30 dni. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy wyłącznie okazjonalnie potrzebują samochodu. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Warszawie dysponuje różnego rodzaju samochodami, które w razie potrzeby można wynająć. Potrzebujesz większego samochodu na wakacje? Znajdziemy auto na Twoje potrzeby. Przeprowadzasz się i chcesz przewieźć meble? Dysponujemy samochodami dostawczymi. Wśród zalet krótkoterminowego wynajmu można wyróżnić:

 • wypożyczanie samochodu idealnie dopasowanego do naszych aktualnych potrzeb (m.in. wynajem samochodów dostawczych)
 • możliwość wypróbowania samochodów różnych marek i klas (m.in. wynajem samochodów sportowych)
 • możliwość wypożyczenia samochodu wtedy, gdy nasz prywatny lub firmowy zepsuł się bądź też jest aktualnie serwisowany
 • usługa „door to door„, czyli zamówienie wypożyczanego samochodu pod wskazany adres
 • niskie koszty i brak zobowiązań na dłuższy okres czasu
 • minimalne formalności i przejrzyste zasady
 • możliwość przetestowania interesującego nas modelu samochodu przed zakupem

Takie rozwiązanie jak widać daje wiele możliwości i może się przydać w różnych sytuacjach. Wynajem aut krótkoterminowo to świetne rozwiązanie okazjonalne dla tych, którzy z różnych względów potrzebują na pewien okres czasu samochodu, a nie chcą wydawać fortuny na taksówki oraz dla osób, które potrzebują innej klasy samochodu niż same posiadają. Wypożyczalnia samochodów luksusowych jest tutaj idealnym rozwiązaniem dla organizatorów wieczorów panieńskich oraz ślubów, kiedy to taki pojazd stanowi niebywałą atrakcję.

Z krótkoterminowego wynajmu aut mogą również skorzystać osoby przylatujące do Warszawy samolotem i chcące poruszać się samochodem po okolicy. Warto wtedy skorzystać z możliwości, jakie daje wypożyczalnia samochodów – lotnisko Modlin.

Wynajem samochodów długoterminowy

Długoterminowy wynajem samochodów polega na zawarciu umowy między wynajmującym a klientem na dłuższy czas, najczęściej od 13 do 24 miesięcy. Najemca co miesiąc płaci z góry ustalony czynsz (chyba, że zostaną doliczone kary umowne). W cenę wliczone jest ubezpieczenie, pakiet serwisowy oraz ewentualne auto zastępcze.

Wypożyczalnia aut jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem szczególnie dla firm, które nie posiadają wystarczającej ilości gotówki aby wzbogacić posiadaną flotę oraz nie chcą korzystać z kredytu. Zaletami długoterminowego wynajmu samochodów są:

 • dostęp do wielu zróżnicowanych samochodów (m.in. wynajem samochodów miejskich, wynajem samochodów luksusowych) o niezwykle bogatym wyposażeniu
 • brak wpływu na zdolność kredytową oraz korzyści podatkowe (comiesięczny czynsz można włączyć do kosztów prowadzonej działalności, a wynajem nie obniża zdolności kredytowej)
 • pakiet korzyści – w pakiecie comiesięcznego czynszu zawarte są ubezpieczenie oraz usługi serwisowe; w przypadku własnego samochodu te kwestie stanowią ekstra wydatki
 • dostępność samochodu zastępczego w razie ewentualnej awarii
 • po zakończeniu wynajmu, auto można kupić
 • mało formalności oraz elastyczne umowy, dopasowane do indywidualnych potrzeb

Wypożyczalnia samochodów dostawczych w ramach wynajmu długoterminowego będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich firm spedycyjnych, które nie chcą ponosić dużych kosztów związanych z zakupem pojazdu. Wypożyczalnia samochodów sportowych to w przypadku długoterminowego wynajmu rozwiązanie dla tych, którzy chcą przetestować najnowszy model samochodu, jednak nie chcą go użytkować przez długie lata. Każdy może tutaj znaleźć przestrzeń odpowiadającą jego potrzebom.

Dlaczego warto wynająć samochód

Wynajem samochodu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wypróbować pojazdy różnej klasy bez ponoszenia dużych kosztów. To również opcja dla osób okazjonalnie potrzebujących samochodu, dla których posiadanie własnego pojazdu wiązałoby się z ponoszeniem szeregu zupełnie niepotrzebnych kosztów. Jest to o wiele korzystniejsze rozwiązanie niż kredyt bądź leasing, ponieważ nie ma wpływu na zdolność kredytową.

Wszystkie te istotne cechy stanowią priorytetowe cele Wypożyczalni Samochodów Dolcar w Warszawie. Jest to niezwykle tania wypożyczalnia samochodów w Warszawie, która oferuje swoim klientom wiele udogodnień (m.in. wypożyczenie samochodu door to door). Dolcar prezentuje rozwiązania idealnie współgrające z potrzebami klientów. Jest to wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Warszawie, dzięki czemu posiada idealną lokalizację m.in. dla tych, którzy chcą wypożyczyć samochód w ramach urlopu. Dolcar to wypożyczalnia aut skrojona na miarę potrzeb.

Wypożyczalnia samochodów Dolcar Sp. z o.o. Sp.k

al. Krakowska 179, 02-180 Warszawa (niedaleko lotniska Okęcie)

Tel.: +48600975414, e-mail: dolcar@dolcar.eu

Godz.: otwarcia pn-pt: 8-18, sob: 9-13

https://dolcar.auto.pl/

undefined

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Obiekt konferencyjny nad morzem

  Wyjazd nad Bałtyk kojarzy nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Coraz...

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.