Zasady sprzedaży na Amazonie z Polski

Maj 7 2020 01:34PM

Skuteczna sprzedaż to cel każdego producenta i resellera – zarówno tego stacjonarnego, jak i sprzedającego online. W ostatnim czasie na popularności mocno zyskuje e-commerce. Doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem dla sklepu stacjonarnego może być Amazon. Aby rozpocząć swoją przygodę z tą platformą, należy poznać zasady sprzedaży na Amazon z Polski. Podpowiadamy, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę oraz jak zwielokrotnić efekty, by sprzedaż na Amazonie była opłacalna.

Sprzedaż na Amazon z Polski – kto może ją prowadzić?

Obecnie polskie podmioty, które mogą prowadzić sprzedaż na Amazonie, to spółki oraz podmioty prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Przedstawienie zasad sprzedaży na Amazonie z Polski należy rozpocząć od tego, co jest potrzebne do założenia konta. Otóż należy przedłożyć kserokopię dowodu tożsamości reprezentanta spółki wpisanego w KRS w odpowiednim formacie (np. jpg, pdf, png), sądowy wypis z KRS, potwierdzenie miejsca zamieszkania, numer karty kredytowej oraz numer konta, gdzie będą wpływać środki z transakcji na Amazonie. Do aktywacji konta konieczna jest rozmowa telefoniczna z konsultantem Amazon, bądź potwierdzenie pocztą.

Sprzedaż na Amazonie w Polsce poprzedź badaniem rynku

Na Amazonie znajdziemy aż 12 milionów produktów. Kluczem jest, by wybrać towary konkurencyjne, które przyniosą zysk. Warto również zainwestować w jakościowy content. W tym celu najlepiej jest skorzystać z dedykowanych narzędzi, które porównają Twój produkt z konkurencją i pokażą ceny, które mają najwyższy potencjał sprzedaży na wybranym rynku. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje towary mają szansę na wysoką sprzedaż, skontaktuj się ze specjalistami z Nethansy. Eksperci wykonają dla Ciebie analizę potencjału sprzedażowego produktów, dzięki czemu łatwiej osiągniesz swoje cele sprzedażowe. Jeśli jesteś resellerem znanych marek, taka analiza jest darmowa.

Wybierz odpowiedni typ konta

Aby rozpocząć sprzedaż na Amazon w Polsce musisz założyć konto. Dostępne są dwie opcje – Basic lub konto Pro. Pierwszy typ konta jest bezpłatny, jednak umożliwia sprzedawanie nie więcej niż 40 sztuk produktów miesięcznie. Co więcej, Amazon poza prowizją pobiera wówczas za każdy sprzedany produkt 0.99 EUR albo 0,75 GBP. Kontro Professional wymaga opłacania miesięcznego abonamentu w kwocie 39 euro netto bądź na Amazon UK 25 funtów netto. Pro to dość dogodna opcja, bowiem możesz np. dodawać produkty w zbiorczym pliku, tworzyć manualnie listingi produktów, reklamować swoje towary czy korzystać z zaawansowanych narzędzi sprzedaży, takich jak interfejsy API i raporty.

Sprzedaż na Amazon bywa czasochłonna

Zasady sprzedaży na Amazon z Polski nie odbiegają od tych w innych krajach. Kluczowym krokiem jest wystawienie produktów na sprzedaż. Pierwszą opcją jest dodanie ich do istniejącego listingu, drugą stworzenie własnego. Druga opcja wymaga poświęcenia czasu, ale bywa bardziej opłacalna. Musisz przygotować dobre i unikalne opisy swoich towarów, pod odpowiednio dobrane frazy, a także zadbać o jakościowe zdjęcia. Jeśli nie masz czasu, by się tym zająć, sprawdź zakres usług Nethansy (https://www.nethansa.com/pl/nasze-uslugi/).

Kluczowy krok w sprzedaży na Amazonie dotyczy wysyłki towarów

Niezawodny, łatwy w zarządzaniu i skuteczny system dystrybucji i wysyłki to podstawa udanej sprzedaży na Amazonie. Z oferty platformy możemy wybrać jedną z 3 opcji.

 1. Wysyłać towar samodzielnie – tzw. Fulfilment by Merchant (FBM);
 2. Wysyłać poprzez usługę Fulfilment by Amazon (FBA);
 3. Wysyłać przez firmę zewnętrzną, czyli standardowy fulfilment outsourcing.

Jeśli chcesz zacząć sprzedawać, ale zasady sprzedaży na Amazon z Polski wydają Ci się skomplikowane i czasochłonne, rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy firmy Nethansa. Zyskasz kompleksowe wsparcie i tym samym będziesz o kilka kroków wprzód przed konkurencją.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.