Teraz jest 2017-12-15, 22:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-01-08, 10:18 

Pracuję w branży w której język angielski jest wymagany, dlatego myślę nad zapisaniem się na jakiś kurs tak, aby nieco podszkolić swój angielski. Przeglądałem wiele ofert i kursów i chciałbym zapisać się na coś tego typu http://www.tae.innpuls.pl/oferta/. Może Wy macie jakieś doświadczenie z takimi bądź podobnymi kursami językowymi? Czy według Was lepiej jest wziąć kurs stacjonarny i internetowy? Co będzie bardziej skuteczne?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2015-01-19, 15:02 

W tych czasach to nie ma większego znaczenia, czy uczysz się stacjonarnie czy przez internet - są narzędzia, które umożliwiają nauczanie na wysokim poziomie również na odległość. Zastanów się jednak, czy lepiej pracuje Ci się w grupie, gdzie inni Cię mobilizują, czy wolisz korepetycje sam na sam? No i polecam szukanie kursów typowo nastawionych na słownictwo związane z Twoją branżą. Ogólny kurs to dobra opcja dla kogoś, komu nie jest język potrzebny szybko.

PostNapisane: 2015-01-23, 10:39 

Ja jestem zdania, że takie kursy wciąż są bardzo dobrą opcją nauki języka obcego, jeżeli tylko prowadzone są we właściwy sposób. My wybraliśmy swego czasu angielski dla biznesu i jesteśmy z tych zajęć bardzo zadowoleni.

PostNapisane: 2015-01-29, 21:36 

Moim zdaniem lepiej postawić na kurs stacjonarny. Wtedy jesteśmy bardziej zmobilizowani, bo ktoś kontroluje nasze wyniki.

PostNapisane: 2015-01-30, 17:36 

Kurs kursowi nie jest równy. Moim zdaniem rewelacyjny dla biznesmenów jest kurs metodą immersji, który organizowany jest przez Natives Planet. O metodzie można poczytać na ich stronie www - http://nativesplanet.com/. Ogólnie zabierają "ekipę", gdzieś w Polskę na 6 dni. Podczas wyjazdu mówi się tylko po angielsku. Nagle znikają wszystkie bariery językowe. Naprawdę rewelacyjne rozwiązanie.

PostNapisane: 2015-03-14, 11:02 

wandagranda napisał(a):
Moim zdaniem lepiej postawić na kurs stacjonarny. Wtedy jesteśmy bardziej zmobilizowani, bo ktoś kontroluje nasze wyniki.

Dokładnie - najważniejsze to motywacja. A szkolenie stacjonarne traktuje się najczęściej poważniej i są większe szanse na sukces.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2015-03-25, 14:55 

angielski to absolutna podstawa. fajnym rozwiazaniem sa tez kursy intensywne, jak ktos potrzebuje na szybko podszkolic jezyk :) ja chodzilem tak do http://www.aj.edu.pl/ i bylem bardzo zadowolony :)

PostNapisane: 2015-04-15, 08:32 

Kursy językowe są potrzebne, jeśli ktoś zaczyna naukę od zera. Trzeba nauczyć się podstaw gramatycznych, odmian, czasowników nieregularnych, itp.. Potem można uczyć się na własną rękę. Tempo nauki i przyswajalności języka zależy już od samego ucznia. Silnie zmotywowani swoje wysiłki zauważają szybko. Sama uczę się języka oglądając filmy, słuchając piosenek, a czasami nawet udzielam się na czatach do wymiany języka.

PostNapisane: 2015-04-28, 15:34 

Ja bym się zapisał na kurs stacjonarny. Wydaje mi się, że nauka w małej grupie pod okiem prowadzącego pomoże Ci lepiej przyswoić język.

PostNapisane: 2016-05-16, 21:58 

seb_38 napisał(a):
Ja bym się zapisał na kurs stacjonarny. Wydaje mi się, że nauka w małej grupie pod okiem prowadzącego pomoże Ci lepiej przyswoić język.

Posunęłabym się nawet dalej: nauka w małego grupie, z naciskiem właśnie na "małej" jest kluczowa. Ja uczyłam się zarówno w dużej grupie w sieciówce (12os) jak i w małej (6s) w niedużej szkole językowej, http://klubjezykowy.com/, w Zielonej Górze i przyznam, że postępy w jednej i drugiej są nieporównywalne. W dużej grupie traci się motywację i przebicie, a w małej należy mieć się na baczności i być przygotowanym non-stop. W takiej szkole nie da sie nie nauczyć języka.

Strefa czasowa: UTC + 1