Teraz jest 2018-06-24, 04:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-06, 17:50 

witam jak uważacie czy warto wysyłac pracowników na szkolenia czy przezaczyć ten czas na prace ? czy szkolenia naprawde są potrzebne ? czy dzięki szkoleniom poprawia sie jakość pracy .....?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-06, 17:53 

Cześc uważam że warto inwestować w szkolenia dla pracowników jest to bardzo pomocne i znacznie poprawia jakość ich pracy sam prowadze firme i wie m że naprawde warto pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-06, 17:55 

witam mam pytanie czy są jakieś dotacje na szkolenia dla pracowników ..? jeśli tak to gdzie nalezy się o nie starac i jakie warunki należy spełniać aby je otrzymać ?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-06, 18:39 
Administrator

magda-lena napisał(a):
witam mam pytanie czy są jakieś dotacje na szkolenia dla pracowników ..? jeśli tak to gdzie nalezy się o nie starac i jakie warunki należy spełniać aby je otrzymać ?

Tak, oczywiście są szkolenia dofinansowane przez unię europejską "szkolenia efs".
Ja osobiście byłem na jednym z takich szkoleń "Liderzy - Nowoczesna wiedza menadżerska"

Szkolenie trwało 10 dni po 8 godzin w hotelu *** we Wrocławiu. Na przywitanie każdego dnia było śniadanie od 8 do 9(szwedzki stół), a następnie do 12:30 pierwsza część wykładów i ćwiczeń po czym była godzinna przerwa na obiad w restauracji hotelowej i ponownie wykłady do 16.

Bardzo ciekawe tematy szkoleń:

- Zarządzanie zasobami ludzkimi
- Zarządzanie firmą w sytuacjach kryzysowych
- Zarządzanie jakością ( ISO 9001: 2008 )
- Zarządzanie produkcją i logistyką (standaryzacja pracy 5S)
- Zarządzanie kosztami i efektywnością w firmie

A na końcu każdy z uczestników otrzymywał certyfikat ukończonego szkolenia.

Cena w umowie 4150,00zł, po dotacjach unijnych mój wkład wyniósł zaledwie 312,00zł:)

Wracając do założyciela tematu, czy warto? Oczywiście, że tak bo nie są to duże pieniądze, a podnosimy kwalifikacje naszych pracowników i oni również mają świadomość, że szefowi na nich zależy i zaczynają się bardziej przykładać do swoich obowiązków.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-07, 09:42 

Witam, chciałabym się dowiedzieć co należy zrobić , aby móc skorzystać z takiej dotacji dla firmy? . Gdzie trzeba się zgłaszać aby mieć szanse otrzymania takiej dotacji...? prosze o odpowiedz:)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-07, 12:10 
Administrator

mysiapol napisał(a):
Witam, chciałabym się dowiedzieć co należy zrobić , aby móc skorzystać z takiej dotacji dla firmy? . Gdzie trzeba się zgłaszać aby mieć szanse otrzymania takiej dotacji...? prosze o odpowiedz:)

Tego typu szkolenia można znaleźć np na:
Kod:
http://szkolenia.nf.pl/efs/

Znajdujesz szkolenie które Cie interesuje, kontaktujesz się, podpisujesz umowę i płacisz kwotę która już jest po dofinansowaniu więc nie musisz inwestować w to dużych kwot:)

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-09, 09:29 

Warto inwestować w szkolenia, ale pod warunkiem, że:
1. wiemy, co potrzebne jest pracownikom i
2. mamy przygotowany grunt pod szkolenie
ad 1.
to musi wynikać z potrzeb procesu pracy, zespołu, firmy, nie powinno to być "od sasa do lasa" ani na zasadzie "ja bym chciał/-a sobie pójść na takie szkolenie"
ad 2.
szkolenie ma sens, jeżeli jest "dopięciem", sfinalizowaniem jakiejś zmiany w firmie, np. innej organizacji czasu, wprowadzenia nowej technologii itd. Po co ludziom np. szkolenie z zarządzania projektami, jeżeli w firmie nie ma czegoś takiego? Po co szkolenie z zarządzania przez cele, jeżeli nie wdraża się czegoś takiego w firmie? Itp.

Dlatego najpierw powinna nastąpić pewna diagnoza, analiza, zmiana, wdrożenie i wtedy szkolenie.
Pomijamy tu oczywiście szkolenia nowo zatrudnionych pracowników, którzy muszą poznać produkty itd., czy też szkolenia pani księgowej z nowych przepisów, bo się pozmieniały.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-09, 12:11 
Administrator

Oczywiście, że tak bo kto by wysyłał przykładowo spawacza na kurs obsługi exela:)
Każde szkolenie trzeba dopierać do odpowiedniego stanowiska.

Ja przykładowo prowadząc działalność gospodarczą (w trakcie też pracowałem jako lider zespołu produkcyjnego) zapisałem się na szkolenie "Liderzy - nowoczesna wiedza menadżerska", a w planach mam kolejne "Specjalista personalny i działu kadr" oraz kilka innych związanych z auditami ISO 9001, 14001, 27001.

Jak wiadomo każda firma kiedyś może mieć kłopoty, może upaść, a wtedy co? Tylko i wyłącznie ratuje bogate cv:)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-14, 19:28 

szkolenie pracowników zawsze przyniesie mniej lub bardziej wymierne korzyści dla firmy.
Jeśli ich nie przyniesie, to ten pracownik jest błędem naszego działu kadr ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-14, 20:48 

żadne szkolenie nie szkodzi - ja osobiście mam kurs kasy fiskalnej, który raz mi uratował tyłek.
tak więc warto wysyłać pracowników na szkolenia, nawet jeśli nie przyniosą one odrazu efektów w postaci polepszenia wydajności.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-20, 09:07 

Warto,po za tym pracownik który jest przez swojego pracodawcę wysyłany na dodatkowe szkolenia czuje się dowartościowany i w jakiś sposób potrzebny.
Pracownik w swojej pracy może wykorzystać zdobytą wiedzę na szkoleniu co poprawi jakość wykonywanej pracy.
Dodatkowo zdobywa dokument potwierdzający o ukończeniu szkolenia z danego zakresu.

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-21, 14:58 

Dokładnie tak, jak to mówią: człowiek uczy się całe życie. Najlepiej żeby to szkolenie było, jak tu ktoś napisał do odpowiedniego stanowiska. Tak żeby pracownik mógł wykorzystywać swoje umiejętności

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-03, 16:03 

Warto wysyłać pracowników na szkolenia , zawsze czegoś wiecej sie nauczy

Tytuł:
PostNapisane: 2011-03-09, 14:14 

Jak najbardziej warto i trzeba szkolić pracowników jak również siebie samego!!! Przecież życie to nieustanna nauka! Warto więc czerpać z doświadczeń innych i nie popełniać tych samych błędów. Najlepiej więc korzystać ze szkoleń na których można przećwiczyć teorię w praktyce pod okiem trenera. Ja byłem na jednym z takich szkoleń organizowanych przez PRO Consulting Maria Wolińska i byłem bardzo mile zaskoczony wiedzą i doświadczeniem trenera. :-)

Tytuł:
PostNapisane: 2011-03-15, 14:44 

Szkolenie jest obowiązkiem firmy o ile chce ona się rozwijać. Najlepszy pracownik to taki, w którego się inwestuje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1