Teraz jest 2017-10-17, 17:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-05-29, 13:21 

Ludzie, co mam zrobić gdy mnie niesłusznie hejtują?:/ nic obraźliwego więc nie mogę sie powołać na żadne ustawy ani nic, ale sama nieprawda. Mam firme w branży kosmetycznej od 6 lat, do tej pory nie było żadnych problemów, a od paru miesięcy jakaś fala… zastanawiałem sie nad usunięciem zakładki “opinie” ale gdzieś czytałem że to strzał w kolano i tak sie nie robi. Zupełnie niewiem jak sie zachować, czy odpowiadać czy ignorować czy usuwać...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2017-05-30, 09:46 

oj znam ten ból… u nas był taki czas w firmie że stażyści niczym innym sie nie zajmowali tylko usuwaniem komentarzy, masakra! a co właściwie hejtują? skoro jest fala hejtu a nie pojedyncze komentarze to może coś jest jednak na rzeczy :P

PostNapisane: 2017-05-31, 12:43 

Przede wszystkim do negatywnych komentarzy lepiej jest się ustosunkować niż je usuwać. Firma, która kasuje niewygodne opinie zamyka się na dialog z klientem i niejako potwierdza prawdziwość oskarżeń pod jej adresem. Dowiedz się raczej, dlaczego klienci są niezadowoleni i zrób coś, żeby to zmienić. Jeżeli zarzuty są zasadne, warto jakoś zrekompensować klientom straty. Nie znam szczegółów, ale w kryzysowych sytuacjach sprawdzają się rabaty, upominki i inne benefity, które załagodzą sytuację (oczywiście tymczasowo, na dłuższą metę trzeba po prostu naprawić swój błąd). Po drugie, reaguj na bieżąco. Stały monitoring sieci pozwoli Ci odpowiadać na zarzuty od razu, zanim rozprzestrzenią się lub wywołają hejt wobec braku Twojej reakcji. Do monitorowania Internetu możesz wykorzystać chociażby Google Alert.

PostNapisane: 2017-06-01, 09:53 

Skoro piszą nieprawde to może konkurencja sie na ciebie uwzieła albo podpadłeś klientowi jakiemuś i robi ci teraz antyreklame, poszukaj w pamięci czy jest ktoś kto może chcieć ci zaszkodzić

PostNapisane: 2017-06-01, 15:23 

No i co, mam sie na niego zaczaić w ciemnej uliczce? Nikt mi nie przychodzi do głowy. Nie mam żadnego narzędzia do monitorowania ale sam tak szukałem to właściwie w internecie nigdzie tego hejtu nie ma, tylko u mnie na stronie. Mam możliwośc dodawania opinii o produktach no i długo długo było pozytywnie a teraz coraz więcej krytyki i naprawde nie wiem z czego to wynika:/ jestem pewien że nie pogorszyła sie nagle jakość produktów jakie sprzedajemy

PostNapisane: 2017-06-02, 13:17 

Trzeba znaleźć źródło problemu. To bardzo ważne, ponieważ nagromadzenie negatywnych komentarzy jest ogromnym zagrożeniem dla wizerunku firmy, a w przypadku sklepów internetowych może przyczynić się do spadku sprzedaży. Porozmawiaj ze wspólnikami, pracownikami, być może oni dostrzegają jakiś kryzys, o którym nie wiesz. Zakładam, że te negatywne komentarze mają jakąś treść, więc same w sobie mogą odpowiedzieć na wiele Twoich pytań, o ile na chłodno je przeanalizujesz. Statystyki pokazują, że autorami negatywnych opinii bywa konkurencja albo byli pracownicy. Jeżeli okaże się to prawdą, ostatecznie będziesz mógł dochodzić swoich praw drogą sądową.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2017-06-05, 13:43 

Wolałbym uniknąc sądów mimo wszystko, żywie wielką nadzieje że sytuacja sie jednak poprawi.

PostNapisane: 2017-06-06, 14:56 

wpadło mi jeszcze do głowy żeby wprowadzić na stronie opcje komentowania ale nie anonimowego, tylko po zalogowaniu z podaniem maila albo przez logowanie facebookiem, wtedy będziesz wiedział kto hejtuje

PostNapisane: 2017-06-08, 15:49 

Można się ich pozbyć poprzez zgłoszenie, aczkolwiek nie jest to naturalne. Jedynym i optymalnym wyjściem jest odpowiedzenie na negatywy.

PostNapisane: 2017-06-27, 12:53 

Dzień dobry,
oczywiście nie może Pani uciekać przed hejtem, trzeba mu stawić czoła, ale nie zarzucając użytkownikom, że kłamią, lecz prosząc ich, aby udowodnili, że rzeczywiście są niezadowoleni z produktu i że byli Pani klientami. Gdy nie przedstawią dowodów, to przyszli klienci sami zauważą, że negatywne opinie są zwykłym oszczerstwem. Jednak jeśli jest opcja usuwania bezpodstawnego hejtu, to proszę nie bać się korzystać z tej możliwości, gdyż jest Pani uczciwa i ma Pani prawo do reagowania. Gdyby nie miała Pani pomysłów na walkę z tego typu oszustami, to można poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy zadbają o wizerunek marki.

Agencja interaktywna grey tree sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 32a/6, 00-896 Warszawa
http://greytree.pl

Strefa czasowa: UTC + 1