Teraz jest 2019-12-15, 20:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-01-01, 15:12 

Witam,

Mam 24 lata, jestem na ostatnim roku studiów, jednak nie wiążę swojej przyszłości z pracą w zawodzie który studiuję. Po prostu mnie to nie kręci. Od zawsze mam zajawkę na to, aby otworzyć coś swojego. Kręci mnie kulturystyka, sporty walki, dietetyka. Ćwiczę na siłowni od 15 roku życia i jakieś efekty przez ten czas osiągnąłem. Można powiedzieć, że to jest moja pasja i w tym widzę swoją osobę.

Zawsze starałem się zaoszczędzić trochę pieniędzy i udało mi się uzbierać od 18 roku życia +/- 40tyś zł i chciałbym otworzyć swój własny klub fitness. Mam sporo pomysłów jak by to mogło wyglądać, aby to się udało, jednak mam obawy ponieważ w mojej osadzie meszka zaledwie 5tyś mieszkanćów + ludzie z okolicznych wiosek. Zauwazyłem, że ostatniego czasu wzrosły morale wśród młodych osób oraz tych w średnim wieku na uprawianie jakiejkolwiek aktywności, jednak nie mają najzwyczajniej w świecie gdzie. Do najbliższego klubu jest 25km, gdzie karnet w normalnej cenie jest po 150/200zł miesięcznie.

Znalazłem w internecie kilka ciekawych ofert sprzętu do 40tyś zł na początek. Moje doświadczenie pozwala mi ocenić, że jest to sprzęt wystarczający, aby siłownia mogłą zacząć w miarę profesjonalnie prosperować. Dodatkowo chciałbym zaoferować saune, układanie diet i treningów + handel odżywkami, batonikami i innymi gadzetami. Do pomocy miałbym moją narzeczoną, która również pasjonuje się sportem i z którą mógłbym prowadzić ten klub.

Wiem, że 40 tyś na otworzenie profesjonalnej siłowni to kropla w morzu, jednak myślałem o dofinansowaniu z UE. Mam duży budynek gospodarczy do dyspozycji. Wymaga on gruntownego remontu i pomyślałem, aby pieniądze które udałoby mi się uzyskać z UE poświęcić na ten właśnie remont. Dużo umiem sam zrobić i miałbym do pomocy brata, który pracuje przy wykończeniach wnętrz i by mi pomógł, więc koszt tego remontu to praktycznie sam materiał.

No i pozostaje jeszcze kwestia małej ilości mieszkańców.....

Wydaje mi się, że sama sauna by przyciągnęła sporo klientów. Jest dużo młodzieży, która nie ma co ze sobą zrobić bo tu nic kompletnie nie ma. Mamy spory klub piłkarski, który może by wykupywał jakiś karnet grupowy. Wydaje mi się, że te minimum 40 osób miesięcznie by kupiło karnet + pieniążki z pojedyńczych wejściowek , drobnego handlu , ukladaniu diet i treningów.

Czy ktoś może obiektywnie ocenić mój pomysł i wyrazić zdanie czy to ma szansę się udać? I w ogóle jakie mam szanse na otrzymanie dofinansowania na ten projekt ? Od czego zacząć?

Czy coś się zmieniło w prawie podatkowym i Państwo wspiera w jakimś stopniu osoby otwierające własną działalność na początku czy podatki mnie zjedzą?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2018-01-02, 19:50 

5 tyś. mieszkańców to bardzo mało. A klub fitness niestety nie jest obiektem pierwszej potrzeby jak apteka czy sklep spożywczy. Spróbuj się zorientować jaka jest struktura wieku osób zamieszkujących twoją miejscowość, jeśli w większości są to seniorzy (a obawiam się, że może tak być) to bez oferty skierowanej konkretnie do nich może być ciężko. Obawiam się, że możesz mieć problem z zapewnieniem sobie odpowiedniego ruchu klientów. Zapewne zdobędziesz grono wiernych klientów, ale pozostaje pytanie czy to grono będzie na tyle duże, żeby utrzymać całość.

Ważne jest ile jest miejscowości okolicznych bo to też jest twój potencjalny rynek. Wspomniałeś, że w promieniu kilkudziesięciu km jest inny klub. Wybierz się tam z narzeczoną kilka razy, w różnych porach dnia i tygodnia. Zobacz ile pod klubem stoi samochodów, ile osób ćwiczy w środku. Da ci to pewien obraz. Popatrz też na tablice rejestracyjne samochodów, zorientujesz się skąd ludzie do tego klubu dojeżdżają.

Popatrz na mapę i zobacz, jak jest z dojazdem do twojej miejscowości, czy ten klub, o którym wspomniałeś to jedyny w promieniu 30 km? Może masz konkurencję, o której nawet nie wiesz? Czy jest w twojej miejscowości jakieś forum, na którym mógłbyś zadać ogólne pytanie "czego brakuje w naszym mieście?". Nie sugeruj w żaden sposób, że chcesz otworzyć klub, zadaj otwarte pytanie. Jeśli pojawią się odpowiedzi, że właśnie takiego miejsca brakuje to masz pierwszą dobrą informację dla siebie.

Ryzyko jest spore, dlatego po pierwsze musisz jak najdokładniej ocenić koszty, te na start i te stałe, aby dobrze ustalić wysokość karnetu i się nie przestrzelić. Ludzie w małych miejscowościach raczej nie zarabiają zbyt wiele. Druga sprawa to, że chcesz uruchomić dużo usług naraz. Tu klub, tu sauna, tu sprzedaż suplementów. Trochę tego za dużo na taki budżet i na taki rynek. Zacznij od czegoś małego i prostego, co twoim zdaniem chwyci najszybciej. Prościej będzie ci rozbudować już istniejący biznes, niż wystartować z wysokiego C, a potem spaść na glebę.

I oczywiście zapraszam na Biznesowanie.pl ;-) Może znajdziesz tam rady i informacje, które ci się przydadzą na starcie firmy?

PostNapisane: 2018-01-15, 18:21 

Mnie to zawsze zastanawia, jak można założyć biuro detektywistyczne i zostać prywatnym detektywem. Taki to musi mieć życie. Ten podobno ma dobre opinie: http://detektyw.zwarszawy.eu/

PostNapisane: 2018-01-18, 14:34 

Ja ostatnio wpadłem na pomysł by mieć swój własny biznes. Dośc dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki, stąd tez dla mnie samego :http://egeria.lublin.pl]ziemia-święta-pielgrzymki to opcja na przyszłość. Co sądzicie w tej tematyce?

PostNapisane: 2018-01-22, 20:59 

Kolega Biznesowanie.pl ma całkowitą rację co do pomysłu i rekonesansu. Zanim otworzysz naprawdę zrób dobre rozeznanie bo później może być za późno i poniesiesz straty. Kasa na początek stanowczo za mała. Jeśli wydaje ci się że wystarczy to tylko ci się wydaje.

PostNapisane: 2018-03-07, 15:01 

Oczywiście, że otwarcie swojego biznesu jest sporym wyzwaniem i nie jest łatwo, ale do odważnych świat należy! Ja otwierając swój sklep intenetowy również słyszałem wiele razy "nie rób tego, nie uda się", ale dzięki cierpliwości i ciężkiej pracy sklep ma się całkiem dobrze. Jeśli chodzi o marketing takiego miejsca to polecam Ci marketing smsowy - łatwy sposób na budowanie stałej bazy klientów. Koszty nie są wysokie - ja korzystałem z paltformy playsms.pl.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2018-03-13, 21:42 

Jak się nie spróbuje to się nie dowie , ale dobrze jest wyposażyć firmę w odpowiedni i dobry komputer jak np ten http://leasinglaptopa.pl/Dell_Inspiron_15-99302942-4510-48db-a6e0-86ddd12c8986 Leasing to dobre rozwiązanie dla każdego , bo nie trzeba płacić całości tylko w niskich ratach . Na koniec można dokonać wykupu i mieć go na własność.

PostNapisane: 2018-03-23, 20:24 

Ha, zawsze warto spróbować. Może nie jest to zatrważająca ilość gotówki ale zawsze coś, a warto pamiętać, że i Unia Europejska coś dorzuci ;)

PostNapisane: 2018-04-23, 12:14 

Pyklo? Czy nie bardzo??

PostNapisane: 2018-05-04, 10:39 

Widać, że bardzo dużo włożyłeś myśli w tę sprawę. Również podpisuję się pod zdaniem reszty, że może to być ryzykowne.

PostNapisane: 2018-05-04, 12:49 

no a jak

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2018-05-06, 09:47 

Przy takiej populacji w miejscowości wszelkie niszowe biznesy odpadają. Pamiętaj że z tego musisz zarobić na opłaty, życie, ZUS i rozwój. Nie wyciągniesz tyle. W moim mieście jest 14000 ludzi i nie ma siłowni. Jest za to w sąsiednim 20km od nas. Jak myślisz dlaczego nie ma skoro to na topie?

Bardziej Ci się opłaci otworzyć piekarnie

PostNapisane: 2018-05-09, 21:28 

Życzę powodzenia, trzeba próbować.

PostNapisane: 2018-05-11, 12:22 

Witaj, jeśli już zdecydujesz się na działalność to warto też pomyśleć o koncie firmowym. W BOŚ Bank, mają konto firmowe gdzie podstawowe opcje są kompletnie za darmo, nazywa się EkoStarter :)

PostNapisane: 2018-07-05, 10:29 

Mam szczerą nadzieję, że Ci się uda i Twój biznes wypali. :) Mój kolega tak samo, był rok starszy od Ciebie i postanowił założyć własny biznes. Ale on akurat zainwestował w myjnię samochodową bezdotykową. :D Teraz takie myjnie są bardzo popularne, a on już wybudował wraz z firmą Aspera takie dwie w naszym mieście. Bardzo dobrze mu się powodzi, bo zaryzykował i wziął sprawy w swoje ręce. :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1