Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

Marzec 30 2018 11:05AM

Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach, wolałbyś spędzać urlop we własnym mieszkaniu lub domu? Rozważ zakup nieruchomości w tym kraju – taka inwestycja może się szybko zwrócić.

Kierunek: Portugalia – dlaczego chętnie spędzamy tam wakacje?

Klimat śródziemnomorski, piaszczyste i malownicze plaże, dobre wina oraz kuchnia bogata w owoce morza – to tylko kilka powodów, dla których wiele osób na wakacje wybiera się do Portugalii. Znajdzie się coś zarówno dla turystów preferujących wypoczynek na plaży, jak i tych, którzy wolą zwiedzać i fotografować. Gościnność mieszkańców w połączeniu z rozwiniętą bazą noclegową i wieloma atrakcjami przygotowanymi dla turystów sprawia, że latem na ulicach największych miast można usłyszeć rozmowy w językach z całego świata.

– Od kilku lat widoczny jest rosnący trend, gdy mowa o liczbie turystów odwiedzających Portugalię. Polacy wybierają ten kierunek z uwagi m.in. na: bezpieczeństwo, ceny, które są niższe w porównaniu do wielu innych miast w Europie, i słoneczną pogodę. Także tanie linie lotnicze, które współpracują z portugalskimi lotniskami, przyczyniają się do wzmożonego zainteresowania tym krajem wśród osób planujących wakacje za granicą – tłumaczy Grzegorz Wojciechowski z CALACOSTA HOME IN THE SUN.

Nieruchomość marzeń w Portugalii

Wraz ze wzrostem turystów, rośnie również rynek nieruchomości przeznaczony pod wynajem. Nie tylko firmy inwestują w mieszkania i apartamenty, lecz także klienci indywidualni. Dobra lokalizacja gwarantuje obłożenie przez cały rok. Mowa tu szczególnie o miastach wysuniętych na południe, np. Algarve, gdzie słoneczne dni panują przez cały rok. Nawet zimą można liczyć na wypoczynek na jednej z położonych tam plaż.

Ponieważ przeprowadzka do Portugalii nie zawsze jest możliwa (barierą może być choćby brak znajomości języka), osobom zainteresowanym związaniem się z tym krajem pozostaje np. zakup nieruchomości. Może to być intratna inwestycja, która zwróci się bardzo szybko. – Obserwujemy wzrost cen nieruchomości, i nie tylko w dużych miastach Portugalii. Największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszy się oczywiście Lizbona. Ceny nieruchomości w tym mieście wzrosły w 2017 r. o 24,3 proc. porównaniu do roku poprzedniego – tłumaczy Grzegorz Wojciechowski z CALACOSTA HOME IN THE SUN (www.calacosta.com).

Czy zakup nieruchomości w Portugalii może się opłacać?

Konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie powodują, że turyści szukają alternatyw. Portugalia jest jedną z nich, a ponieważ dochód z turystyki jest głównym źródłem utrzymania wielu mieszkańców tego kraju, nie brakuje zarówno gościnności, jak i atrakcji. Jeżeli trend utrzyma się i z roku na rok Portugalia będzie odwiedzana przez coraz liczniejszą grupę osób, to właściciele nieruchomości użyczanych pod wynajem sporo zarobią.

Inwestycja w nieruchomości jest inwestycją długoterminową i kapitałochłonną. Dobra lokalizacja, odpowiednia reklama i wysoki poziom obsługi może jednak zaprocentować – nieruchomość w postaci mieszkania czy apartamentu może przynieść znaczne dochody. To szczególnie dobra wiadomość dla osób, które na zakup nieruchomości chciałyby zaciągnąć kredyt w banku. Po spłacie nieruchomość może być też wykorzystana jako zabezpieczenie innych zobowiązań czy pomysłów na biznes.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto rozważyć zakup nieruchomości w Portugalii. Osoby, które nie mogą zrealizować marzeń o zamieszkaniu w ciepłym kraju od razu, mogą poczekać na moment zakończenia życia zawodowego. Wówczas, gdy za granicą czeka mieszkanie lub dom, decyzja o przeprowadzce jest znacznie łatwiejsza. Spędzenie jesieni życia w malowniczej scenerii jest co najmniej kuszącą propozycją.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.