Kupno czy wynajem mieszkania?

Listopad 30 2018 11:39AM

Wkraczając w dorosłe życie i zakładając rodzinę musimy pomyśleć o tym, gdzie będziemy mieszkać. W dzisiejszych czasach osoby, które chcą mieszkać w mieście mają do wyboru dwa podstawowe rozwiązania.

Pierwsze z nich to wynajem mieszkania, drugie to jego zakup na własność. Które z nich jest lepsze? O czym warto pamiętać? Podpowiadamy!

Wynajem – dobry dla młodych osób

Kiedy jesteśmy młodzi i wciąż nie wiemy jeszcze jak potoczą się nasze losy – zakup mieszkania nie jest najlepszym rozwiązaniem. Młode osoby bardzo często chcą podróżować, poszukują też idealnego miejsca do życia. W takiej sytuacji wynajem mieszkania staje się najlepszą opcją. W każdej chwili możemy zdecydować się na wypowiedzenie umowy najmu i poszukiwanie większego lub położonego w innym mieście mieszkania. Drugą sprawą jest fakt, że młodzi ludzie rzadko kiedy posiadają odpowiednią ilość oszczędności by zdecydować się na zakup mieszkania z własnych środków a zdobycie kredytu na początku drogi zawodowej bywa trudne.

Zakup mieszkania – pewność i inwestycja na lata

Kolejnym rozwiązaniem, które najczęściej wybierają osoby, które zakładają własne rodziny jest zakup mieszkania na własność. Dzięki temu krokowi możemy mieć pewność, że mamy miejsce, które należy do nas. Możemy więc czuć się bezpiecznie. To jednak nie wszystko. Zapotrzebowanie na mieszkania jest bardzo duże, co sprawia, że ceny mieszkań wciąż rosną. Dzięki temu zakup mieszkania może stać się dla nas opłacalną inwestycję.
Decydując się na zakup mieszkania musimy jednakże podjąć szereg decyzji, które nie są wcale łatwe. Do wyboru mamy nowe mieszkania w stanie deweloperskim, mieszkania dostępne na rynku wtórnym. Wśród tych drugich wybierać możemy spomiędzy mieszkań, które są kompleksowo urządzone i zadbane, jak i tych, które mogą wymagać remontu. Słowem, zanim podejmiemy decyzję musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy przeanalizują naszą sytuację finansową, plany oraz oczekiwania. To ważne, jak możemy bowiem zobaczyć na stronie https://sonarhome.pl/nieruchomosci/na-sprzedaz wybór mieszkań jest naprawdę spory.

Wcale nie jest tak różowo

Nie od dziś wiadomo, że większości z nas nie stać na zakup mieszkania wyłącznie z własnych oszczędności. Konieczne jest więc zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Nie jest to rozwiązanie w stu procentach bezproblemowe. Musimy bowiem liczyć się z tym, że sytuacja na rynku finansowym bywa niepewna. Co więcej, kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat. W przypadku utraty pracy lub zdrowia może stać się poważnym obciążeniem. Dlatego też zanim zdecydujemy się na wybór tej metody finansowania warto bardzo dokładnie przeanalizować swoją sytuację i zdolność kredytową.

Co więc wybrać?

Podsumowując, podjęcie decyzji co do wynajmu lub zakupu mieszkania nie jest zadaniem łatwym i wymaga gruntownego przemyślenia. Zanim zdecydujemy się na podjęcie ostatecznych kroków warto zapoznać się z artykułami na ten temat, które pozwolą nam poszerzyć swoją wiedzę. Jednym z miejsc, które mogą nam w tym pomóc jest

https://sonarhome.pl/, Pamiętajmy, że każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego też decyzję dotyczącą wyboru mieszkania powinniśmy podjąć na spokojnie i nie bać się konsultować ze specjalistami.

Źródło: mieszkania.xyz

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.