Obowiązki właściciela domu

Styczeń 25 2021 02:07PM

Mało kto zdaje sobie sprawę jak wiele dodatkowych obowiązków wiąże się z przeprowadzką z mieszkania do wolnostojącego domu. Osobny budynek oznacza, że na właścicielu spoczywać będą zadania, których nie muszą podejmować się mieszkańcy bloków. Zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie podwórka wiąże się m.in. z koniecznością odśnieżania podjazdów, chodników w okolicy posesji a także zadbaniu o bezpieczeństwo schodów. Można jednak ułatwić sobie te prace stawiając na ogrzewanie przeciwoblodzeniowe. Pojawieniu się lody warto zapobiec już na etapie projektowania domu. Biorąc pod uwagę kable grzejne możemy zapomnieć o zimowym utrzymaniu podwórka. Co prawda kable grzewcze są najczęściej wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń, jednak większość z nich z powodzeniem można zastosować również na zewnątrz. Kable grzewcze Devi są bardzo proste w użytkowaniu a do tego komfortowe, bowiem można nimi sterować za pomocą regulatorów temperatury.

Jak działają kable grzejne?

Zarówno kable grzejne Devi jak i kable grzewcze Elektra należą do kategorii kabli oporowych. To oznacza, że charakteryzują się stałą mocą grzania, niezależnie od tego jaka temperatura panuje w ich otoczeniu. Dzięki takim cechom możemy mieć pewność, że kabel oporowy w miejscu instalacji zawsze będzie miał stałą temperaturę. Kable grzejne Elektra dobrze sprawdzają się nie tylko w instalacjach przeciwoblodzeniowych na schodach, ale również jako ogrzewanie dachu, różnych typu rynien czy rur spustowych. Dzięki tej technologii bardzo łatwo można zapomnieć o odśnieżaniu podjazdu i usuwaniu lodu zalegającego i blokującego swobodny przepływ wody w rynnach.

 

Kable grzewcze we wnętrzach

Kabel grzejny Devi można również położyć we wnętrzach domu czy mieszkania. Wtedy służyć może jako jedyne źródło ogrzewania w domu lub jako dodatkowe ogrzewanie elektryczne podłogowe, które wyeliminuje z kuchni, łazienki czy też salonu efekt tzw. zimnej podłogi i zapewni dużo większy komfort domownikom. Instalacja kabla grzejnego zależy jedynie od rodzaju posadzki i pomieszczenia, w którym planujemy to rozwiązanie. Jeśli podłoga jest wykończona parkietem, panelami lub wykładziną dobrze jest podczas instalacji podłączyć dodatkowy termoregulator z czujnikami temperatury oraz limiter. Dzięki tym urządzeniu w łatwy sposób ograniczymy maksymalna temperaturę nagrzewania jaką może osiągnąć kabel grzewczy Devi. W przypadku parkietu czy wykładziny maksymalny poziom nagrzewania należy ustawić do 32 stopni Celsjusza. Dzięki temu kable grzewcze Devi nie uszkodzą posadzki.

 

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.