Jak wygląda kontener mieszkalny?

Kwiecień 23 2018 10:06AM

Czy mieszkanie w kontenerze może być wygodne? Okazuje się, że współczesne kontenery mogą być materiałem do budowy lokum z podstawowymi mediami i prezentować się całkiem atrakcyjnie.

Kontenery kojarzą się większości ludzi ze skrzyniami używanymi do transportu dużej ilości towarów bądź też z prowizorycznymi budynkami, które raczej nie nadają się do zamieszkania na stałe. Obecnie jednak konstrukcje powstające na bazie kontenerów mogą się równać pod względem komfortu z podstawowo wyposażonym mieszkaniem.

Mieszkanie w kontenerze

Kontenery mieszkalne mogą służyć za kwatery pracownicze, przydatne np. na placach budowy lub przy robotach kolejowych. Przydają się także w przypadku klęsk żywiołowych albo potrzeby zapewnienia lokali zastępczych rodzinom, które utraciły mieszkania z powodu np. klęsk żywiołowych. Kontenery takie mogą mieć wiele innych zastosowań, chociażby w turystyce. Lokum tego typu składa się z połączonych modułów kontenerowych. W środku, przy pomocy ścianek działowych można wyodrębnić pomieszczenia. Kontener mieszkalny posiada węzeł sanitarny, można także przeprowadzić w środku instalację elektryczną i zapewnić ogrzewanie. Stalowy kontener jest dobrze zaizolowany pianką poliuretanową lub wełną mineralną – zapewnia to izolację porównywalną z tą, którą posiadają ocieplone budynki mieszkalne. Mieszkanie stworzone z modułów kontenerowych posiada część mieszkalną, czyli salon, często również oddzielnie sypialnię, a także łazienkę z ubikacją i aneks kuchenny, w którym można podłączyć lodówkę i kuchenkę elektryczną. Woda ogrzewana jest przy pomocy bojlera.

Kontener dostępny od ręki

Firmy zajmujące się sprzedażą i wynajmem kontenerów, np. Anga, oferują standardowe kontenery o wymiarach 6 – 2,4 m oraz możliwość zamówienia większych modułów, do 8 × 3 m. Zestawianie ze sobą kolejnych modułów pozwala na stworzenie konstrukcji o różnych powierzchniach, w zależności od potrzeb. Kontenery wykonane są z blachy stalowej wyłożonej płytą. Ściany mogą być zbudowane z różnych materiałów, zgodnie z życzeniem klienta. Istnieje możliwość położenia panelu elewacyjnego tak, aby konstrukcja jak najbardziej przypominała budynek mieszkalny. Lokal zastępczy, a także inne rodzaje tymczasowych mieszkań w formie kontenerów to doskonały pomysł na szybkie i stosunkowo niedrogie zapewnienie podstawowych wygód, takich jak ciepła woda, ogrzewanie, łazienka i toaleta, a także możliwość przygotowania ciepłych posiłków. Kontenery można rozbudowywać i doposażać w dodatkowe sprzęty i umeblowanie – możliwości są tutaj ogromne!

Ofertę firmy można poznać pod adresem http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-mieszkalne/.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Słabnie koniunktura na europejskich rynkach nieruchomości. Wyjątkiem jest Polska

  Aktywność zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości wciąż rośnie....

 • Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

  Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych,...

 • Na popularności zyskuje budownictwo modułowe

  Budownictwo modułowe nie jest już symbolem architektury tymczasowej. Tą metodą...

 • Jak wygląda kontener mieszkalny?

  Czy mieszkanie w kontenerze może być wygodne? Okazuje się, że współczesne kontenery...

 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

  Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach,...

 • Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

  Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.