Zarabianie na nieruchomościach – sprzedaż i wynajem. Jak szukać potencjalnych klientów?

Sierpień 20 2015 05:19PM

W Polsce wciąż jest mocno zakorzenione poczucie własności. Mieszkanie wolimy kupić – nawet jeżeli wiąże się to z koniecznością wzięcia kredytu – niż wynajmować. Nie brakuje jednak osób, które decydują się inwestować w nieruchomości pod wynajem. Bez względu na to czy chcemy sprzedać swoją nieruchomość czy ją wynająć musimy zacząć od poszukiwania klienta który będzie zainteresowany naszą ofertą.

karta nieruchomosci

O tym, że inwestowanie w nieruchomości – zarówno mieszkania, jak i lokale usługowe – jest opłacalne, przekonują specjaliści. Wskazują oni, że rynek wciąż nie jest nasycony. Opinie czy bardziej opłacalne jest nabywanie nieruchomości pod wynajem czy też w celu dalszej odsprzedaży są podzielone. Bez wątpienia, w obu powyższych przypadkach nasz potencjalny zysk z inwestycji w nieruchomość będzie zależał od tego czy znajdziemy klienta zainteresowanego naszym mieszkaniem, domem lub lokalem.

W poszukiwaniach potencjalnych nabywców i najemców mogą nam pomóc biura nieruchomości. Jednak w przypadku takiej usługi musimy się liczyć z prowizją sięgającą często kilku lub kilkunastu tysięcy złotych a to z kolei znacząco umniejszy nasz planowany zysk z inwestycji w nieruchomość. Jako inwestor dbający o optymalizację kosztów możemy się zdecydować na samodzielne poszukiwanie klientów, najbardziej oczywistym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zamieszczenie ogłoszenia w Internecie. Do wyboru mamy liczne portale nieruchomościowe.

O czym musimy pamiętać, gdy zamieszczamy ogłoszenie?

Skoro wystawienie ogłoszenia to zupełna podstawa, by zainteresować ofertą potencjalnych najemców lub nabywców, konieczne jest, aby właściciel nieruchomości miał świadomość, jak należy skonstruować anons i na jakich portalach go umieścić. Ważne jest, żeby opis był szczegółowy, a zdjęcia dobrej jakości. Warto podkreślić w opisie, że jest to „ogłoszenie bezpośrednie” czy „oferta bezpośrednia” gdyż poszukujący nieruchomości chętniej zainteresują się ogłoszeniami bez pośrednika, dodanymi bezpośrednio przez właściciela.

Na jakich portalach najlepiej umieścić ogłoszenia? Serwisy można podzielić na regionalne i ogólnopolskie. Zdecydowana większość wymaga jednak od zainteresowanego rejestracji przed dodaniem ogłoszenia. Część chce również, by ogłoszeniodawca uiścił opłatę, i to niekoniecznie tylko wówczas, gdy jest zainteresowany promowaniem anonsu lub jego wyróżnieniem – najczęściej wniesienie opłaty jest obligatoryjne.

Innowacyjne rozwiązanie czyli internetowe biuro ogłoszeń

Jak oszczędzić czas i pieniądze, kiedy zamieszcza się ogłoszenie o swojej nieruchomości? O ile właściciel jednej może sobie pozwolić na poświęcenie czasu, by przygotować ogłoszenia i umieścić je w wielu portalach, o tyle inwestorzy dysponujący kilkoma lokalami są zmuszeni korzystać z usług osób trzecich. Na rynku jest już jednak dostępne innowacyjne narzędzie, za pomocą którego można dodać ogłoszenie do wielu serwisów ogłoszeniowych na raz. O czym mowa?

W sieci z powodzeniem działa innowacyjny serwis: www.odwlasciciela.pl. Na czym polega jego nowoczesność? Zainteresowanym właścicielom nieruchomości którzy chcą opublikować ogłoszenie lub ofertę bezpośrednią, pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Jest to możliwe? Wspomniany serwis został zaprojektowany tak, że umożliwia zamieszczenie ogłoszenia o wynajmie czy sprzedaży nieruchomości w prawie 100 portalach na raz. Wypełniamy jeden formularz, uiszczamy jednorazową opłatę. Oferta nieruchomości zamieszczana za pośrednictwem tego internetowego biura ogłoszeń rozlewa się po Internecie trafiając zarówno do małych regionalnych portali ogłoszeniowych jak również do największych ogólnopolskich serwisów takich jak gratka.pl, otodom.pl czy domiporta.pl Dzięki temu mamy pewność, że do któregokolwiek serwisu ogłoszeniowego nasz potencjalny nabywca czy najemca nie zajrzy trafi tam na naszą ofertę.

Zaoszczędź czas i pieniądze – dodaj ogłoszenie do wielu portali na raz

Niewątpliwym atutem skorzystania z wymienionego serwisu jest możliwość zaoszczędzenia zarówno czasu, jak i pieniędzy. Dodając ogłoszenie do wybranych portali za pomocą takiego generatora ogłoszeń jakim bez wątpienia jest serwis OdWlasciciela.pl,  właściciel nieruchomości nie musi dokonywać kilkudziesięciu rejestracji i mozolnie wklejać tego samego opisu oraz zdjęć do wielu serwisów ogłoszeniowych.

Poza kwestią zaoszczędzenia czasu nie można zapomnieć o możliwości zaoszczędzenia pieniędzy. Coraz więcej portali wymaga uiszczenia opłaty za publikację w wysokości od kilku do kilkudziesięciu złotych. Decydując się na zamieszczenie ogłoszenia przez wymieniony serwis, klient określa, przez jaki czas anons ma być widoczny w Internecie – 30, 60 czy 90 dni. Od liczby dni jest uzależniona wysokość opłat. Wynoszą one odpowiednio: 59 zł, 119 zł i 149 zł. Jest to zdecydowanie mniejsza kwota niż w przypadku samodzielnej publikacji w serwisach ogłoszeniowych.

Ile możesz zarobić?

Właściciele nieruchomości, którzy zdecydują się na wynajem czy sprzedaż nieruchomości w które zainwestowali powinni pamiętać, że ich zarobek jest uzależniony od wielu czynników. Specjaliści wskazują, że najlepszą cenę za mieszkanie czy lokal użytkowy mają szansę wynegocjować ci, których nieruchomość jest położona w centrum miasta, wykończona czy wyposażona w niezbędne sprzęty.

Coraz więcej wynajmujących i nabywców chce, by mieszkanie, na które się zdecydują, było przestronne i komfortowe. Eksperci podkreślają, że nawet drobny remont czy wstawienie mebli lepszej jakości może znacznie podnieść wartość nieruchomości i sprawić, że to właściciel nieruchomości będzie przebierał wśród grona potencjalnych klientów.

W opinii specjalistów, w zależności od standardu mieszkania, miejsca jego położenia czy dodatkowych udogodnień średnia roczna rentowność w przypadku wynajmu może wynieść od 3 do nawet 6%.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Większe zainteresowanie najmem napędza rynek nieruchomości

  Ponad połowa Polaków, którzy inwestują, decyduje się na nieruchomości. Rok...

 • Budowa mieszkań coraz droższa

  Na rynku mieszkaniowym hossa trwa już piąty rok z rzędu. Niskie stopy procentowe...

 • 2018 rok będzie kolejnym rokiem hossy w mieszkaniówce

  Na rynku mieszkaniowym hossa trwa trzeci rok z rzędu, a tylko w sześciu największych...

 • Tylko co piąta osoba kupująca mieszkanie pyta dewelopera o czystość ziemi

  Pod zabudowę mieszkaniową coraz częściej wykorzystywane są grunty poprzemysłowe....

 • Coraz większe zainteresowanie nieruchomościami luksusowymi

  Z roku na rok przybywa bogatych Polaków, czyli zarabiających ponad milion złotych...

 • Deweloperzy mieszkaniowi mają za sobą najlepszy rok od dekady

  Polacy chętnie inwestują w zakup mieszkań. Kupują je też na własne potrzeby...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.