Czy warto inwestować w banery reklamowe?

Grudzień 27 2018 12:04PM

Skuteczna reklama przedstawia w przyciągający uwagę sposób ofertę naszej firmy. Poza tym,  zapada odbiorcom w pamięć i kojarzy się z wartościami, które są bliskie naszej marce. Dowiedz się, jak skutecznie budować wizerunek firmy poprzez banery reklamowe.

 1. Czy warto inwestować w banery reklamowe?
 2. Banery jednostronne czy dwustronne?
 3. Dlaczego warto posiadać banery odblaskowe?
 1. Czy warto inwestować w banery reklamowe?

Banery reklamowe to stosunkowo tania, a jednocześnie skuteczna forma reklamy. Dzięki nim możemy stać się rozpoznawalną marką, a nasze logo zostać zapamiętane. Warto podkreślić, że to ostatnie jest szczególnie istotne, bo to ono czyni produkt rozpoznawalnym. Sygnatura firmy sprawia, że jej produkty lub usługi zyskują w oczach konsumentów, a więc stają się warte zaufania i zakupu. W profesjonalny sposób skonstruowana reklama i czytelne, dobrze wyeksponowane logo to gwarancja, że inwestycja w baner reklamowy szybko się zwróci.

Należy też pamiętać, że banery reklamowe posiadają długofalowy wpływ na odbiorcę. Stojąc w korku w samochodzie, tramwaju czy autobusie, na przystanku czy codziennie przechodząc obok bilbordu możemy dokładnie zapoznać się z reklamą i nieświadomie wyrobić sobie co do niej pewne skojarzenia. Dzięki dobrze zaprojektowanej reklamie możemy stworzyć taki wizerunek firmy jaki chcemy uzyskać.

 1. Banery jednostronne czy dwustronne?

Dzięki możliwości wyboru formy i wielkości reklamy, może być ona idealnie dopasowana do naszych potrzeb, warunków architektonicznych, a także prowadzonej przez nas kampanii marketingowej. Banery jednostronne doskonale sprawdzają się w roli wielkoformatowych reklam np. bilbordów, plakatów na przystankach czy słupach ogłoszeniowych, czyli wszędzie tam, gdzie możemy zaprezentować tylko jedną płaszczyznę reklamy. Z kolei banery dwustronne stanowią idealne rozwiązanie dla bilbordów obustronnych, dzięki którym jest ona widoczna dla kierowców i przechodniów z obydwu stron. Obustronne banery dobrze sprawdzają się też w roli ścianek działowych na przykład na targach czy konferencjach, niemniej jednak ten typ reklam często jest również wykorzystywany podczas koncertów, imprez plenerowych, zawodów sportowych czy festiwali. Możemy je umieścić na stelażach w formie trzepaka, proporczyków czy reklam zawieszonych nad ciągami komunikacyjnymi.

Misję stworzenia banerów reklamowych warto powierzyć dobrej, profesjonalnej firmie, która wykonana taki projekt jaki chcemy, a przy tym użyje do tego celu najwyższej jakości materiałów. Tylko taki wybór daje pewność, że zarówno banery jednostronne jak i obustronne będą odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak śnieg, mróz, deszcz, wiatr czy duże nasłonecznienie.

 1. Dlaczego warto posiadać banery odblaskowe?

Banery odblaskowe to stosunkowo nowa forma reklamy. Jest unikalna i przykuwa spojrzenia wszystkich tych, którzy koło niej przechodzą. Choć niezwykle efektownie prezentują się szczególnie w nocy, za dnia, zwłaszcza jeśli jest pochmurno i ponuro, również przykuwają uwagę i wyróżniają się na tle innych. To idealna forma reklamy dla nowych firm, które dotąd nieśmiało akcentowały swoją obecność na rynku. Odblaskowy format może stać się ich znakiem rozpoznawczym i pozwolić im z przytupem zaznaczyć swoje wejście do branży. Z kolei dla tych marek, które od wielu lat istnieją na rynku będzie to idealna szansa na to, by zaprezentować się z zupełnie innej strony. Dzięki temu przedstawią nowy produkt lub ofertę, obok której nie da się przejść obojętnie.

 

 

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.