Inwestowanie w czasie kryzysu – na co zwrócić uwagę?

Kwiecień 20 2020 12:22PM

Przestój gospodarczy związany z działaniami mającymi zahamować rozprzestrzenianie się choroby wywołał ogromny kryzys. Z dnia na dzień upadają kolejne przedsiębiorstwa, które były zależne od czynnika ludzkiego. Czy ta trudna sytuacja odbije się też na rynku mieszkaniowym? Wyjaśniamy, czy inwestycje w nieruchomości są nadal opłacalne.

Inwestycje w nieruchomości a kryzys związany z koronawirusem

Od 11 marca 2020 roku w Polsce zamknięte są wszystkie miejsca publiczne. Działalność musiały zawiesić m.in. puby, kawiarnie, restauracje, księgarnie oraz rozmaite salony usługowe i sklepy. Wszystkie branże zależne od czynnika ludzkiego stanęły w obliczu kryzysu. Nie każdemu przedsiębiorstwu uda się przetrwać. Polska gospodarka w różnym stopniu odczuje konsekwencje przymusowej izolacji. Jedną z branż, która najpóźniej reaguje na kryzys jest rynek mieszkaniowy. Pandemia może tymczasowo wstrzymać nowe inwestycje w nieruchomości i nieco spowolni wzrost cen. Nie będą to jednak zmiany permanentne, które mogą stanowić zagrożenie. Chwilowo może zmniejszyć się popyt, ale po opanowaniu sytuacji ludzie, którzy odłożyli kupno mieszkania na później, powinni wrócić do tego zamiaru.

Koronawirus a inwestycje w nieruchomości – opinia specjalistów Grupa Pracownia Finansowa

Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa zwracają uwagę na fakt, że rynek nieruchomości jest jednym z najstabilniejszych i to tutaj migruje kapitał w wyjątkowych czasach. Ludzie raczej nie zrezygnują z kupna własnego lokum, a jedynie przesuną tę transakcję w czasie. Z tego względu inwestycje w nieruchomości są nadal opłacalne. Jest to także świetny sposób na zabezpieczenie swojego kapitału. Kurs złotego jest bardzo niekorzystny, a Rząd dodrukowuje pieniądze, co spowoduje dalsze jego osłabienie, dlatego rozsądnie jest ulokować posiadane nadwyżki finansowe w coś, co nie traci na wartości. Co więcej, crowdfunding pozwala wziąć udział w takiej inwestycji także osobom, które nie dysponują wolnym czasem, lub środkami na zakup mieszkania czy innej nieruchomości. Warto zastanowić się, czy nie rozsądniej jest zaktywizować swoje pieniądze, zamiast przetrzymywać je na koncie oszczędnościowym czy lokacie.

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycje w nieruchomości?

W tym trudnym czasie wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można zabezpieczyć swój kapitał. Inwestycje w nieruchomości pozwalają nie tylko go rozsądnie ulokować, ale też dają szansę na skuteczne pomnożenie. Dzięki nim można uzyskać wymierny dochód pasywny. Crowdfunding udziałowy jest szansą dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kupno nieruchomości np. pod wynajem. Inwestycje z perspektywą kilku lat realizacji oraz korzystnym zwrotem odsetek stają się godną uwagi alternatywą. Grupa Pracownia Finansowa pozwala wziąć udział w realizacjach, które są potwierdzone dotychczasowymi sukcesami. Zespół doświadczonych specjalistów stale monitoruje wydarzenia i zmiany na rynku mieszkaniowym, po czym odpowiednio na nie reaguje. Wysoką jakość współpracy potwierdzają liczne pozytywne opinie zadowolonych inwestorów.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co to jest rumień zakaźny

  Rumień zakaźny to powszechnie znana infekcja, która występuje najczęściej u...

 • Jakie wyposażenie powinna posiadać profesjonalna pieczarkarnia?

  Profesjonalna pieczarkarnia to cały czas jeden z popularnych pomysłów na biznes...

 • Czy stres musi nas paraliżować?

  Czy na stres z dzisiejszych czasach już wszyscy jesteśmy skazani i musimy się...

 • Black Friday – książki okazje i wyprzedaże w 2020 roku

  Wyjątkowy czas listopadowych wyprzedaży na Black Friday, który w roku 2020 przypada...

 • Sprawdzone sposoby na stres

  Jeżeli wydaje ci się, że można uniknąć stresu, to bardzo grubo się mylisz....

 • Dlaczego niektórzy się uzależniają?

  Jednym z większych problemów społecznych są na pewno uzależnienia. Jest to...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.