Sklep internetowy w praktyce – ile to kosztuje?

Sierpień 17 2020 02:59PM

Własny sklep internetowy to coraz bardziej popularny pomysł na biznes – szczególnie teraz, kiedy korzystanie z ich stacjonarnego pierwowzoru wiąże się z niemałymi komplikacjami. Jak jednak sprawa wygląda w praktyce? Jakich środków będziemy potrzebować do założenia w pełni funkcjonalnego, przynoszącego profity sklepu? Jakie są wady i zalety działalności w internecie? Zastanówmy się nad tym.

Ile to kosztuje?

Prowadzenie sklepu internetowego – rzecz jasna – wiąże się ze znacznie niższymi kosztami niż te, z którymi musielibyśmy się liczyć, otwierając go w prawdziwym świecie. W tym przypadku nie płacimy za dzierżawę lub zakup lokalu, w którym musielibyśmy funkcjonować, nie martwimy się zanadto o zapewnienie sobie przestrzeni magazynowej, a nawet w początkowym okresie naszej działalności nie musimy myśleć o zatrudnianiu personelu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda iście bajecznie i sielankowo — musimy jednak pamiętać, że sklep internetowy jest pełnoprawną działalnością zarobkową, a jego założenie wymaga dokonania odpowiednich formalności urzędowych. Prościej rzecz ujmując — jeśli chcemy, żeby wszystko przebiegało sprawnie i w sposób zautomatyzowany, będziemy musieli założyć działalność gospodarczą dedykowaną pod rozwój naszego sklepu. Umożliwi nam to automatyzację płatności, bezproblemową implementację systemów, takich jak przelewy24 czy innych sposobów, dzięki którym nasz klient będzie mógł opłacić swoje zamówienie.

Cena rozgłosu

Jeżeli zatem podjęliśmy już decyzję i chcemy działać w branży internetowej sprzedaży, zastanówmy się nad jej kolejnym aspektem – mianowicie promocją. Tę sprawę możemy rozpatrywać dwojako – z jednej strony sklep internetowy ma tę wadę, że nie możemy zapewnić mu dogodnej lokalizacji w centrum miasta, dzięki której moglibyśmy liczyć na napływ klientów, zwabionych misternie zaprojektowanym szyldem. Z drugiej jednak strony współczesne narzędzia marketingowe, oferowane przez takie platformy jak Google czy Facebook Ads, umożliwiają nam przeprowadzanie zaawansowanych kampanii reklamowych oraz dotarcie do ściśle określonego, wąskiego grona odbiorców, potencjalnie zainteresowanych naszą działalnością przy początkowej inwestycji nawet kilkudziesięciu złotych. Rzecz jasna – jeżeli będziemy chcieli rozszerzyć zakres naszej działalności, zapłacimy za reklamę znacznie więcej – jednak zdecydowaną zaletą kampanii marketingowych, przeprowadzanych w internecie jest fakt, że w zasadzie nie płacimy za sam fakt emitowania czy wyświetlania naszych reklam, a za realne skutki, jakie wywołują one w naszych odbiorcach – to znaczy za naliczone przez system kliknięcia w nasz baner oraz konwersję (sytuację, w której osoba, odwiedzająca naszą stronę decyduje się na zakup).

Pomocne narzędzia

Ogromnym udogodnieniem przy zakładaniu sklepu internetowego jest fakt, że obecnie istnieje mnóstwo narzędzi, dzięki którym proces dodawania produktów, tworzenia opisów i zarabiania na naszej działalności staje się lekki, łatwy i przyjemny. Dzięki takim platformom, jak przykładowo www.CStore.pl nie musimy martwić się zlecaniem tworzenia od podstaw strony internetowej, na której będzie funkcjonował nasz sklep oraz instalacją wszystkich niezbędnych dodatków i wtyczek tak, żeby działał on jak powinien. Nie musimy posiadać żadnej wiedzy informatycznej – wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera. System zrobi wszystko za nas, i to w cenie naprawdę symbolicznej w stosunku do tego, co otrzymujemy poprzez jego zastosowanie — możemy zautomatyzować cały proces tworzenia i obsługi naszego sklepu już od 20 zł miesięcznie!

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.