Skup złomu złota

Maj 29 2018 03:58PM

Biżuteria często traci swój urok. To rzecz nabyta, która z wiekiem podoba się nam coraz mniej. Z tego względu decydujemy się na sprzedaż posiadanych od dawna metali szlachetnych. Wśród atrakcyjnych kruszców, najczęściej wymienia się złoto. Miejscem sprzedaży za gotówkę może okazać się tzw. skup złomu złota. Czym dokładnie jest i jak wygląda cały proces sprzedażowy?

Złom złota coraz bardziej popularny

Złoto posiada bardzo stabilną cenę. To jeden z powodów, dla których inwestuje się właśnie w ten metal szlachetny. Podobnie na świecie wygląda sytuacja srebra oraz platyny. Kruszce zdają się być naturalnym źródłem inwestycji. Niezależnie od panującej sytuacji gospodarczej oraz prowadzonej na świecie polityki, charakteryzują się niezmienną wartością.

Historia złota sięga wielu wieków wstecz. Metal szlachetny przyciągał swoim nieskazitelnym pięknem oraz potencjalną wartością. Najczęściej złoto przetapiano na biżuterię, a także okazałe ozdoby. Dodatki tracą swój blask oraz urok, dlatego też po pewnym okresie rezygnuje się z ich posiadania. Czas prowadzi nie tylko do powszechnie widocznych zmian. Uderzyły one również we wzornictwo, dzięki czemu nowoczesne ozdoby kontrastują z wiekową, nieaktualną już biżuterią. Jeżeli ktoś posiada stare, antyczne ozdoby, może śmiało je sprzedać jako złom złota. Gdzie bez kłopotu przeprowadzi tego typu transakcję?

Gdzie sprzedać złom złota?

Skupy złomu złota znajdziemy w każdym większym mieście. Placówki tego typu wpisały się na stałe w miejski krajobraz. Przedmioty złote sprzedamy bez problemu w wielu stacjonarnych skupach, zajmujących się rozmaitym handlem kruszcami. Co ciekawe, powstały również skupy online (jak na przykład mennica-krakowska.pl). Oferują one swoim klientom nie tylko natychmiastowe wyceny, ale również konkurencyjne kwoty zakupu. To ciekawa, dostępna od niedawna opcja.

Oferowane ceny na rynku są do siebie bardzo zbliżone. Najbardziej pożądany kruszec ma próbę 916. Im niższa próba, tym mniej pieniędzy otrzymamy za określony przedmiot. Od czego jest zatem uzależniona należna nam kwota?

Chociaż złoto to uniwersalny środek do inwestowania, jego cenę warunkuje sytuacja gospodarcza oraz polityczna. Na skutek ekonomicznych zmian, wzrasta wartość złota. Ludzie od lat traktują złocisty kruszec jako alternatywną walutę ,,na tzw. czarną godzinę”. To pewien sposób na zabezpieczenie własnej sytuacji finansowej. Na cenę złota wpływa również inflacja. Warto dokładnie lustrować rynek oraz sprzedać nasze przedmioty w najbardziej odpowiednim momencie. Badanie sytuacji politycznej oraz gospodarczej pozwoli nam na wybranie tej chwili. Dzięki niej zmaksymalizujemy nasz zysk.

Bardzo wiele osób posiada w swoich domach niepotrzebny asortyment. Niemodna biżuteria, która wyszła z użytku, zalega w naszych szafach. Często to ilość tak duża, że skutecznie burzy harmonię domostwa. Jeżeli tylko leży w szufladach, warto zastanowić się nad jej sprzedażą. Doskonałe miejsce na pozbycie się z zyskiem niepotrzebnych przedmiotów to właśnie skup złomu złota.

Materiał partnera zewnętrznego, menni.pl

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.