Srebro – opłacalna inwestycja?

Wrzesień 25 2018 05:34PM

Istnieje dziś wiele sposobów na inwestowanie oraz bezpieczne lokowanie swoich pieniędzy. Każdy, kto w sposób rozsądny podchodzi do własnych finansów powinien wiedzieć na ten temat jak najwięcej. Obecnie takie narzędzia stały się bardzo łatwo dostępne. Jedną z najpopularniejszych metod jest inwestowanie w metale szlachetne. Srebro czy złoto cieszy się wielką popularnością już od całych wieków, a wartość tych kruszców nawet w zamierzchłych czasach była symbolem bogactwa i luksusu. Co prawda dziś istnieje wiele innych, równie cennych materiałów, ale złoto i srebro wciąż należą do najlepszych narzędzi inwestycyjnych. Srebro, choć uważane za nieco mniej cenne, może być równie dobrą propozycją. Warto odkryć, jaki potencjał drzemie w tym kruszcu i przede wszystkim dowiedzieć się – ile kosztuje srebro?

Srebro – zastosowania

Srebro dawno już przestało być jedynie rzadkim minerałem, służącym do wykonywania ozdób. Dziś jest bardzo powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, co wpływa na jego wartość. Srebro jest potrzebne na przykład przy produkcji wielu przewodów i kabli, absolutnie niezbędnych w niektórych dziedzinach gospodarki. Jedną z branż w których srebro jest wykorzystywane bardzo powszechnie jest motoryzacja i szeroko pojęta elektronika. W każdym samochodzie znajdziemy dziesiątki niewielkich przewodów i złącz, które wykonywane są właśnie ze srebra. Srebro jest obecne w większości urządzeń elektrycznych, z których korzystamy na co dzień – na czele z komputerami. Jeszcze inną, bardzo przyszłościową dziedziną w której powszechnie wykorzystywane jest srebro jest energetyka – a konkretniej, energia odnawialna. Srebro jest potrzebne do produkcji paneli słonecznych, na których w dużym stopniu opierają się odnawialne źródła energii. Z roku na rok w różnych krajach przeprowadzane są coraz większe inwestycje tego typu, przez co rośnie także zapotrzebowanie na srebro. Srebro wciąż jest wykorzystywane do produkcji bardziej tradycyjnych przedmiotów, takich jak zastawa stołowa.

Inwestowanie w srebro

Srebro jest obecnie – obok złota – jednym z najpopularniejszych metali inwestycyjnych na świecie. Inwestowanie w srebro jest łatwe, bowiem metal ten jest powszechnie dostępny. Do wyboru mamy zarówno sztabki, jak i srebrne monety. Ważne jest przede wszystkim kupowanie takich rzeczy w sprawdzonych źródłach, tj. w autoryzowanych mennicach, które gwarantują autentyczność swoich produktów.

„Kupno sztabek srebra jest alternatywną i równie opłacalną lokatą kapitału, jak inwestowanie w sztabki ze złota. Srebro jest coraz częściej stosowane w przemyśle, dlatego eksperci uważają, że wartość tego surowca będzie stale rosnąć”- źródło: mennica-krakowska.pl/13-srebrne-sztabki.

Ile kosztuje srebro?

Ceny srebra są znacznie niższe niż złota, co tym bardziej zwiększa przystępność takich inwestycji. Oczywiście, zmieniają się one bardzo dynamicznie. Cena zależy również od tego, czy mówimy o zwykłych sztabkach czy też monetach o dodatkowej wartości kolekcjonerskiej. Sztabka srebra ważąca 1 kg kosztuje we wrześniu 2018 roku około 2400 zł. Monety kolekcjonerskie o wadze 1 uncji kosztują zwykle około 70 – 100 zł, w zależności od serii.

Warto sprawdzać na bieżąco, ile kosztuje srebro w danym momencie. Inwestowanie w metale szlachetne w dużym stopniu polega na wyczuciu odpowiedniego momentu na zakupy lub sprzedaż.

Materiał partnera zewnętrznego, http://zloteinwestycje.com.pl/

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Kurs bitcoina na huśtawce

  Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu...

 • Polskie firmy bardzo powoli przekonują się do inwestycji na Czarnym Lądzie

  Gros polskich eksporterów koncentruje się na rynkach rozwiniętych, zwłaszcza...

 • Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

  Problemy z pozyskiwaniem pracowników, a z drugiej strony rosnący popyt na wykwalifikowane...

 • Polski Holding Hotelowy jeszcze w tym roku będzie liczył ok. 50 obiektów

  Polski Holding Hotelowy przejmie pierwszych 20 hoteli i obiektów hotelowych, zarządzanych...

 • Będzie 50-procentowa ulga na wzmocnienia połączeń w budynkach z wielkiej płyty

  Według szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Polsce jest około 60 tys....

 • Czy warto inwestować w banery reklamowe?

  Skuteczna reklama przedstawia w przyciągający uwagę sposób ofertę naszej firmy....

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.