Zbiornik ppoż, czyli obowiązkowa instalacja w budynku

Styczeń 25 2021 11:52AM

Ochrona i spełnienie rygorystycznych wymogów przepisów pożarowych to obowiązek wielu właścicieli budynków szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo pożaru. Miejsca takie jak zakłady przemysłowe i magazyny, ale również obiekty użyteczności publicznej powinny być wyposażone w szereg systemów wczesnego ostrzegania a także walki z ogniem. W szpitalach, fabrykach, hotelach a także blokach mieszkalnych powinny być instalowane specjalne zbiorniki przeciwpożarowe, których głównym zadaniem jest magazynowanie wody do celów przeciwpożarowych i w razie wystąpienia ognia. Taki zbiornik przeciwpożarowy spełnia głównie funkcję bufora, który zapewnia zasilanie w wodę zarówno dla pionów przeciwpożarowych i hydrantów. Najlepsze zbiorniki przeciwpożarowe zapewniają również nieprzerwany dostęp do wody o określonym ciśnieniu!

Jakie zbiorniki przeciwpożarowe są najlepsze?

Zbiorniki przeciwpożarowe ze względu na swoją krytyczną rolę w zabezpieczeniu przed ogniem powinny być wykonywane z konkretnych materiałów. Co ważne, ich konstrukcja musi być wzmocniona i zrobiona z tworzyw takich jak PP-COPO czy też polietylenu HDPE. Tworzywa te mają szereg zalet. Po pierwsze, umożliwiają wykonanie tzw. modułów. Dzięki temu zbiornik ppoż z powodzeniem może być instalowany w miejscach, do których dostęp jest znacznie utrudniony. To idealne rozwiązanie dla już istniejących budynków, które w projekcie nie miały zapewnionego odpowiedniego pomieszczenia. Wystarczy nieużytkowany fragment piwnicy czy garażu. Modułowy zbiornik ppoż może być więc skonstruowany tak by idealnie zmieścić się w przestrzeni o bardzo nietypowych kształtach. Co więcej, dzięki swojej modułowości, może być również wniesiony na miejsce instalacji w częściach i dopiero tam składany. Ciasne drzwi oraz wąskie klatki schodowe nie są przeszkodą dla instalacji, a profesjonalni instalatorzy zamontują zbiornik przeciwpożarowy bez naruszania infrastruktury budynku. To oszczędność miejsca, ale również pieniędzy, bowiem nie ma konieczności wyburzania ścian.

Jak wybrać dobrą firmę, która instaluje zbiorniki przeciwpożarowe?

Poszukując odpowiedniej firmy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie. Im dłużej przedsiębiorstwo specjalizujące się w usługach montażu działa na rynku tym większa szansa, że zrobi to w sposób profesjonalny. Dobrze też by firma, którą wybierzemy do instalacji zbiornika ppoż oferowała wszystkie dodatkowe komponenty niezbędne do jego uruchomienia. W ten sposób łatwiej będzie negocjować cenę za jeden zbiornik ppoż, co więcej jego wygląd będzie estetyczny.

 

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.