Praca a studia dzienne

Październik 7 2020 12:58PM

Właśnie rozpocząłeś studiowanie na swoim wymarzonym kierunku i zastanawiasz się, w jaki sposób podreperować swój skromny studencki budżet? Wielu osobom wydaje się, że łączenie pracy ze studiami dziennymi jest niezwykle trudne. Dopasowanie planu zajęć do grafiku w pracy, dojazdy, jak i szukanie wolnego czasu na naukę i życie towarzyskie, bywa bardzo wyczerpujące. Jednak wizja uzyskania przynajmniej częściowej finansowej niezależności przyciąga wielu studentów dziennych. Jednak jaki typ pracy wybrać? W jakich miejscach jej szukać? W artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania i zachęcić każdego studenta do działania.

Ile tak naprawdę możesz pracować?

Najpierw musisz usiąść spokojnie i zastanowić się, ile czasu tak naprawdę mógłbyś poświęcić na pracę. Jeżeli Twój plan zajęć ma mnóstwo okienek, będziesz musiał poświęcić sporą część czasu na dojazdy lub po prostu spędzanie tego czasu na uczelni. A co jeżeli nie spędzasz całych dni na uczelni, ale musisz często przygotowywać różne projekty i przygotowywać się do zajęć? W każdym z tych przypadków warto zainteresować się pracą, która nie wymaga sztywnego podziału godzin. Grafik w restauracji czy biurze jest nieubłagany i nieraz nie da się zamienić z kimś na zmiany. Dlatego zanim zaczniesz szukać pracy w sklepie czy klubie fitness, szczerze zastanów się czy nie kolidowałoby to z Twoim planem.

Gdzie można znaleźć oferty pracy?

Dobrze, czyli wiesz już ile czasu możesz poświęcić na zarabianie pieniędzy. Następnym krokiem jest poszukiwanie pracy. Możliwości jest wiele, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Popytaj wśród znajomych i rodziny, przejdź się pod tablicę ogłoszeń na Twoim uniwersytecie, poszperaj w mediach społecznościowych. Jednak najskuteczniejszą formą poszukiwania pracy jest przeglądanie portali z ogłoszeniami. Tego typu strony posiadają największy wybór ogłoszeń, więc będziesz miał największą szansę na znalezienie odpowiedniej oferty.

Poszukiwanie idealnej oferty

Wiadomo, rzadko kiedy ktoś znajduje idealną pracę już w ciągu pierwszego tygodnia. Przeglądając oferty, wysyłając CV i chodząc na rozmowy kwalifikacyjne bez efektów, można szybko się zniechęcić. Jednak warto umówić się ze samym sobą i codziennie odwiedzać portale z ogłoszeniami o pracę aż do skutku! W końcu każdy znajdzie odpowiednią pracę, potrzeba tylko cierpliwości i samozaparcia. Przykładowo portal oprace.pl oferuje ogłoszenia z różnych kategorii, dlatego każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Na portalu znajdziesz zarówno oferty sezonowej pracy fizycznej, jak i pomocy biurowej czy handlowca. Możliwości jest wiele, wystarczy samozaparcie i chęć do działania!

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.