Praca w korporacji – jak awansować na wysokie stanowiska?

Lipiec 21 2015 01:59PM

Jeśli lubisz pracować sam, nie przepadasz za sztywno ustalonymi regułami, a swoje pomysły chcesz za wszelką cenę zatrzymać dla siebie, wielka korporacja prawdopodobnie nie jest twoim wymarzonym miejscem pracy. Jeżeli jednak doskonale odnajdujesz się w grupie, cenisz sobie jasno określoną hierarchię i chcesz wspinać się po kolejnych szczeblach kariery, dobrze prosperująca firma o międzynarodowym zasięgu może okazać się twoim drugim domem.

6922389561_61e48377b1_o

Dlaczego warto pracować w „korpo”?

Wielkie korporacje oferują swoim pracownikom pakiety, na które mniejsi pracodawcy nie mogą sobie z reguły pozwolić – elektroniczne gadżety, karnety na siłownię i dodatkowa opieka medyczna są tam na porządku dziennym. Nie bez znaczenia są także większe możliwości awansu zawodowego.

Pracownicy korporacji mają relatywnie łatwy dostęp do coraz to lepszych stanowisk z kilku powodów:

 • – Rotacja pracowników jest zwykle większa w korporacji niż w małych przedsiębiorstwach – awans lub przejście jednego pracownika do innego działu, ewentualnie oddziału tej samej (lub innej) firmy w innym mieście jest równoznaczne z koniecznością przeniesienia innego pracownika na jego stanowisko.
 • – Pracownicy korporacji mają częściej możliwość podniesienia posiadanych kwalifikacji i zdobycia nowych umiejętności dzięki pracy zespołowej oraz wymianie doświadczeń ze współpracownikami.
 • – Uzyskanie jak najlepszych wyników zespołu to główny cel managerów średniego szczebla – gdy dostrzegają potencjał w swoich podwładnych, zwykle chętnie wspierają ich rozwój zawodowy, mają bowiem świadomość, że frustracja po stronie ambitnego pracownika obniża wydajność jego pracy i sprawia, że zaczyna on rozglądać się za ciekawszym zajęciem w innej firmie.

Cel: sukces

Kochasz wyzwania, szybko się uczysz i potrafisz pogodzić własne cele z polityką korporacji? Praca w wielkiej firmie może okazać się dla ciebie przepustką do kariery i sukcesu finansowego, ale same dobre chęci nie wystarczą, by po drodze pokonać konkurencję. Jeśli zależy ci na dołączeniu do kadry kierowniczej w dużym przedsiębiorstwie, oprócz dyplomu, inteligencji i pożądanych cech osobowościowych powinieneś mieć do zaoferowania rzetelną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem oraz umiejętność praktycznego jej zastosowania. Nie zdobędziesz ich jednak ani na weekendowym kursie w ośrodku kształcenia, ani po lekturze przypadkowych stron internetowych czy czasopism dla managerów – solidną porcję wiadomości zapewni ci wyłącznie taki kurs lub szkolenie, którego certyfikat jest rozpoznawany na całym świecie. Wysoka jakość kształcenia oznacza bowiem, że posiadacz danego dyplomu faktycznie jest w stanie podołać wyzwaniom, jakie towarzyszą dyrektorom wielkich przedsiębiorstw.

Od lat największą renomą w kraju i za granicą cieszą się kursy z rachunkowości zarządczej prowadzone przez założoną w Londynie organizację Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), która oferuje szkolenia przygotowujące do uzyskania uznawanych na całym świecie kwalifikacji zawodowych. Certyfikaty CIMA posiadają kontrolerzy finansowi, analitycy i konsultanci największych korporacji.

Praca w korporacji może być ekscytującym doświadczeniem, szczególnie po zajęciu ciekawego, odpowiedzialnego stanowiska, dlatego warto zadbać o swoje szanse na awans na samym wstępie poprzez systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji.

Skomentuj Post

Komentarze (1)

 

 1. Anka

  Łatwiej jest awansować w korporacji niż w małej firmie … bo tam to często nad sobą ma się tylko właściciela

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Najważniejsze zmiany dla mikroprzedsiębiorstw w 2020 roku

  W Polsce przeważają mikroprzedsiębiorstwa. To właśnie one wytwarzają dużą...

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.