Top 6 pomocnych technologii w nauce języków – dla biznesmenów

Listopad 18 2015 01:51PM

Prowadzenie biznesu, własnej działalności gospodarczej pochłania mnóstwo czasu, a jednocześnie zobowiązuje do orientacji we współczesnych trendach, w tym wymaga znajomości języków obcych, zwłaszcza od osób które występują na arenie międzynarodowej, handlują z podmiotami zagranicznymi, mają kontakt z klientem obcojęzycznym. Nauka języków obcych jest niezbędna w karierze zawodowej każdego przedsiębiorcy. Im więcej języków znamy, tym zyskujemy więcej możliwości na rynku, mamy szansę zbudować międzynarodową markę, zyskać uznanie w międzynarodowym środowisku, czerpać wiedzę na temat biznesu, jak również podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać umiejętności. Jednym z przejawów znajomości języków jest e-business, który staje się coraz popularniejszy.

business2

Jeśli jednak prowadzimy obiecujący biznes, jednak nie mieliśmy okazji wcześniej nauczyć się języków, znamy wyłącznie angielski, lub nasza znajomość języków jest słaba warto zastanowić się jak można wspomóc swój rozwój. Pomimo wielu obowiązków, braku dyspozycyjności nauka języków jest możliwa. Jedną z propozycji dla biznesmenów jest wyjazd zagraniczny na intensywny kurs językowy. Z opcji tej korzysta wielu managerów doskonaląc języki poprzez zanurzenie w kulturze języka obcego. Jeżeli jednak na wyjazd nie możemy sobie pozwolić posiłkować się możemy internetem. Mimo wszystko materiały dostępne w sieci, czy to na portalach edukacyjnych, czy w grupach tematycznych mediów społecznościowych, w blogach wymagają poświecenia czasu, a przede wszystkim systematycznych powtórek. Jedną z wartościowych technologii do nauki języków jest możliwość nauki języka poprzez aplikację mobilną. Różnorodność aplikacji które uczą w formie krótkich lekcji i ćwiczeń utrwalających z jakich skorzystać można w każdej wolnej chwili kilka razy dnia, czy co najmniej raz dziennie pozwalają naukę języka wkomponować w nawet najbardziej napięty plan dnia biznesmena. Niektóre z aplikacji są tak skonstruowane, iż kładą nacisk na konkretne umiejętności na przykład na słownictwo lub na rozumienie ze słuchu oferując podcasty i krótkie scenki, filmiki wraz z pytaniami i ćwiczeniami sprawdzającymi, inne zaś uczą języka kompleksowo na wzór kursu językowego.

Podstawową zaletą aplikacji jest dostępność i praktyczność korzystania

To doskonałe narzędzie do poszerzania swojej wiedzy językowej, zapewniania ciągłego kontaktu z językiem bez obciążenia wielogodzinnymi zajęciami. Uczymy się kiedy i gdzie chcemy oraz ile chcemy. Kilku minutowe lekcje można odbyć w przerwie na lunch, w oczekiwaniu an spotkanie czy stojąc w korku ulicznym, bądź będąc w podróży służbowej. Alternatywą dla aplikacji mobilnych są platformy edukacyjne oferujące e-kursy języka. Dzięki dowolności realizacji kursu można dopasować pod siebie, swoje możliwości tempo kursu, jak i czas, kiedy odbywamy lekcję. Jako, iż lekcje kursy wykonujemy „z komputerem” nie ma ograniczeń czasowych, kiedy zaliczymy materiał lekcji. Również możemy lekcję powtarzać wielokrotnie, aż opanujemy materiał. Atutem platform e-learningowych jest kompleksowość obejmująca wiele dodatków wzbogacających kurs jak chociażby dostęp do mediateki uzupełniającej ćwiczenia. E-kursom towarzyszą również fora internetowe skupiające uczestników kursu, służą one wzajemnym ćwiczeniom i wymianie doświadczeń. Minusem e-kursów jest brak elastyczności kursu wobec potrzeb użytkownika jak również wymóg motywacji i mobilizacji do nauki.

Najlepszym rozwiązaniem, z którego wielu biznesmenów korzysta jest nauka indywidualna, konwersacje  z native speakerem i kontakt z żywym językiem. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Należy liczyć się z kosztem indywidualnego nauczyciela, jak również dopasowania godzin zajęć z lektorem do harmonogramu pracy. Przy częstych wyjazdach, konferencjach i naradach w terenie trudno jest zorganizować naukę by zachowała cykliczność.

Niezawodną metoda nauki języków, zarówno skuteczną jak i komfortową dla osób nie mających zbyt wiele czasu na naukę są korepetycje online. Językowe korepetycje swoją wartością, jakością nie różnią się od tradycyjnych spotkań z lektorem w cztery oczy. Dzięki możliwości odbycia korepetycji zdalnych zarówno uczeń, jak i lektor mogą znajdować się w rozmaitych miejscach, w których aktualnie jest im wygodnie rozmawiać, uczyć się. Co więcej prócz lokalizacji istotna jest elastyczność grafiku. Wynika ona poniekąd z lokalizacji, nie muszą dojeżdżać na miejsce spotkania możemy umówić się o każdej porze dnia a nawet nocy, jak kto woli na lekcję angielskiego, niemieckiego (korepetycje z niemieckiego (Warszawa)) czy hiszpańskiego. Korzystając z konwersacji przez Skype z native speakerami można bez problemu znaleźć osobę dyspozycyjną z drugiej półkuli, która wpisze się w nocne pogawędki, kiedy w jej strefie czasowej jest poranek lub wieczór. Skype jest świetnym rozwiązaniem dla biznesmenów, którzy często podróżują i czas podróży mogą poświęcić na szlifowanie języka niezależnie gdzie w danej chwili są. To także alternatywa dla standardowych lekcji, pozwala na zindywidualizowanie nauki zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami danej osoby. Przy pomocy Skype można ćwiczyć słownictwo branżowe jak i gramatykę języka, a przede wszystkim wypowiedzi spontaniczne na każdy temat. Korzystając ze wsparcia profesjonalnego lektora możemy być spokojni o dbałość o nasza motywację i mobilizację jak i weryfikacje postępów. Obiektywna ocena umiejętności, docenienie sukcesów jak i omówienie popełnianych błędów są potrzebne w procesie nauki, a właśnie tych elementów brakuje w samodzielnej nauce języka. Wybierając e-korepetycje językowe nie musimy myśleć o harmonogramie zajęć, bowiem to lektor nam go zaproponuje. To czy korepetycje będziemy pobierać systematycznie, czy też okazjonalnie, co pewien czas w razie takiej potrzeby zależy od nas samych. Jeśli chodzi o koszty, to decydując się na naukę przez Skype warto skorzystać z oferty edukacyjnej Preply. Platforma learningową specjalizuje się w nauce języków zapewniając pośrednictwo w realizacji korepetycji za pośrednictwem Skype. W Preply możesz przejrzeć setki profili korepetytorów językowych z podziałem na poszczególne języki, dzięki czemu w łatwy sposób możesz wybrać odpowiedniego lektora, czy native speakera nie ograniczając się wyłącznie do osób z okolicy i korepetytorów stacjonarnych. Korzystne stawki cenowe za godzinę zajęć przyciągają do Preply, mimo iż korepetycje przez Skype to nowość na rynku to szybko zdobyła zainteresowanie biznesu.

Uzupełnieniem nauki języków jest obcowanie z językiem

Jeśli nie mamy na tyle kontaktu z językiem obcym by ćwiczyć język w pracy czy w domu warto wspomóc się mediami dostępnymi online. Słuchanie radia obcojęzycznego, czytanie portali branżowych i informacyjnych w języku obcym poprawia znajomość języka. Pasjonując się konkretnym zagadnieniem, czy branżą warto również podążać za wiedzą w tym obszarze korzystając z mediów społecznościowych. Dla biznesmenów każdy kontakt jest na wagę złota, warto zatem poznawać ludzi, dołączać do grup tematycznych, forów eksperckich i nie tylko. Poprzez rozmowy, konwersacje w środowisku międzynarodowym zyskujemy nie tylko wiedzę z danej dziedziny, jesteśmy na bieżąco, możemy dobić targu, czy skorzystać z polecanej okazji handlowej, ale również uczyć się języka, rozwijać swoje słownictwo i płynność wypowiedzi, doskonalić rozumienie tekstów pisanych itd. Internetyzacja życia, biznesu sprzyja biznesmenom i nauce. W pewnym sensie sama nauka w sieci i edukacja są biznesem samym w sobie – dodają specjaliści z Preply (platfroma do nauki języków obcych)

Przeczytaj też artykuł „Najważniejsze języki obce w 2015 r. – newsy z rynku pracy” na portalu StudenNews gdzie dowiesz się jakie w języki obce warto inwestować swój czas i kapitał i „10 najlepszych darmowych aplikacji biznesowych” na portalu biznesowym Biznes.pl

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Płatności odroczone będą zyskiwać na popularności

  Pandemia koronawirusa spowodowała znaczny wzrost obrotów w sklepach internetowych,...

 • Giełdowy debiut Allegro może być największym w historii

  Grupa Allegro, gigant polskiego e-commerce, ogłosiła zamiar przeprowadzenia pierwszej...

 • Jak wybrać biznesowy zegarek damski?

  Spotkania biznesowe to miejsce, gdzie liczą się nie tylko twoje kompetencje, wiedza,...

 • Narzędzia warsztatowe

  Warsztat zarówno domowego, jak i   profesjonalnego majsterkowicza to miejsce, w...

 • Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

  Założenie witryny czy uruchomienie sklepu internetowego to dopiero początek wydatków....

 • Wywóz chemikaliów i wyzwania z tym związane

  Po pierwsze, ważne jest rozróżnienie pomiędzy chemikaliami, które są uważane...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.