Księgowość online – rewolucja w obsłudze

Wrzesień 7 2015 03:58PM

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczania jej dochodów w urzędzie skarbowym. Księgowość online to rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorców, którzy chcą oszczędzać czas, by móc skupić się na rozwoju firmy.

bookkeeping-615384_1920

Większość przedsiębiorców nie ma rozległej wiedzy na temat prawa podatkowego, nie zna się też na niuansach prowadzenia ksiąg rachunkowych. Właśnie dlatego z roku na rok przybywa na rynku biur rachunkowych, oferujących szeroki zakres usług. Zajmują się one oferowaniem pomocy m.in. przy rejestracji działalności gospodarczej, sporządzeniu kart dokumentacji PFRON, kardach i płacach czy prowadzeniu ksiąg podatkowych przychodów i rozchodów.

Tradycyjne kontra nowoczesne

W ostatnim czasie obok tradycyjnych, stacjonarnych biur rachunkowych pojawiły się biura online. Przykładem jest Kancelaria Clear. Elastyczność tego podmiotu polega na połączeniu tradycyjnej obsługi klientów z wdrożeniem nowoczesnych form komunikacji. Zainteresowani mogą zasięgnąć opinii księgowej w czasie osobistego spotkania, mogą również pozostawać w kontakcie online z pracownikami Kancelarii – wybór należy do nich. Ale biura online należy traktować przede wszystkim jako odpowiedź na zapotrzebowanie przedsiębiorców, którzy coraz częściej nie mają czasu na fizyczne dostarczanie dokumentów do biura, z usług którego korzystają. Biuro rachunkowe online rozwiązuje ten problem. Większość podmiotów, która uruchomiła taką usługę, oferuje również odbiór dokumentów bezpośrednio od klienta.

Fakt, że biura rachunkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, przekłada się na nie tylko na jakość świadczonych usług, lecz także wysokość opłat. Biuro rachunkowe cennik ustala, mając na uwadze potencjalną ilość klientów i pracy. Nie bez znaczenia są też koszty ponoszone tytułem np. utrzymania biura. W sytuacji, gdy to nie musi znajdować się w centrum miasta, opłaty za wynajem pomieszczeń biurowych są niższe.

Większy zasięg usług, więcej możliwości

Niewątpliwym atutem biur rachunkowych online jest to, że mogą świadczyć usługi nie tylko lokalnie. Przykładowo biuro rachunkowe w Warszawie z powodzeniem może zagwarantować prowadzenie ksiąg rachunkowych firm np. z Gdańska, Wrocławia, Krakowa czy Poznania. Rozwiązanie to opłaca się jednak nie tylko osobom prowadzących taką działalność gospodarczą, lecz także klientom – mogą oni wybrać biuro oferujące usługi w konkurencyjnych cenach.

Z myślą o klientach poszukujących kompleksowych usług, część biur rachunkowych decyduje się na zapewnienie im również obsługi prawnej. Rozwiązanie takie jest doceniane przez przedsiębiorców, którzy chcą, by biuro podatkowe, jakie wybiorą, mogło zaoferować im pomoc zarówno z zakresu podatków, jak i prawa pracy.

Szybka i profesjonalna obsługa

Trudno szukać na rynku firm, które współcześnie nie korzystają z komputerów. Zdecydowana większość przedsiębiorców doskonale wie, jak ważny jest stały kontakt z klientami. Biura rachunkowe online zapewniają również możliwość kontaktu przez sieć. Dzięki temu zainteresowani mogą szybko rozwiać swoje wątpliwości i to bez konieczności ponoszenia kosztów, co ma znaczenie.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na współpracę z biurem rachunkowym online, mogą mieć pewność, że zostaną obsłużeni sprawnie i profesjonalnie. To właśnie m.in. świadczy o rewolucji w obsłudze przedsiębiorców, którzy zdecydowali, że sprawy zarządzania księgami rachunkowymi powierzą specjalistom, by mieć pewność, że będą one prowadzone zgodnie ze sztuką i aktualnie obowiązującymi przepisami.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Słabnie koniunktura na europejskich rynkach nieruchomości. Wyjątkiem jest Polska

  Aktywność zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości wciąż rośnie....

 • Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

  Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych,...

 • Na popularności zyskuje budownictwo modułowe

  Budownictwo modułowe nie jest już symbolem architektury tymczasowej. Tą metodą...

 • Jak wygląda kontener mieszkalny?

  Czy mieszkanie w kontenerze może być wygodne? Okazuje się, że współczesne kontenery...

 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

  Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach,...

 • Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

  Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.