Chcesz dobrze zarabiać? Zostań pośrednikiem nieruchomości

Marzec 4 2015 01:45PM

Zawód pośrednika nieruchomości z pewnością nie jest dla każdego. Wysoka konkurencja i rosnące wymagania klientów skutecznie odstraszają nowych kandydatów. Mimo to ciągle powstają nowe agencje nieruchomości, a najlepsi na rynku doradcy wciąż mogą liczyć na zarobki przewyższające kilkukrotnie średnią krajową.

 nieruchomosci negocjacje

 Praca w biurze czy na własny rachunek?

Największą wadą i jednocześnie zaletą pracy w pośrednictwie obrotu nieruchomościami jest ruchoma wysokość pensji. Pośrednicy decydujący się na własną praktykę muszą liczyć się z prostą zależnością będącą fundamentem każdego pośrednictwa handlowego – nie zarobią, jeżeli nie sprzedadzą towaru. Zdarza się, że mimo włożonego zaangażowania efekty pracy są mizerne, co dodatkowo potęguje frustrację odbijającą się później na otoczeniu. Przy dobrej koniunkturze będącej wypadkową sytuacji na rynku, dużego zaangażowania, a czasem po prostu zwykłego szczęścia, praca pośrednika może być źródłem wysokich, niedostępnych z punktu widzenia innych branż zarobków. Agent zatrudniony w biurze nieruchomości często ma zapewnioną tzw. podstawę – dzięki umownemu zagwarantowaniu stałego dochodu nie musi się martwić, że w danym miesiącu będzie stratny. Poczucie stabilizacji jednak kosztuje. Prowizja, jaką dostanie agent za przykładową sprzedaż mieszkańb, z pewnością będzie ułamkiem faktycznej wysokości opłaty odprowadzanej na rzecz biura.

 

Ile konkretnie może zarobić pośrednik nieruchomości?

Prowizja od zbytego obiektu wynosi zazwyczaj około 2% wartości nieruchomości. Odwiedzając stronę dowolnej agencji, na przykład www.nieruchomoscilubin.com, możemy szybko zorientować się, jak mogą kształtować się ceny prowizji w zależności od wartości danego obiektu. Wspomniane 2% z mieszkania wartego 300 000 to aż 6 000 złotych potencjalnego zysku brutto! Nic więc dziwnego, że dla osób ceniących sobie niezależność i wysokie zarobki praca pośrednika może być sposobem na osiągnięcie wielu finansowych celów. W zakresie działalności agenta często oprócz standardowych usług sprzedaży mieszkań znajdują się oferty wynajmu biur, powierzchni magazynowych, czy gruntów – z punktu widzenia pośrednika są to kolejne okazje do zarobków.

 

Predyspozycje do zawodu doradcy

Jak w każdej innej pracy, także i w tym specyficznym zawodzie kandydat musi charakteryzować się pewnymi unikalnymi cechami. Wiedza na temat technik sprzedaży i umiejętności prowadzenia negocjacji będą bezwartościowe, jeżeli zabraknie determinacji w dążeniu do celu. Duża konkurencja sprawia, że rynek w naturalny sposób potrafi zweryfikować cechy doradcy. Największym wygranym pozostaje klient, który korzysta z usług agencji – zaangażowanie pośrednika powinno przełożyć się na szybką sprzedaż powierzonej nieruchomości

(http://mieszkam.gratka.pl/artykul/2305-1-jakie-cechy-powinien-miec-dobry-posrednik.html).

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Obiekt konferencyjny nad morzem

  Wyjazd nad Bałtyk kojarzy nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Coraz...

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.