Startup językowo-edukacyjny jako pomysł na biznes!

Styczeń 19 2016 10:40AM

Edukacja językowa to również branża w biznesie. Mimo iż angielski zdominował świat, również w zakresie usług językowych to w językach narodowych i niszowych siła, czego przykładem jest Preply.com z ofertą korepetycji językowych. Uczymy się języków by mieć powodzenie i radzić sobie na rynku międzynarodowym w towarzyskie obcokrajowców, jednak sama w sobie nauka języków może być doskonałym biznesem. Wszędzie tam gdzie są potrzeby można zrobić biznes. Nie zawsze okazuje się on dochodowy i w pełni udany, jednak warto próbować. Innowacyjnym sposobem prowadzenia biznesu, jego próbowania i doskonalenia są przedsięwzięcia nieformalne zwane popularnie na rynku jako start up.

To głównie aktywności w obszarze działalności internetowej o potrzebach niewielkich inwestycji a oparte na badaniach rynku i pomysłach jakie mają sprostać oczekiwaniom odbiorców. Grupy docelowe start upów bywają rozmaite, jedną z nich są uczniowie języków obcych. Internet zapewnia umiędzynarodowienie, a skoro nauka języków obcych nie trudno wykoncypować o co chodzi i dla kogo start up jest przeznaczony. Nawet jeśli obecnie Preply nie jest dochodowym biznesem to może się w każdej chwili w taki przerodzić. Z pewnością już po roku działania platformy można zauważyć iż platforma jest potrzebna na rynku, została dostrzeżona i polubiona. W jakim kierunku się rozwinie można przewidywać na podstawie rocznej historii zmian, które nastąpiły w ramach szlifowania formy start upu i jego założeń.

Każdy pomysł na biznes jest dobry o ile odpowiada na potrzeby rynku

Rosnące zapotrzebowanie na edukacje przyczyniło się do rozwoju wielu przedsięwzięć edukacyjnych. Bardzo silny trend wskazujący na popyt na naukę języków obcych, wynikający głównie z globalizacji i potrzeb komunikacji międzynarodowej nie tylko w zakresie handlu ale i na stopie towarzyskiej przyczynił się do powstania start up’u Preply. Nowoczesny model biznesowy w postaci start up w połączeniu z atrakcyjną ofertą sprawiły, iż Preply nieustannie się rozwija i dąży do sukcesu na rynku korepetycji online. Dzięki serwisowi internetowemu wiele osób usprawniło swoją edukacje językową, a jeszcze więcej sięgnęło po zajęcia, konwersacje w języku obcym, które dotąd nie były dla nich możliwe z wielu przyczyn, czy to lokalizacji, czy ceny, czy też wyboru nauczyciela.

Start up edukacyjny początkowo powstał z zamysłem pośrednictwa w organizacji i realizacji korepetycji językowych, jednak z czasem okazało się iż korepetycje online to doskonały biznes, który można poszerzyć o inne przedmioty, gałęzi nauki na które także na rynku jest niemałe zapotrzebowanie. Tym samym portal staje się coraz bardziej kompleksową platformą edukacyjną a także portalem ogłoszeniowym o walorach biznesowych dla korepetytorów i native speakerów z całego świata. Warto dodać, iż Preply nie ogranicza się wyłącznie do polskiego rynku. Zarówno jako uczeń mogą korzystać internauci spoza Polski jak i korepetytorzy zagraniczni. Dzięki różnorodności portal jest ceniony wśród internautów.

Jednak największych zalet Preply jest możliwość zyskania ochrony na wypadek oszustwa korepetytora, jak i ucznia. Środki na poczet zajęć są wpłacane z góry jednak nie korepetytorowi a pośredników jakim jest Preply. Zarówno korepetytor zyskuje ochronę jak i uczeń. W razie gdyby do korepetycji nie doszło z winy ucznia korepetytor otrzymuje środki, zaś gdyby to korepetytorów zawinił uczeń otrzyma zwrot środków. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż Preply nie pobiera opłat za pośrednictwo, co więcej nie jest odpłatne korzystanie z zasobów serwisu ani też dodanie własnego profilu korepetytora.

Z założenia strona preply.com nie było dopracowanym przedsięwzięciem a dynamicznie zmieniającą się działalnością prowadzącą do stabilnego biznesu. Po roku działalności Preply wciąż rozpoznaje rynek i podąża za jego potrzeba, wciąż się zmienia, dopasowuje i nadal jest start upem, mimo pierwszych sukcesów, popularności i pozycji jaką portal zdobył wśród sobie podobnych, konkurencyjnych. Nie jest to pierwszy portal na świecie tego typu, a nawet w Polsce, jednak bez wątpienia jest to pionierska platforma językowa, edukacyjna o charakterze biznesowym z tak rozbudowaną ofertą, oferująca użytkownikom mnóstwo funkcjonalności. Użytkownicy mogą przeglądać, sortować profile korepetytorów, kontaktować się za pośrednictwem Preply z lektorami jak również rozliczać. Uzupełnieniem oferty są darmowe lekcje testowe oraz promocje pakietowe. By tego nie było zbyt mało Preply to również platforma opiniotwórcza. Użytkownicy Preply a uczniowie konkretnych korepetytorów mogą po zrealizowaniu zajęć wystawić nauczycielowi opinię, ocenę. Oceny te są świetną wskazówką dla nowych użytkowników którzy są na etapie przeglądania i szukania odpowiedniego korepetytora.

Wśród korepetytorów wielu języków znajdują się również native speakerzy, pochodzący z wielu krajów, stron świata. Korzystając z Preply możemy dobrać nie tylko korepetytora względem jego lokalizacji, stawki godzinowej ale i posiadanego doświadczenia, preferencji względem metod nauczania, zainteresowań. Dostępni są korepetytorzy na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym. W jednym miejscu można znaleźć wiele ofert konkurencyjnych względem siebie.  Jak nigdzie indziej również z języków niszowych występuje wiele propozycji korepetytorów. Niezależnie do tego czy szuka się lektora hiszpańskiego, angielskiego czy arabskiego w Preply zawsze znajdzie się duży wybór lektorów. To duży atut witryny dla osób z niewielkich miejscowości gdzie trudno jest o naukę języków rzadkich, a co dopiero wybór pomiędzy lektorami. Dzięki doskonałej jakości połączeń i wielu możliwościom akie daje Skype korepetycje online rozwinęły się i przyjęły wśród internautów. Jak się okazuje to świetna pomoc dla osób szukających lektora pomocnego w uzupełnieniu braków, powtórce czy przygotowaniu do egzaminu, matury z języka obcego. Wiele osób korzysta z korepetycji regularnie, okazjonalnie. Brak zobowiązań jest jedną z zalet tej formy nauki. W każdej chwili można korepetytora zmienić.

Start up powstał po to by ułatwić dostęp do edukacji językowej, umożliwić konwersacje osób z drugiego końca świata, tymczasem okazało się, że ma więcej zalet jak chociażby elastyczność grafiku zajęć. Łącząc się przez Skype możemy uczyć się zarówno gdzie chcemy ale i kiedy chcemy. Stało się to kluczowym atutem korepetycji przez internet. To niesamowita wygoda dla uczniów jak i korepetytorów. Dzięki możliwości dopasowania zajęć pod każdym względem do swoich potrzeb przybyło znacząco osób uczących się języków online.

Preply jest doskonałym przykładem start upu edukacyjno-językowego który wykorzystał niszę na rynku, popyt na ten typ usług oraz innowacyjny pomysł na użycie powszechnej technologii do celów edukacyjnych. Wzbogacenie witryny o dodatkowe funkcje pozwoliło Preply wybić się na prowadzenie wśród platform językowych i pobić e-kursy, które mimo atrakcyjności, interaktywności są edukacją jednostronną. Korepetycje wygrywają kontaktem z człowiekiem, jak i indywidualizacją nauki. Na polskim rynku Preply w szczególności zostało docenione za polskojęzyczną obsługę platformy, banalny dostęp, czytelną szatę graficzną i pojemne zasoby.

Polecamy też artykuł na Brief.pl  „10 NAJWAŻNIEJSZYCH STARTUPÓW POMOCNYCH W NAUCE JĘZYKA OBCEGO”

Autor: Preply.com, platforma m.in do nauki języków obcych i przedmiotów ścisłych online i offline

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Obiekt konferencyjny nad morzem

  Wyjazd nad Bałtyk kojarzy nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Coraz...

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.