Nowoczesne urządzenia elektroniczne

Marzec 24 2017 03:14PM

Obecnie nowoczesne urządzenia i do tego również niektóre rodzaje oświetlenia będą emitować szkodliwe dla wzroku światło niebieskie. Warto będzie się przed tym chronić. Każdy z nas na co dzień korzysta z różnych urządzeń elektronicznych, które posiadają ekrany LCD albo LED. Są one stosowane w monitorach, smartfonach czy tabletach. Technologia LED ze względu na energooszczędność coraz częściej jest również wykorzystywane oświetlenie w pomieszczeniu, głównie biurowym. Jak się okazuje nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zarówno oświetlenie tego typu jak i nowoczesne ekrany emitują światło niebieskie, które jest dla naszego wzroku szkodliwe i powoduje szybsze starzenie się siatkówki oka. Długotrwały kontakt ze światłem niebieskim będzie prowadził do zmęczenia i pieczenia oczu a może także spowodować ból głowy oraz bezsenność. Jeśli weźmie się pod uwagę postęp technologiczny nie będzie się dało wyeliminować takich urządzeń z naszego otoczenia faktycznie to będzie korzystać się z nich coraz częściej. Okazuje się, że około 85% naszego społeczeństwa na co dzień korzysta co najmniej jednego urządzenia, które posiada ekran LED. Warto zatem wyposażyć nasze szła okularowe w najnowsze rozwiązanie, które będzie chronić wzrok przed złym wpływem światła niebieskiego.

 

Te wszystkie urządzenia elektroniczne są niestety dla naszego wzroku bardzo szkodliwe i niestety warto dbać o to, by się przed nimi chronić. Z urządzeń elektronicznych Polacy korzystają naprawdę w każdym wieku. Jeśli chodzi o światło niebieskie jesteśmy na nie narażeni przez kilkanaście godzin każdego dnia.

Prawie 2 miliony Polaków ma problem ze zwyrodnieniem plamki żółtek AMD. U mniej więcej 600 tysięcy osób ta choroba jest mocno zaawansowana. Oznacza to nawet, że mogą oni stracić wzrok. AMD to choroba, która prowadzi do uszkodzenia siatkówki w jej centralnej części a więc na plamce żółtej. Skutkiem będzie pogarszanie się wzroku a niekiedy nawet jego utrata. Spośród tych czynników, które wpływają na pojawienie się AMD wymienić można między innymi wiek, uwarunkowania genetyczne, tęczówka o jasnej barwie ale również palenie papierosów. Istotny wpływ wywierać będzie nadmierna ekspozycja na światło niebieskie czy ultrafioletowe.

W jej wyniku będzie dochodzić do uszkodzenia żółtych barwników luteiny oraz zeaksantyny, która będzie występować nie tylko w plamce, ale również w obwodowej części siatkówki. Oba te barwniki działają jak filtr, który chroni czopki oraz pręciki przed promieniowaniem a ich uszkodzenie przyspieszać będzie rozwój AMD. Zwyrodnienie na plamce żółtej najczęściej jest diagnozowane u osób powyżej 50 roku życia, jednak rozwój choroby będzie następował także w dużo wcześniejszym wieku. z tego względu powinno się nasze oczy chronić od najmłodszych lat. Jeśli sami doprowadzimy do zniszczenia wzorku nikt nie da go nam ponownie, dlatego trzeba na to uważać i nie ryzykować, że zniszczymy wzrok. Dbanie o oczy powinno być dla nas sprawą priorytetową i naprawdę trzeba o tym pamiętać w każdej sytuacji

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Obiekt konferencyjny nad morzem

  Wyjazd nad Bałtyk kojarzy nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Coraz...

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.