Optymalizacja kosztów w firmie – służbowe wyjazdy

Sierpień 22 2016 01:24PM

Pracownicy Twojej firmy często wyjeżdżają na służbowe delegacje za granicę? Szukasz możliwości optymalizacji kosztów, ale nie wiesz, od czego zacząć? Wyjazdy zagraniczne często wiążą się z ogromnymi wydatkami, które warto obniżyć. Jak to zrobić i dlaczego jednym z rozwiązań są kantory internetowe?

audyt-finansowy-4

Dlaczego warto optymalizować koszty delegacji?

Służbowe wyjazdy w delegacje to dla wielu firm możliwość zdobycia nowych kontrahentów biznesowych, rozszerzenia sieci kontaktów, zbadania niedostępnych jeszcze sektorów, a także szansa na duże zyski związane z ekspansją na inne rynki. Zagraniczne konferencje i eventy otwierają przed firmami ogromne możliwości, które warto wykorzystać. Żeby jednak wizja ekspansji zagranicznej się spełniła, trzeba najpierw zainwestować w służbowy wyjazd, który często bywa bardzo kosztowny. Oprócz kosztów transportu, do których najczęściej zalicza się przeloty lub podróże taksówkami, trzeba także doliczyć noclegi w hotelach, posiłki, a także dietę dla pracownika. Firmy, które dopiero rozpoczynają działalność i stawiają pierwsze kroki w biznesie, mogą przerosnąć związane z tym wszystkim wydatki. Oszczędności szukają także większe przedsiębiorstwa, dla których optymalizacja kosztów jest niezwykle ważnym aspektem. Jak poradzić sobie z dużymi wydatkami i oszczędzić pieniądze?

Kantory internetowe – szybko i tanio

Jednym ze sposobów na optymalizację wydatków związanych ze służbowymi wyjazdami jest skorzystanie z oferty kantorów internetowych. Ich usługi są korzystniejsze niż propozycje tradycyjnych banków i pozwalają na oszczędzenie nawet kilkuset złotych na jednym wyjeździe. Jak przekonują eksperci, za kupno obcych walut przez internet zapłacimy znacznie mniej niż, gdybyśmy korzystali ze stacjonarnego kantoru. Wiele nowoczesnych kantorów internetowych prezentuje na swoich stronach funkcjonalne kalkulatory oszczędności, które pozwolą Ci błyskawicznie sprawdzić, ile zyskasz na transakcji. Wystarczy, że wybierzesz nazwę swojego banku, a praktyczny kalkulator szybko wyliczy Twoją oszczędność. Korzystanie z internetowego kantoru oszczędza jednak nie tylko firmowe środki, ale także czas. Nie musisz wychodzić z firmy, wysyłać pracowników do kantoru lub banku, stać w kolejkach – pieniądze trafiają bezpośrednio na konto walutowe.

Jak wymieniać walutę przez internet?

Wymiana waluty za pośrednictwem kantorów internetowych nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy zarejestrować się w wybranym serwisie, przelać odpowiednie środki na konto i zdefiniować rodzaj transakcji (kupno lub sprzedaż). Wszystko odbywa się błyskawicznie i już po chwili możesz przelać przewalutowane środki na swój rachunek bankowy. Chcesz się przekonać jak to działa? Wejdź na stronę kantoru internetowego kantoronline.pl i sprawdź ile możesz oszczędzić na wyjeździe służbowym. Zarówno rejestracja w serwisie, przelewy, jak i wymiana waluty odbywa się bezpłatnie, a transakcji możesz dokonywać przez całą dobę. Z tego rozwiązania korzysta wiele firm, które przekonały się, że optymalizacja kosztów delegacji jest jak najbardziej możliwa.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

  Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach,...

 • Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

  Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych...

 • Prawie połowa warszawskich biurowców ma co najmniej 10 lat

  Już 48 proc. biurowców w Warszawie ma 10 lat lub więcej. Starsze budynki mają...

 • Warszawski rynek biurowy atrakcyjny dla najemców

  Rośnie popyt na powierzchnię biurową w Warszawie. W ubiegłym roku powstało...

 • Przed rozpoczęciem inwestycji, deweloper powinien wykonać badanie pod kątem skażenia gruntu

  Badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Gruntownie badamy, zanim zamieszkamy”...

 • Osiedle Lawendowe – przyjazne miejsce do mieszkania dla rodzin i młodych par

  Rynek nieruchomości pierwotnych w Łodzi rozwija się bardzo dynamicznie. Szeroka...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.