Wirtualne biuro prasowe – jakie są zalety jego posiadania?

Wrzesień 21 2015 11:21AM

Zawód dziennikarza od zawsze kojarzony jest z wolnym zawodem i mało, który dziennikarz pracuje według ustalonych godzin pracy. Aby dotrzeć do najważniejszych informacji na interesujący nas temat nie można ograniczać się jedynie do łatwo dostępnych źródeł. Często to, czego potrzebujemy jest objęte wielką tajemnicą i zdobycie poufnych danych graniczy z cudem. Aby jednak firma, która chce zyskać rozgłos faktycznie stała się tą, o której się mówi, powinna sama zadbać o to, aby informacje o niej dotarły do dziennikarzy, którzy już najlepiej będą wiedzieli, co z nimi zrobić.

epr

Strona biuroprasowe.pl to doskonałe źródło informacji dla dziennikarzy i niedoceniane jeszcze przez wiele firm miejsce, dzięki któremu można w szybki i łatwy sposób powiadomić branże dziennikarską o tym, co dzieje się obecnie w naszej firmie. Media powinny być sojusznikami nie tylko dużych korporacji, ale również małych i średnich firm, dlatego ukrywanie się przed nimi może zamknąć nam drogę do szerokiego grona klientów.

Budowanie własnego wizerunku opiera się głównie na mediach, a obecnie szczególnie na Internecie, który stał się doskonałym kanałem komunikacji między przedsiębiorcą i klientem. Korzystanie z wirtualnego biura prasowego i umieszczania w nim notek i wpisów pociąga za sobą wiele korzyści:

 • – Jeden komunikat: dziesiątki odbiorców: biuro prasowe potrafi w znaczący sposób ułatwić przesyłanie danych i przekazywanie informacji. Umieszczając jeden wpis, mamy gwarancję, że dotrze on do wielu odbiorców, w tym dziennikarzy. Nie musimy spędzać długich godzin na rozsyłanie wiadomości, wystarczy, że opublikujemy je w wirtualnym biurze prasowym. Łatwo, szybko i wiarygodnie.
 • – Bezcenne materiały: często najbardziej pożądanymi informacjami są te, do których najtrudniej dotrzeć, jak np. konferencje i negocjacje związane z wdrożeniem ważnych projektów w firmie. W wirtualnym biurze prasowym można umieszczać materiały, które w nietypowy sposób dostarczą dziennikarzom i redakcjom tych poufnych informacji. Wideo z konferencji czy prezentacja multimedialna ze spotkania zarządu może być dużo bardziej wartościowa, niż kilka słów, które nie zawsze zadowalają odbiorców.
 • – Wszystko pod kontrolą: bardzo ważną kwestią, a dla niektórych firm wręcz priorytetową jest to, że to sam przedsiębiorca publikuje informacje, które chce przekazać do mediów. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji jest sama firma. Dziennikarze szukają sensacji i często snując pewne podejrzenia, sami tworzą historię, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z tym, co faktycznie miało miejsce. Samodzielne przekazywanie informacji jest gwarancją tego, że w mediach zostanie opublikowane tylko to, co rzeczywiście chcemy, żeby ujrzało światło dzienne.

Wirtualne biuro prasowe ma jeszcze szereg innych korzyści, o których można by było rozmawiać godzinami. Najlepiej jednak jest samemu z niego korzystać i przekonać się o jego niezliczonych zaletach. Masz wątpliwości? Zajrzyj na stronę https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/e-pr-public-relations, a szybko przekonasz się, że warto.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.