Program do PIT 2018 za 2017

Grudzień 6 2017 03:31PM

Program do PIT to narzędzie, które umożliwia rozliczenia druku PIT online. W Polsce taka możliwość została wprowadzona w 2008 r. i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Jak działa program do PIT?

Program do PIT umożliwia wypełnienie druku PIT bez konieczności pobierania właściwego formularza z Urzędu Skarbowego czy Urzędu Miasta. Dodatkowo jego uzupełnianie nie musi wyglądać, jak wypełnianie tradycyjnego druku. Program zadaje użytkownikowi pytania. Po udzieleniu wszystkich odpowiedzi, program do PIT sam generuje odpowiedni druk PIT, już uzupełniony.

W razie jakichkolwiek pomyłek program do PIT wskaże to poprzez zaznaczenie błędnych pól czerwonym wykrzyknikiem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest brak możliwości wysłania błędnego druku do Urzędu Skarbowego.

Program do PIT umożliwia także wysyłkę wypełnionego druku przez internet. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu. Osoby, które wolą wysłać wypełniony PIT pocztą lub dostarczyć go do Urzędu Skarbowego osobiście, także mogą to zrobić – wystarczy wydrukować uzupełniony już druk PIT.

Jak wybrać program do PIT?

Można wybierać spośród różnych programów do PIT, np., program PIT Pro 2017/2018 https://www.podatnik.info/program_do_pit . Jednak aby druk został wypełniony prawidłowo, trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów:

 • program do PIT musi być aktualny. Z racji tego, że zmieniają się przepisy, zawsze trzeba korzystać tylko z uaktualnionych druków oraz programów do rozliczenia PIT,
 • program do PIT musi być bezpieczny. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany program do PIT jest zabezpieczony,
 • program do PIT powinien być darmowy. Z racji tego, że można wybierać spośród wielu programów, nie ma sensu decydować się na wersję płatną,
 • program do PIT powinien być intuicyjny w obsłudze. To przyspieszy cały proces uzupełniania druku, ale również sprawi, że poradzą sobie z tym zadaniem także osoby, dla których rozliczenie PIT jest przykrym obowiązkiem. Dobrym rozwiązaniem jest wybór programu, dzięki któremu można rozliczyć PIT online.

Do kiedy złożyć PIT przez internet?

PIT online należy złożyć dokładnie w takim samym terminie, jak przy składaniu druku papierowego. Dla większości deklaracji jest więc to 30 kwietnia 2018 r. – należy pamiętać, że termin ten może się zmieniać. Zależy to od tego, na jaki dzień tygodnia przypada ostatni dzień kwietnia. W sytuacji, gdy przypada on na dzień wolny od pracy, zwyczajowo termin złożenia deklaracji przesuwany jest na pierwszy dzień roboczy po 30 kwietnia. Jednak każdorazowo warto zweryfikować tę informację w swoim Urzędzie Skarbowym.

 

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

  Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.