Choroba przewlekła a ubezpieczenie turystyczne

Marzec 17 2018 01:53PM

Osoba cierpiąca na przewlekłe schorzenie nie musi wcale rezygnować ze zwiedzania różnych zakątków świata. Jeśli tylko jej stan zdrowia pozwala na podróżowanie, a lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań, można ruszać w drogę – oczywiście z odpowiednią polisą turystyczną.

Lista schorzeń przewlekłych przedstawiana przez ubezpieczycieli jest całkiem pokaźna i znajdują się na niej nie tylko ciężkie choroby, ale nierzadko nawet alergie. Pełną, oficjalną listę chorób przewlekłych można znaleźć w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Zdrowia, ale firmy ubezpieczeniowe przygotowały też własne wykazy. Warto się z nimi zapoznać zanim wykupimy ubezpieczenie turystyczne – cierpiący na schorzenie przewlekłe turysta powinien zaopatrzyć się bowiem w inną, rozszerzoną polisę.

Od alergii po nowotwory

W Wielkiej Brytanii ubezpieczenia dedykowane osobom cierpiącym na choroby przewlekłe określane są jako Travel insurance with medical conditions. Oferuje je wiele towarzystw, chociażby Insurance Choice https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/. U nas takie oferty również budzą coraz szersze zainteresowanie – jeśli bowiem w trakcie podróży choroba ulegnie zaostrzeniu i pacjent będzie musiał z jej powodu poddać się leczeniu, standardowe ubezpieczenie nie pokryje jego kosztów. Jakie schorzenia wchodzą tu w grę? Są to m.in. choroby serca i układu krążenia, nowotwory, alergie i astma, cukrzyca, padaczka, choroby zwyrodnieniowe, choroby psychiczne (depresja, lęki i inne) czy wirusowe zapalenie wątroby typu A, B, C, D, E i G. To tylko przykładowe choroby, które mogą znaleźć się w wykazie firmy ubezpieczeniowej.

Polisa dla przewlekle chorych

Rozszerzony zakres polisy ubezpieczeniowej dla osób cierpiących na schorzenia przewlekłe obejmuje wszelkie możliwe zaostrzenia i powikłania, które mogą przydarzyć się w podróży. Chory nie musi obawiać się, że w razie nawrotu choroby czeka go duży wydatek związany z leczeniem. Musi natomiast liczyć się ze znacznie wyższą składką ubezpieczeniową, wynoszącą nawet 200–300% kosztów składki podstawowej. Niestety, wykupienie zwykłego ubezpieczenia turystycznego zawierającego koszty leczenia za granicą nie zawsze pokrywa wszystkie poniesione wydatki medyczne. Dlatego warto zabezpieczyć się na ewentualność powikłań lub zaostrzeń chorób przewlekłych. Jest to specjalna zwyżka, która zwykle stanowi 300% składki podstawowej. Takie ubezpieczenie jest droższe, ale da nam zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

  Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.