Ubezpieczenie samochodu firmowego – co warto o nim wiedzieć?

Luty 7 2019 12:27PM

Samochody służbowe to w zasadzie osobna kategoria pojazdów. Często są one o wiele intensywniej użytkowane, a dzięki temu ryzyko uszkodzenia jest wyższe niż w innych pojazdach. O czym warto pamiętać, ubezpieczając firmowy samochód?

Jaki samochód można uznać za firmowy?

Czy każdy samochód może zostać uznany za firmowy? Okazuje się, że nie. Nie chodzi tutaj jednak o rodzaj pojazdu, a zakres jego użytkowania. Żeby ubezpieczyć auto jako własność przedsiębiorstwa, muszą zostać spełnione konkretne warunki. Przede wszystkim pojazd musi być wykorzystywany do celów zarobkowych. Można to potwierdzić przy pomocy faktur za przewóz osób lub towarów. Auto nie powinno mieć również przypisanego głównego użytkownika. Problem mogą mieć więc firmy jednoosobowe, w przypadku których auta wykorzystywane są zarówno w celach zawodowych, jak i prywatnych.

Ubezpieczenie w ramach leasingu operacyjnego

Leasing samochodu to bardzo korzystna oferta zwłaszcza dla właścicieli przedsiębiorstw. Korzystająca z oferty firma nie musi płacić pełnej ceny za zakup samochodu, a używając go w ramach umowy, spłaca jedynie raty leasingodawcy. Oczywiście takie rozwiązanie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotu leasingu. W ramach leasingu operacyjnego w Santander Consumer Multirent dostępny jest również pakiet polis. Jest to o tyle ważne, że ubezpieczenie Autocasco stanowi rodzaj dodatkowej ochrony dla leasingodawcy. Pomijając zakup obowiązkowego OC, w ramach leasingu warto wykupić również usługę NNW oraz Assistance.

OC, AC i co jeszcze?  

Eksploatacja firmowego samochodu jest o wiele bardziej intensywna niż w przypadku prywatnego auta. Delegacje, kilkuset kilometrowe trasy, codzienne użytkowanie, przewożenie towarów itp. W takich warunkach nie trudno o awarię, która może wpłynąć pracę całej firmy. Dlatego, gdy już pojawią się problemy z pojazdem, zależy nam na tym, by pozbyć się ich, możliwie jak najszybciej. Warto wiec zadbać o dodatkowe rozszerzenie ubezpieczenia samochodu firmowego m.in. o Multirent Assistance. Dzięki niemu w momencie awarii, unieruchomienia auta lub kolizji, otrzymamy całodobową pomoc drogową. A co w momencie, gdy auto zostanie skradziony lub ulegnie całkowitemu zniszczeniu? Polisa od utraty wartości pojazdu (GAP) pokryje stratę finansową, jaka występuje pomiędzy ceną zakupu a ceną rynkową w momencie nieszczęśliwego zdarzenia.

Wygodne rozliczenia

Na barki przedsiębiorców spada zazwyczaj masa obowiązków. Zakup towaru, pensje dla pracowników, podatki, a dodatkowo trzeba zapłacić ratę leasingową. Dokonanie wszystkich opłat w określonym czasie nie zawsze jest możliwe, dlatego tym bardziej przydatna okazuje się możliwość wyboru sposobu regulacji składki ubezpieczeniowej. Ubezpieczyciel oferuje możliwość spłaty jednorocznej refakturowanej, wieloletniej, refakturowanej kwartalnie oraz wieloletniej, wliczonej w ratę leasingową.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

  Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać...

 • Jak zarobić więcej na lokacie?

  Zaledwie 14% Polaków przeznacza swoje środki na inwestowanie w ryzykowne instrumenty...

 • Soki czy kompoty w pracy?

  Przyjęło się, że do obiadów w bardzo wielu domach podawany jest kompot. Wiadomo,...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.