Czy warto ubezpieczyć smartfona?

Grudzień 6 2017 12:07PM

Smartfony stają się standardowymi urządzeniami w polskich gospodarstwach domowych. Wystarczy wspomnieć, że ich liczba dawno już przekroczyła liczbę obywateli. Nic dziwnego, że coraz więcej ofert ubezpieczycieli kierowanych jest właśnie do posiadaczy smartfonów.

Raport firmy Deloitte „Tech Trends 2017” podaje, że w Polsce używanych jest 58,84 mln smartfonów. Nie oznacza to co prawda, że każdy Polak posiada taki telefon (są też osoby posiadające dwa lub więcej urządzeń), ale i tak posiadanie smartfona deklaruje 75% ankietowanych przebadanych przez Accenture (źródło: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/75-proc-polakow-ma-smartfona-tablet-tylko-37-proc/zv522g). Telefon wysokiej klasy to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Takie urządzenie warto ubezpieczyć, szczególnie że jest narażone na liczne uszkodzenia i wypadki.

Co obejmuje gwarancja?

Gwarancja sprzętu elektronicznego obejmuje wyłącznie wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym urządzeniu. Innymi słowy, jeśli wystąpiła wada techniczna, o której nie wiedzieliśmy, bądź telefon zepsuł się nie z naszej winy w trakcie trwania okresu gwarancji, urządzenie zostanie bezpłatnie naprawione w autoryzowanym punkcie serwisowym lub wymienione na nowe. Gwarancja nie obejmuje przy tym naturalnego spadku żywotności akumulatorów czy też uszkodzeń powstałych na skutek niewłaściwego użytkowania produktu. Telefony komórkowe objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Dlaczego warto ubezpieczyć smartfona?

Gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych urządzenia czy też uszkodzeń wywołanych przez czynniki zewnętrzne. Tak więc pęknięcie telefonu po upadku na ziemię, zalanie go cieczą, niewłaściwe działanie na skutek zawilgocenia czy narażenia na wysoką lub niską temperaturę nie zostaną naprawione w ramach gwarancji. Podobnie jak jakakolwiek ingerencja w oprogramowanie. Tymczasem ubezpieczenie może nas uchronić przed kosztami wynikłymi z takich uszkodzeń. Oczywiście przed zdecydowaniem się na wykupienie dodatkowej ochrony warto przejrzeć dokładnie jej warunki. Pojawiają się na rynku firmy ubezpieczeniowe wyspecjalizowane w polisach dla urządzeń mobilnych, jak brytyjska Gadget Cover, które uchronią nas przed konsekwencjami finansowymi wymienionych zdarzeń. Można w ramach polis ubezpieczyć też telefon przed kradzieżą czy nieautoryzowanym użyciem przez osobę trzecią, co jest niezwykle ważne, jako że smartfon coraz częściej pełni funkcję naszego portfela i karty płatniczej. Więcej informacji pod adresem https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Skup złomu złota

  Biżuteria często traci swój urok. To rzecz nabyta, która z wiekiem podoba się...

 • Popularne stały się inwestycje w dzieła sztuki, alkohole czy zabytkowe auta

  Inwestycje w sztukę, wino, zabytkowe auta czy numizmaty – tego typu alternatywne...

 • Facebook inwestuje w Polsce

  Przestrzeń to nowo otwarte warszawskie centrum Facebooka nastawione na wspieranie...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.